Będzie kilkanaście koszyków świadczeń zdrowotnych

autor: Dominika Sikora07.05.2009, 03:00; Aktualizacja: 07.05.2009, 07:58

Do września minister zdrowia musi przygotować aż 13 projektów rozporządzeń, które określą wykazy gwarantowanych świadczeń zdrowotnych. Znajdą się w nich również świadczenia częściowo opłacane przez NFZ.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • antysocjalista(2009-05-07 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    facio od okulisty jest dobry.Chciałbyś,żeby lekarze leczyli za bóg zapłać?a z czego mają żyć niby, jak nie z chorych.

    Odpowiedz
  • grzesss(2009-05-07 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje zainteresowac sie realnymi kosztami poszczegolnych procedur medycznych- Polaków nie stac na leczenie na obecnym, niemal zachodnioeuropejskim poziomie. Prosze sprawdzic ile wynosi skladka zdrowotna u prywatnego ubezpieczyciela w Polsce...jakies 2-3 razy wiecej niz obecnie. Pozatym kto placi na ochrone zdrowia? KRUS?

    Odpowiedz
  • obserwator(2009-05-07 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    a nie prościej byłoby tak: likwidacja NFZ, obecną składkę zdrowotną zamiast do NFZ lub podobnego tworu ludzie płaciliby do wybranego przez siebie podmiotu który byłby zobowiązany umową do pokrywania kosztów usług medycznych świadczonych klientowi tj. tych świadczeń które wynikałyby by z umowy - klient płaciłby składkę od której wysokości w praktyce uzależnione byłoby to co mu się należy ale nie płaciłby przecież składki do NFZ, więc stąd miałby pieniądze na te składkę, za tych co nie pracują (bezrobotni) przez jakiś (krótki czas) składkę płaciłoby państwo, a póżniej jakby był dalej bezrobotny już bez prawa do zasiłku lub po kilku dalszych miesiącach płaciłby sobie sam te składkę (nie wiem jak państwo ale ja nie słyszałem o bezrobotnych co by nie pracowali na czarno albo zgoła za granicą - więc pieniądze będą mieć a ci co rzeczywiście nie mają dochodów to pewnie skorzystają z procedury określonej w art. 54 ust. o finansowaniu świadczeń zdrowotnych...)

    Odpowiedz
  • D.D.(2009-05-07 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to jest,że będąc ostatnio u laryngologa, wyczekałam się 3 godziny, a kiedy w końcu mnie przyjęto, to lekarz poinformował mnie, że na dziś koniec limitu i muszę zapłacić za wizytę prywatną (100zł). Czy to jest nasze prawo dla wybranych.? Czy Pani Kopacz wie, że w Polsce jest 'wolna amerykanka" w służbie zdrowia.

    Odpowiedz
  • wp(2009-05-07 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Super Koszyk dla Urzędników, Extra koszyk dla Prawników, Doktorów, Hiper koszyk dla Księzy, Super Hiper kosztyk dla kolegów Misiak i Kamela i innych i tych których żony i konkubiny robią to co trzeba, Dobry koszyk dla górników, reszcie trzeba powiedzieć tak jak MĄDRA PANI DOCTÓR mówi mojej mamie - w pani weiku to już nie ma co leczyć czas umierać

    Odpowiedz
  • Dorota(2009-05-07 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    To są kpiny,a może zlikwidować NFZ, każdy odprowadzjący składkę zdrowotną posiada kartę elektroniczną i wybierająć lekarza płaci kartą za usługę. Jeżeli braknie środków na karcie to dopłaca.Ale co zrobić z lekarzami, którzy są wpływowymi politykami? Oszczędności wynikające z likwidacji NFZ (pośrednik) pozwolą służbie zdrowia normalnie funkcjonować w oparciu o kontrakty,gdzie dyrektor odpowiada za jej kondycję finansową.

    Odpowiedz
  • wjw(2009-05-07 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Współfinansowanie przez pacjentów ?
    A do tej pory płacona składka zdrowotna to na co idzie ?
    Nie ma żadnych darmowych świadczeń dla większości społeczeństwa gdyż ktoś tą składke zdrowotną w końcu płaci.
    Darmo to jest jak zawsze dla wsi. Niech ona wreszcie zacznie płacić skłdaki jak inni. Tymczasem dla wsi składki zdrowotne funduje państwo czyli my.
    Pan płaci , pani płaci ale jak nie jest ze wsi.

    Odpowiedz
  • SPRAWIEDLIWY(2009-05-07 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    Oj, joj !!! Znów kombinacje. Będzie jak było, ale w służbie zdrowia, natomiast w kieszeni jeszcze mniej. Leczący się renciści i emeryci - już was "nie ma". Może w ten sposób będzie wam lepiej w niebie. "Se puku" nie róbcie, niech zrobią to pomysłodawcy, w ten sposób odejdą z honorem. Budżet też będzie miała służba zdrowia większy. Chociaż po co. Lekarze i tak kombinują i leczenie ustawiają sobie w prywatnych gabinetach za które pacjent srogo płaci. TAK NAPRAWDĘ POWINNO SIĘ PŁACIĆ ZA WYLECZENIE - TAK NIE JEST.

    Odpowiedz
  • aden(2009-05-07 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    A co z moją składką 2000 rocznie, którą opłacam na NFZ. Poza 1 wizytą w POZ nie mam możliwości w dowolnej chwili liczyć na wizytę u specjalisty. Bo kolejka. Więc gdzie nasze składki?

