Policjanci będę czekać na emeryturę 20 lat

autor: Bożena Wiktorowska11.05.2009, 03:00; Aktualizacja: 11.05.2009, 08:38

Strażacy i policjanci wstępujący do służby będą musieli pięć lat dłużej czekać na prawo do wcześniejszej emerytury.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Stary(2009-06-08 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko się zgadza tylko dlaczego się mówi że po 15 latach mają 40 % emerytury tylko że za każdy przepracowany rok w służbach mundurowych przelicznikwynosi 2,6 % a pozostali mają po 1,3 % za przepracowany rok nie mówiąc o różnicy w poborach i póż niej mamy emerytów w wieku 40 lat którzy pracują na całych etatach zajmując miejsce innym którzy nie mają pracy bo emeryci mieli układy bo swój swego wcągnie i zawsze coś się załatwi

    Odpowiedz
  • Zetka(2009-05-29 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Widac jak bardzo udalo sie podzielic i sklocic Polakow,osiagnieto zamierzony cel.Takim skloconym narodem latwo jest krecic ,omamiac jednemu obiecac czapke gruszek ,drugiemu pietruszke,i wy dwaj bijcie sie oto a ja czytaj rzad na tym skorzystam,jak osiagne cel ,obaj dostaniecie ochlapy.Zanim sie opamietacie to obudzicie sie z reka w nocniku.Mundurowym "reforme"przelozyli bo musza byc gotowi w razie czego palowac "warcholow".Ktos musi ich bronic przed "nierobami"lumpami".Zanim ktos wypowie sie o pracy drugiego niech najpierw sam sprobuje jak to wyglada w rzeczywistosci

    Odpowiedz
  • europejczyk(2009-05-17 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    to.jeszcze nic ze 10 lat dluzej bedzie wplacal skladki piec lat krocel bedzie bral emeryture /poprzedni mogl isc na wczesniejsza/to jeszcze jak sie spotkaja ten z 35letnim starzem bedzie mial wyzsza emeryture niz z 45letmim stazem.tak dziala nowy system.zalozenie podobne zarobki

    Odpowiedz
  • klawisz(2009-05-16 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    to sie doczekali mundurowi lepszych czasów? premier słoneczko i jego świta poróżnili polaków .może lepiej zlikwidować służby mundurowe polskie, a wynająć np. niemieckie albo rosyjskie ? w tym kraju to sie daje w d.. własnym obywatelom , byle zyskać poklask u obcych. taka partia jak platforma i jej premier w nosie maja polskę. a ty narodzie płacz i płać za wszystko. zaborcy doskonale wiedzieli , że należy skłócić polakow. mistrzem tego jest obecna ekipa rządząca w polsce.

    Odpowiedz
  • waldo(2009-05-15 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    ...Boże Ty czytasz i nie grzmisz... /dr nk ekonomicznych i eksp platformy/ ty chyna te tytuly robiłes/aś na tajnych kompletach i w szczególności, nie wiem za porzeczki albo za ser ten tytuł bo pieprzysz jak poparzony... wiesz w twoim przypadku życe powinno dac ci szanę pójścia na emyryturę po 15 latach... na z-dach mundurowych, po tych 13-kach,farmowych przejazdach i wczasach / ha ha/ i dotacjach, wtedy jak sądze po tych 15-tu latach ścigałbyś sie ze szczurami po śmietnikach po żarcie, żeby przeżyć... wtedy oczekiwałbym na jakimkolwiek forum Twoich wypowiedzi w tym temaciie. ... Teraz po prostu zamilcz bo z twoją żalsną wiedza w tym temacie tylko komromitujesz sie-zwłaszcza ztymi tytułami, które sobi dopisałeś... a jeśli Platforma lub kótrakolwiek partia ma Ciebie za eksperta to juz należy jej współczuć /przegranej/ a Tobie pogratulować że zdołałeś zalapać sie na tak intratne"koryto"... nie pozdrawiam

    Odpowiedz
  • dr nauk ekonomicznych ekspert Platformy(2009-05-13 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    skandal emerytury po 15 latach,13-tki,przejazdy kolejowe darmowe,darmowe wczasy,dotacje do mieszkania,wysokie pensje i emerytury ponad 3 tys zł.
    To kpina,że w Polsce są takie dysproporcje

    Odpowiedz
  • emeryt mundurowy(2009-05-13 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    W tym roku (37 lat) uciekłem na emeryturę jako mundurowy. Popieram cywili. Uciekłem bo wszędzie okradają z przywilejów. W wojsku z przywilejów okradani są młodzi a w cywilu starzy. Współczuję ludziom przy 60, że muszą jeszcze tyrać. Tak, w wojsku jest dobrze, mieszkanko (jak nie to kasa na odejście), mundurówka, 13, częściowo stała praca (kontrakty).
    Ale najgorsze nie jest to, że ludzie po 15 czy 20 odchodzą, najgorsze jest to, że stare pierdziele zajmują wysokie stołki do usranej deski, stołki czasami zbędne, rozrośnięte stanowiska, za które można zatrudnić 3 żołnierzy czy 5 cywili - i tu jest niesprawiedliwość. Za dużo oficerów starszych a każdy z nich ma pensje ponad 4200 zł do ręki

