"Polacy muszą przestać marzyć o wczesnej emeryturze"

28.04.2009, 14:33; Aktualizacja: 28.04.2009, 14:41

Trzeba zmienić marzenia Polaków o jak najszybszym przechodzeniu na emeryturę i przekonać pracodawców, że warto zatrudniać osoby po 50-tce - uważa wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • ala55(2009-04-28 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    "Konkurs na praktyki przyjazne pracownikom 50+" to w ramach akcjii "By lepiej się żyło kolesiom"?

    Odpowiedz
  • renia(2009-04-29 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    do Gosi:
    skąd tyle epitetów i dzikiego zacietrzewienia???
    Wyluzuj kobieto.

    Odpowiedz
  • Anna(2009-04-28 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Fantomas Agnieszka Chłoń - Domińczak wraca !!!
    I znowu zaczyna straszyć spracowane kobiety i mężczyzn z roczników 1954 -1968. Niech babsko zajmie się młodzieżą, a nie czepia się nas, którzy zasłużyliśmy już na normalne emerytury. Trzeba tę bandę PO. PSL i SLD odpowiednio potraktować przy wyborach. Tam sobie damy pole do popisu.
    Jeśli tego nie zrobimy to będziemy mieli rządy dyktatorskie. Tuska ze Schetyną!!!

    Odpowiedz
  • KK 54(2009-04-28 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    To niech przekona pracodawców bo obecnie dla nas ofert brak a miało być tak pięknie " program 50+" ( oczywiście na papierze).
    Przede wszystkim skończyć emerytura + praca.

    Odpowiedz
  • bob(2009-04-28 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidowac emerytury mundurowe !!!

    Odpowiedz
  • Aleks(2009-04-29 06:39) Zgłoś naruszenie 00

    Te baby: tj.: Domińczak, Kopacz, Hall są gorsze od komunistki - Wandy Wasileskiej i Pstrowskiego. Ciekawe skąd słońce Peru je wytrzasnął.
    Jak można zajeżdżać jednych kosztem drugich!!!

    Odpowiedz
  • anka(2009-04-29 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem kobieta po 50 -tce. Mam 33 lata pracy.
    NIGDY DO TEGO NIE DOJDZIE, ŻE PRACODAWCY BĘDĄ CHETNIE ZATRUDNIAĆ LUDZI PO 50-TCE.
    OSOBY W TAKIM WIEKU SA WYRZUCANE NA BRUK. SA PONIŻANE.
    NA SZKOLENIA WYSYŁA SIĘ TYLKO MLODYCH LUDZI.

    A NIECH MI TA PANI POWIE DLACZEGO NIEKTÓRZY SĄ UPRZYWILEJOWANI NP. pobieraja emerytury i w dalszym ciacu pracują???.

    DLACZEGO NIE ZREFORMOWANO KRUS-U ???
    mY KOBIETY Z ROCZ. 50 -TYCH NOGDY TAKIEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI NIE ZAPOMNIMY. nIGDY NIE ZAGLOSUJEMY NA TEN RZ PO.

    Odpowiedz
  • DANUTA(2009-04-29 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    18-12-2009r odrzucono veto Prezydenta w sprawie emerytur.
    Pan Chlebowski i Pan Olejniczak spacerując po korytarzach sejmowych spacerowali bardzo zadowoleni poklepując się, że nas wystawili za burtę.
    Również pamiętam doskonale moment jak Pani minister Fedak skała w ławce sejmowej ze szczęścia, że pomimo tylu lat pracy dolożono nam po 5 lat.
    Proszę pamiętajcie przy wyborach o tym momencie.
    Teraz nas będą widzieć bo są wybory w grudniu byliśmy złem co wyciąga do państwa ręce i wszystko cokolwiek jest złe to przez ludzi co mają przepracowane 35/40 i więcej lat.

    Odpowiedz
  • DANUTA(2009-04-29 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie idę.Bo gdybym poszła to znaczy ,że akceptuję to co z nami zrobiono.

    Odpowiedz
  • l???(2009-04-29 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    TO NA KOGO GŁOSOWAĆ??? PODPOWIEDZCIE

    Odpowiedz
  • Willy(2009-04-29 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    Danuto idź.Choćby po to,aby poskreślać wszystkich.Głos będzie nieważny,ale żadna szuja nie wypełni go dla kolesia.Zawsze jakaś satysfakcja.Człowieka można zgnoić albo zabić.Czasami zabija go się gnojąc.

    Odpowiedz
  • l???(2009-04-29 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    do Danuta
    Młodym wiszą nasze prawa i emerytury więc zagłosują na PO więc ponownie pytam na kogo głosować?

