Sześciolatkom trudniej będzie dostać się na studia

autor: Artur Radwan30.04.2009, 03:00

Rodzice nie chcą wysyłać 6-latków do szkół, mimo że ich dyrektorzy deklarują, iż są przygotowane na ich przyjęcie. Dyrektorzy szkół, że względu na małą liczbę chętnych, nie tworzą oddzielnych klas dla 6-latków, ale łączą je z 7-latkami. Do sierpnia rodzice mogą składać wnioski o wcześniejsze objęcie ich dzieci edukacją szkolną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • poznaniak(2010-07-08 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba się było uczyć i zostać nauczycielem, też byś tak miała :-)

    Odpowiedz
  • krakowianka(2009-05-06 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    HENIASKU!!!
    A pokaż mi kraj gdzie nauczyciel pracuje 4-5 godzin dziennie,bez sobót,świąt i niedzie,180 dni w roku???Który pracownik ma 2 tygodnie wolne z okazji świąt Bożego Narodzienia, 10 dni z okazji Wielkiej Nocy, 3 miesiące wakacji,wolne wszystkie weekendy,mnóstwo dodatkowych wolnych dni z okazji różnych Świętych, setki nadgodzin(korepetycje) nieopodatkowanych-dobrze płatnych,tzw.Zielone Szkoły,obozy integracyjne itp.itd.Każdy z nas ciężko pracuje łagając szefa o dzień wolny...tylko nie NAUCZYCIEL.Wiem coś o tym ...w rodzinie mam k.7 nauczycieli różnej maści

    Odpowiedz
  • krakowianka(2009-05-06 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    ***************** zawsze.Dziecko 6-letnie ma miec dzieciństwo a nie rypanie w szkole.Straszy się rodziców że jesli nie wyśla dzieci do szkoły to nie dostana sie na studia.Po ch...studia skoro już teraz po studiach stoi się za ladą bo nie ma pracy.WYMIENIC KADRE NAUCZYCIELSKA-TO PODSTAWA bo PRL-owski system nauczania tylko pogłębia debilizm w szkołach.Nauczyciele to jedyna grupa w polsce ktra nie doświadczyła bezrobocia...A POWINNA.To jest ważniejsze niż posyłanie maleństw do szkoły.

    Odpowiedz
  • Leszek(2009-05-05 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    To od początku był głupi pomysł,bo reforma kosztuje.Nie ma zajęć pozalekcyjnych ,świetlicowych jak w uniinp.Holandii,Włoszech,tam dziecko może przebywać do 17-18-tej .Zajęcia są fajne ,bo córka mojej koleżanki zostaje i jest zadowolona.Nie ma warunków w szkole.Rodzicom chodzi też o czas pracy przedszkola od 7-17,i dyżury wakacyjne,,,przynajmniej nie ma przerwy jak w szkole...długie weekendy ,ferie,przerwy świąteczne,co chwile wolne.Dlaczego podstawówki nie pracują jak przedszkola???Skąd wziąć tyle urlopu jak na żądanie jest 4 ,pozostały zgodnie z planem i mogę wziąć 14 dni.Mam nadzieję ,ze do roku 2012 ten przepis się zmieni.Wszystkie opcje polityczne mnie zawiodły a najbardziej PO i Hall

    Odpowiedz
  • Gab(2009-05-05 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie to szkoły są przygotowane... W ZAbrzu Urząd Miasta oficjalnie podaje do wiadomości że szkoły nie zdążą przygotować dla 6 latków bo to za krótki okres i nie mają na to środkow. A takie iszczęśliwianie na siłę wszuystkich to w komunie było a niby przeszliśmy transformacje. Kpina . Politycy myślą tylko o swoich stołkach i wizjach a nie o szarym obywatelu. Dlatego coraz mniej ludzi chodzi na wybory. A jest to przykre.,

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2009-05-03 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niezły bajer:)...bo na studia...a moze raczej zeby szybciej do roboty poszły,zeby na ZUS płacic,prawda pani minister?:)...Tusk nie KŁAM!

    Odpowiedz
  • filologini(2009-05-03 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister nie pierwszy raz pokazała nie tylko nauczycielom, ale i rodzicom (tym samym, którzy na nauczycielach psy wieszają), kto tu rządzi. To nie jest żadna polityka, a już tym bardziej oświatowa. To prymitywna gra pierwotnych instynktów. Dzieci w tej grze się nie liczą.

    Odpowiedz
  • oburzona matka syna rocznik 2006(2009-05-03 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    noż rewelacja, mój syn trafi akurat na oblig pójścia do szkoły jako sześciolatek- po kiego grzyba ja się pytam???
    zabieranie dzieciństwa w imię czego?- jak dobrze ktoś wcześniej napisał- służy to tylko łataniu funduszów w ZUS-ie.
    a przygotowanie szkół i dzieciaków- żadne
    czy ktoś w tym pięknym kraju liczy się ze zdaniem zainteresowanych regulując pewne kwestie???