    Odpowiedz
  • :-P(2009-05-07 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie! wy chyba nie byliście dawno u lekarza. kilka dni temu wpadł i do oka kawałeczek osłonki pączka liści. zdarł mi rogówkę niemiłosiernie. do okulisty w rejonie - nie nada!! na urlopie. będzie za tydzień., więc prywatnie... wizyta dopiero za kilka dni.. hahahahaaaaa. udało się prywatnie. wizyta 140 zł. kilka godzin czekania na korytarzu kiedy wreszcie się uda dostać do gabinetu - za jedyne 140 zł !! - i co ? ok drobinka wyjęta ale na pytanie czy moze obejrzeć też drugie oko - o nie !! to już następna wizyta, następne 140 zł!! i termin na niewiadomo kiedy. tak jest w płatnej służbie zdrowia. przecież trzeba zarabiac na zbolałym pacjencie. przecież jak będzie zdrowy to już nie przyjdzie i nie będzie okazji. pamiętajcie! każde pytanie to oddzielna wizyta i oddzielna płatność. widac, ze ludność już dawno nie miała do czynienia z lekturami szkolnymi. Kuba z "Chłopów" sam sobie nogę naprawiał, tyle, ze trochę mu nie wyszło. ale w końcu nauka w polskich szkołach też szwankuje...

    Odpowiedz
  • upierdliwy(2009-05-07 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    P. Tusku ! Mam lepszy pomysł : załatw ustawę , najlepiej jak zwykle po cichu aby każdego kto zgłosi sie np. do szpitala na mocy ustawy usypiać jak psa. Donek, policz jakie oszczędności , ile szpitali można by zlikwidować. Oczywiście ta ustawa ciebie , twoich szemranych kolesiów nie obejmuje, szpital MSW sobie unowocześnij, i dodaj jeszcze jedną karetkę do twojego konwoju którym czasami poruszasz się po kraju. Po co ci te 3-4 samochody ochrony, poco ta karetka w konwoju ? Kogo i czego tak się boisz jeśli naród rzekomo cie tak mocno kocha? Poza tym uważam że powinieneś odejść.

    Odpowiedz
  • db(2009-05-07 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    A co np z osobami 60-letnimi i powyżej , którzy nie chorowali i nie korzystali albo prawie wcale nie korzystali z usług medycznych w trakcie swej kariery zawodowej , gdy CO MIESIĄC pobierano im obowiązkowo składki zdrowotne ? Czy takie osoby też zmusi sie teraz do opłacania wysokich składek !?

    Odpowiedz
  • andin(2009-05-07 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6.Gorąco popieram!Kiedy skończą się rządy korporacji w Polsce?

    Odpowiedz
  • maltik(2009-05-07 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Mogę płacić dodatkowo jeśli za te pieniądze sama wybiorę lekarza, dostanę od niego kopię rachunku za wizytę a oryginał dostanie NFZ do uregulowania. Nie wżne czy to szpital, przychodnia czy gabinet prywatny. Wszystko z mojego konta indywidualnego. Lecz jeśli to będzie dalej do wspólnego worka to dopiero będzie raj dla przekrętów. Nikt mnie już nie przekona, że w obecnym stanie ktoś jeszcze kogos leczy. Mam przykre doświadczenia, jeśli się za nic nie odpowiada to znaczy że nic sie nie robi.

    Odpowiedz
  • Podatnik polski(2009-05-07 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kopacz i p. Tusk! Kiedy odważycie się na ustawę o obowiązku posiadania kas fiskalnych w prywatnych gabinetach lekarzy,prawników,komorników itp. Dlaczego Rząd R.P. obciąża kosztami opieki zdrowotnej tych najbiedniejszych a bogatym funduje dowolność w płaceniu podatków. Przecież z podatków płacone są dla nich pensje? Chcą jeszcze więcej zarabiać to niech płacą podatki jak wszyscy pozostali polacy. Panie Tusk, niech pan wreszcie pokaże odwagę i nie chowa głowy w piasek.

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-05-07 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    DO 4: Jest na to rada. Zlikwidować podatek dochodowy dla najuboższych emerytów i rensistów. Wtedy pieniądze, które i tak zabiera Im NFZ, będą mogli przeznaczyć na "współpłacenie" i wydadzą wg. swoich potrzeb, a nie wg. widzimisię urzędnika z NFZ. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Mika(2009-05-07 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie Tylko co maja zrobić Ci których na to nie stać a całe życie płacili?Np dzisiejsi emeryci ze starego koszyka, którzy przepracowali ponad 40 lat a dzisiaj emerytury najwyżej 500-700 zł, bo niestety emerytury podwyższa sie % i im starszy emeryt tym pieniądze coraz mniejsze?

    Odpowiedz
  • wolny(2009-05-07 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    dobrowolne opłaty na ubezpieczenie, co za eufenizm? czy uchylenie furtki do dodatkowych ubezpieczeń? Ale to POkrętne. Najlepszy sposób rynkowy na deficyt usług (lekarskich specjalistycznych) wnieść opłaty i kolejka się zmniejszy, kogo nie będzie stać ten nie pójdzie do lekarza najwyżej umrze ale co za róznica wcześniej czy później

    Odpowiedz
  • 123(2009-05-07 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej odplatną zróbmy każdą wizytę u lekarza, a tzw. służbę zdrowia zlikwidujmy

    Odpowiedz
  • BERENT KRZYSZTOF(2009-05-07 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    UCZMY SIĘ ZAPOBIEGAĆ chorobom,a NIE LECZYĆ je. Cżęść koszyka musi być odpłatna, najlepiej odpłatny zróbmy pierwszy dostęp do lekarza specjalisty.

    Odpowiedz