Pielęgniarki będą funkcjonariuszami publicznymi

03.06.2009, 11:02; Aktualizacja: 03.06.2009, 14:00

Pielęgniarki i położne zostaną objęte ochroną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych - zakłada projekt ustawy o zawodzie pielęgniarki i położnej, który przygotowało Ministerstwo Zdrowia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Obywatel(2009-06-03 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zaskakująca proteza legislacyjna na brak podwyżek i żenująco niskie wynagrodzenia trych grup zawodowych... Śmieszne.

    Odpowiedz
  • S.Z.(2009-06-03 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    Panie pielęgniarki po 30 latach pracy należy się wam emerytura będziecie funkcjonariuszkami publcznymi i z nazwy nie będziecie daleko odbiegać od służb mundurowowych który taki przywilej mają po 15 latach służby .

    Odpowiedz
  • Menadżer NZOZ(2009-06-03 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    A ja prowadzę taki POZ, gdzie lekarze mają swój NZOZ i pielęgniarki swój NZOZ. W jednym budynku się wszystko mieści. Jestem dwa w jednym, księgową- menedżerem, która wszystko rozlicza. Wiem również, że świadczenia obu NZOZ-ów wybiegają daleko poza zwykłe standardy, że miła i fachowa obsługa to podstawa bo pacjenci chętniej korzystają z usług. Nie wspominając o opiece w czasie wolnym od kontraktu z NFZ. Nasze pielęgniarki i położne, zarabiają ponad 2500 netto, a w porywach nawet 3500 netto. Jak mówią to dzięki menedżerowi mają tyle zleceń, a ciągłe doszkalanie sprawia, że rodzą się nowe możliwości świadczenia usług medycznych. Więc jeśli stwarzają się nowe możliwości, to dlaczego z nich nie korzystać. Przecież nic na siłę nie potrzeba człowiekowi wpierać jeśli się zagwarantuje pracę, która sprawia mu przyjemność. Mieszkamy w rejonie, gdzie świadczymy usługi medyczne dla ośrodków rekreacyjnych, hoteli, uzdrowisk i zakładów pracy. Zleceń jest ogrom, a i pieniądze są niezłe. Podane kwoty to oczywiście nie wszystko.

    Odpowiedz
  • pacjent(2009-06-03 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    No nareszcie jako funkcjonariusze publiczni pielęgniarki nie będą miały prawa strajkować!

    Odpowiedz
  • Rem.(2009-06-03 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    Następny krok to PIGUŁY w kamasze.

    Odpowiedz
  • Mural(2009-06-03 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Taką protezę mają już nauczyciele.I dokładnie NIC z tego oprócz złudy i kłopotów nie mają.

    Odpowiedz
  • d(2009-06-04 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    A czy w przypadku ataku fizycznego pacjenta będa nam przysługiwac takie same prawa? Tzn. ściganie z urzedu?

    Odpowiedz
  • ratownik(2009-06-04 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    A ratownicy medyczni?

    Odpowiedz
  • kiki(2009-07-26 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Myslałam,ze wglad do dokumentacji medycznej pielegniarki juz maja.
    Jestem piel.od 15 lat.

    Odpowiedz
  • ~nata(2009-08-01 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    może nareszcie otrzymam sluzbowe umundurowanie,sluzbowe buty do pracy?...nie wspomne o reszcie... pokorna polska pielegniarka... bardzo dobrze oceniana przez pacjentow ale pakuje juz walizki kurs : ZACHÓD... ~nata

    Odpowiedz