    Odpowiedz
  • aaa(2009-05-01 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    U nas krok do przodu i ... wdeptujesz w ****** ale nieszkodzi, przeciez to Twój but a nie pani minister.

    Odpowiedz
  • ojciec 5 latka(2009-05-01 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    dzięki posiadaniu starszych dzieci miałem okazję przyjrzeniu sie "przygotowanym na przyjęcie 6-latków szkołom" - jawna kpina, babiska bez ŻADNEGO przedszkolnego przygotowania, obskórne pomieszczenia, catering jak z budki z piwem; tylko nieodpowiedzialny rodzic wysyłałby dziecko do takich warunków, bardzo dużo brakuje nam do tego, co jest np. we Francji - tam są de facto przedszkola w szkole
    cieszę się, że moje najmłodsze dziecko ma jeszcze 2 lata przedszkola, ale już byliśmy prawie że zmuszani do wysłania córki do "zerówki", bo brakuje w przedszkolu miejsca dla maluchów - może w taki sposób kuratoria chcą rozwiązać problem?
    Rodzice, nie dajcie się klice pseudonauczycieli i pedagogów!

    Odpowiedz
  • ela(2009-04-30 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    To dla DOBRA DZIECKA ha,ha ha.Ale się cieszę,że nie mam już tak małych dzieci.I moje najmłodsze dziecko zdążyło pójść do szkoły jako 7 latek.No ,ale każdy w rządzie chce być potrzebny.W końcu chodzi o dobro ,nieważne czyje.

    Odpowiedz
  • Heniasek(2009-04-30 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    A powiedzcie co to za kraj, gdzie nauczyciel z dwudziestoletnim stażem i kilkoma kierunkami studiów zarabia wiele mniej niż świeżo zatrudniony żołnierz czy policjant po szkole średniej?
    Oczywiście nie chcę zabierać żołnierzom i policji, bo trudna praca.Tylko jaka logika?

    Odpowiedz
  • tłukosrak(2009-04-30 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Zapewne ktoś otrzyma za tę reformę edukacji KRZYŻ ORŁA BIAŁEGO, nagrodę ME w kwocie 15 tys i wyższy stołek !!

    Odpowiedz
  • student(2009-04-30 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    to jakas kpina male dzieci musza cierpiec bo nieudolny rzad nie ma czym zalatac dziury w zusie, a wlasnie o to chodzi zeby sie na studia nie dostaly tylko poszly wczesniej do pracy zeby zarabiac na emerytow co za paranoja

    Odpowiedz
  • HL(2009-04-30 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3: sposób wprowadzania jest głupi, bo sami rodzice go wymusili. Gdyby obniżenie wieku szkolnego wprowadzone zostało obligatoryjnie i stopniowo, to nie byłoby problemu. A tak pozwolono rodzicom wybrać - i oczywiście gros nie posłała, więc w 2012 roku szkoły nagle przeżyją oblężenie.

    Odpowiedz
  • SOLO(2009-04-30 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    cyt:samorządy będą też miały problem z zapewnieniem dzieciom odpowiedniego miejsca w szkole. W efekcie mogą się one uczyć w zatłoczonych, liczących wiele dzieci klasach.---tak jakby teraz tego nie było.
    CHORY POMYSŁ W CHORY SPOSÓB WPROWADZANY.CI światli ludzie (politycy) bywają jeszcze wśród normalnych ludzi, chyba nie bo po co tam bywać i tłumaczyć się z 20k miesięcznie.

    Odpowiedz
  • Derfel(2009-04-30 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Poroniony pomysł, od poczatku do końca.
    A metoda i sposób wprowadzenia - żałosny, a w zasadzie - karygodny.
    No, ale to przecież "światła" pani minister z najlepszej partii na świecie, więc nie może się mylić - mylić się mogą tylko niedouczeni rodzice.

    Odpowiedz
  • lot(2009-04-30 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    w niektórych szkołach dzieci 7-letnie uczą się na 3 zmainy to dołużmy jeszcze te 6-letnie dzieci może wówczas bedzie to edukacja 24-godzinna. Debile skupiają się na rzeczach nieistotnych.

    Odpowiedz
  • łoburzony łociec(2009-04-30 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zawsze w edukacji najmłodszych najwięcej do powiedzenia maja niedogrzane babony kawowo-papierosowe straszące swoimi facjatami dzieciaki i przyprawiające je o nocne moczenie ? Dlaczego w Polsce nie może być tak żeby choć jedno pokolenie przeszło edukację bez jakichś tam "reform" ? Chcecie - to eksperymentujecie na muszkach owocowych. Ale od dzieci wam wara !

    Odpowiedz