    Odpowiedz
  • Gosia(2009-04-29 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Babsztyl wrócił i zaczyna ! może następne dziecko jak tak Ci ddobrze idzie krowo! Jeszcze nie wiesz matole co to praca! bo nie wierzę żebyś się napraccowała na tej ciepłej posadtce ze szwoja szefową nastepną krówską!!!

    Odpowiedz
  • mam dosyć już tych parlamentarzystów(2009-04-29 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    macie racje trzeba aby naród zrozumiał że , takićh co to z kopyta robią ustawy czas wynagrodzić!!! niech teraz się kalają przed tymi co zrobili im krzywdę)...

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwy system emerytalny !!(2009-04-28 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Pani to powie osobom którzy przechodzą na emerytury po 15,20 ,25 i 30 latach pracy i tym osobom którzy w ogóle nie płacą składek na ZUS a otrzymują póżniej wysokie emerytury. Tylko te grupy są zorganizowane posiadają duży elektorat wyborczy i są nie do ruszenia przez wasz.!!! Natomiast cały ciężar spoczywa na osobach z najdłuższym stażem pracy k/ 35 l i m /40 lat i więcej . Tylko jak te osoby pójdą do nieba to ten cały wasz system runie wraz z OFE czego życzą osoby z najdłuższym stażem w Polsce.!!!

    Odpowiedz
  • K.1954r.(2009-04-29 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    A Ty się nie dziw, ludziom już się cierpliwość wyczerpała, robią z nami co chcą. Tylko o swoje stołki potrafią zadbać. Ludzie, którzy ich wybierali ich nie interesują.

    Odpowiedz
  • cud krótkiej pamięci(2009-04-29 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zmienić marzenia? a oni zapomnieli jakie były lata 70-te i 80-te to przede wszystkim koszmar dla kobiet. Cudem było zaopatrzeć rodzinę w podstawowe produkty zarówno żywnościowe jak i czystości. O meblach, agd i innych luksusach nie wspomnę. A kto te cuda do domu zdobywał i wystawał w wielogodzinnych kolejkach a czasami i wielodniowych (meble) - no najczęściej kobiety.
    Ja sądzę, że zarówno Pani Fedak i wielu którzy tworzą teraz ustawy wyrastali w zamorznych rodzinach więc stać ich było aby kupić sobie bony pko i zrobić zakupy w peweksie albo w baltonie, Czy za te ciężkie lata nie należy się kobietom choć odrobinę luksusu w formie emerytury po przepracowaniu 35 lat?
    Oczywiście panowie również nie mieli lekko ale o wiele gorzej miały matki i żony czyli Polskie kobiety.
    Komuniści jakoś to zauważali no bo skąd by się wziął pomnik "Matki Polki"? Jakoś pomnika "Ojca Polaka" nie ma.
    Przykro mi, że obecny rząd zapomniał o tym jakby się urodził w latach 90-tych

    Odpowiedz
  • jagoda(2009-04-30 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dość nas już nas naokradaliście z godności pracować dłużej musimy dla was aby nieroby w sejmie się wylegiwali i lewe interesy załatwiali.emerytura za lata przepracowane i łaski nam nie robią a rząd praca do śmierci na taką ustawe czekam

    Odpowiedz
  • Elżbieta rocznik 1954(2009-04-30 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 55 lat. ponad 35 lat stażu, grozi mi zwolnienie z pracy. Nie mam prawa do emerytury. bieda i mi "hańba" stania w kolejce dla bezrobotnych a potem jakiś zasiłek. Ze względu na bardzo wysoki "ZUS" nie zarejestruję działalności, na obniżony się nie łapię bo taką działalność prowadziłam, a tu czytam, że marzę o emeryturze. Ja już o niczym nie marzę jeśli stracę pracę chcę korzystać z nabytego prawa do emerytury po przepracowaniu 35 lat. W 1999 r. ustawa takie prawo gwarantowała. Zostało zmienione w 2004 r. Z przywilejów mogą korzystać tylko grupy silne jak prokuratorzy, wojsko, policja ... a reszta powinna się ocknąć i odpowiednio zagłosować lub też potupać przez Sejmem lub Ministerstwem.

    Odpowiedz
  • MĄDRY(2009-05-01 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    O POLSKO!!!zrzuć kajdany liberalizmu.Polak pracujący na obczyżnie po 15 latach pracy otrzymuje połowę emerytury.Pracodawca norweski nie pozwala człowiekowi starszemu jak ma młodszych wchodzić na rusztowanie.To przykład dla P.minister.Jeżeli jesteśmy w UE to zbliżajmy się do niej.Trzeba poznać europę,a nie produkować dzieci i myśleć tylko o sobie i kolesiach.

    Odpowiedz