    Odpowiedz
  • 123O(2009-05-12 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nikogo nie zmuszał by został mundurowym !!! Chyba, że jest "plecakiem"

    Odpowiedz
  • celowniczy(2009-05-12 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    A ja polecam kółko ponieważ lepiej trafić w czółko.Polecam działa na 100%

    Odpowiedz
  • waldo(2009-05-12 01:00) Zgłoś naruszenie 00

    ... a tak jeszcze do tzw. "znawcy" przecież ty też mogłeś mieć ten dodatek, o ktorym piszesz... ale wybrałeś coś "lżejszego" co pozwoliło ci mieć wolne weekendy i pracę 8-mio godzinną. przecież nikt cie do tego nie zmuszał mogłeś być "mundurowym" i mieć te doskonałe profity, o torych piszesz... a niestety o ktorych nie masz bladego pojęcia. doradzam długi rozbiegi uderzenie głową w najlepiej betonową ściane... może ci sie przejaśni wtedy i zaczniesz rzeczowo i "z pomyślunkiem" pisać. nieraz lekarz nie pomoże a takie uderzenie pomaga... przynajmniej niektórym

    Odpowiedz
  • waldo(2009-05-12 00:43) Zgłoś naruszenie 00

    ...Manolo... tak faktycznie prace zawsze mozna zmienic... dziala to w obie strony... dlaczego "ktoś" nie "poszedł" do policji, wojska- mozna było i byłaby wcześniejsza emerytura... i po co te żale... ale masz rację "... nie każdy policjant pracuje w wydz. krym... jest wielu, którzy powinni otrzymywac wg ogolnych zasad...
    ... a teraz emeryt policyjny ze zjechaną psychiką... pewnie chciałbyś aby wojsko zamiast "15-stu lat za płotem i zabawy na mapach..." jeździlo i wyzwalało "podbite narody, przelewalo morze krwi" -właśnie po to sa mapy i ten jak to określiłeś płot, gdzie jest poligon, na ktorym "teoretycznie przerabia sie to co pozwoli zaoszczędzic ofiar a tym samym w praktyce wrócić synom do matek, żon itd... a i tak życie /w domyśle misje zweryfikuja wszelkie szkolenia/. współczuję poglądow- masz naprawdę zjechaną psychikę... a tak a propo w/w służyłem i w wojsku jako "zawodowy" i w policji tak że mam pewne porownanie- wiem co mówię /piszę/. Zastanów sie co piszesz... bo wystarczy że nasi "oświeceni" z wiejskiej- mówią i ustanawiają brednie...

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-05-12 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno się wziąć za darmozjadów z KGP i KWP, a także Oddziałów Straży Granicznej - tych co tylko udają, że są funkcjonariuszami . Tak naprawdę to biorą kasę za przychodzenie do tzw. służy na 8 godzin. W ramach oszczędności te rozbudowane twory - dobrze płatne posady powinno się zlikwidować!!!

    Odpowiedz
  • MĄDRY(2009-05-11 22:54) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy,myślcie po polsku.Bo inaczej zostaniecie-na własne żądanie niewolnikami we wlasnym kraju.Zazdrość wzmaga siłę wroga!!!.

    Odpowiedz
  • czekać to nie to samo co pracować(2009-05-11 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Policjanci będą "czekać" na emeryturę? chyba pracować na nią 20 lat; z czekania
    nic nie wyniknie:(

    Odpowiedz
  • osoba z postu nr 2(2009-05-11 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    12: andin
    Tak nie wolno jednym zmieniać reguł gry a innym nie. Równi i równiejsi? Moja znajoma pracująca w komendzie wojewódzkiej przez 15 lat parzyła kawkę komendantowi i po tak ciężkiej i stresującej pracy przeszła na bardzo wczesną emeryturę. Ma 2.000 zl a moja mama po 40 latach pracy ma 1.100 zł. To ma być sprawiedliwość?

    Odpowiedz
  • ewa(2009-05-11 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram post 12 i ZAPRASZAM NA BLOGSUBIEKTYWNY WSZYSTKICH 50+++

    Odpowiedz
  • tez obywatel(2009-05-11 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    w 100% popieram wypowiedz 12

    Odpowiedz
  • znawca(2009-05-11 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Emerycie policyjny- powiedz dziadu ila masz za dodatek do emki niby rentowe pasożycie , nierobie itp.

    Odpowiedz
  • andin(2009-05-11 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Tu chodzi o coś innego.Jednym grupom zawodowym zmienili reguły przejścia na emeryturę w trakcie pracy a wam nie.Tak powinno być dla wszystkich.Rozpocząłeś pracę na takich warunkach więc na takich powinieneś odejść na emeryturę.Zasady powinne być takie same dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • maniek(2009-05-11 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do was niezadowolenii !!
    Przyjdą czasy gdzie naprawdę nikt nie będzie chciał opracować w tej formacji
    Każdy może wstąpić do służb mundurowych i może korzytać z wszytkich przywilejów jakie posiadają

    Odpowiedz