"Polacy muszą przestać marzyć o wczesnej emeryturze"

28.04.2009, 14:33; Aktualizacja: 28.04.2009, 14:41

Trzeba zmienić marzenia Polaków o jak najszybszym przechodzeniu na emeryturę i przekonać pracodawców, że warto zatrudniać osoby po 50-tce - uważa wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • oo??(2009-04-28 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    To Pani wiceminister juz wróciła do pracy?? A malutkie dziecko??

    Odpowiedz
  • Ewa(2009-04-28 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    Może i warto zatrudniać osoby po 50 ale trzeba im za to zapłacić. Ja po 30 latach pracy w jednym zawodzie /z wyższym wykształceniem i niezbędnymi uprawnieniami/ zarabiam mniej niż osoby, które są teraz zatrudniane. Zarabiam nawet mniej niż osoba ze średnim wykształceniem. Teraz nie liczy sie wykształcenie, doświadczenie , staż, umiejętności tylko znajomości. Dlatego niech Pani się nie dziwi, że jest mi przykro, że nie mogę przejść na wcześniejszą emeryturę. Tylko dlatego że urodziłam się pół roku za późno muszę pracować 5 lat dłużej a może i 10. Jest to bardzo niesprawiedliwe dla osób z długim stażem pracy.

    Odpowiedz
  • 50+(2009-04-28 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    Skutek byłby wtedy gdyby ustalono dotkliwe kary dla pracodawców zwalniających ludzi po 50-tce oraz dla pracowników PUP za brak propozycji pracy dla "starych" jak ich nazywają.
    Pani Chłoń nie wie o tym bo więcej czasu spędza na macierzyńskim po urodzeniu kolejnego dziecka niż w pracy.

    Odpowiedz
  • andin(2009-04-28 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Oni nie kiedy takie bzdury wygadują,jakby byli oderwani od rzeczywistości.

    Odpowiedz
  • ....(2009-04-28 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Co taka smarkula może wiedzieć jak to jest po ciężko przepracowanych 35 latach.

    Odpowiedz
  • Mural(2009-04-28 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    Marzyć zawsze można i nikt tego nie odbierze.Marzeniami nie można żyć,płacić rachunków.Wobec tego dajcie nam zarabiać,im dłużej pracujemy tym większe,a nie odwrotnie,emerytury.Ostatnio urzędnik ZUS pytany przez 33 letniego dziennikarza/chodziło o kasę na indywidualnych kontach/dostał taką odpowiedź:w ZUS-ie nie ma żadnych pana pieniędzy.Są one przeznaczane na wypłatę bieżących emerytur.Ja 50-latka to znam od lat,ale młodego zatkało.Po co więc ta fikcja?Starego przywiązać do kierata,doić z niego kasę.Aby w tym paranoicznym kraju ludzie nie rozliczyli zusowskiego wora złodziei.

    Odpowiedz
  • her(2009-04-28 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    klepią te same bzdury na potwierdzenie swoich głupich oderwanych od
    rzeczywistości teorii. Niech przepracują 35lat a potem niech zabierają się za tworzenie prawa

    Odpowiedz
  • ~~lolo(2009-04-28 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy mają zapier..ć do 70-siątki a potem do ziemi.

    Odpowiedz
  • ?(2009-04-28 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ło matko! - odkryła amerykę.


    "Trzeba zmienić marzenia Polaków o jak najszybszym przechodzeniu na emeryturę i przekonać pracodawców, że warto zatrudniać osoby po 50-tce ..."

    Pracując w ministerstwie to można sobie takie hasełka wymyślać wiedząc z góry ,ze umrą śmiercią naturalną. Mordasewicz, Boni wraz z Lidlem i Biedronką mają już przygotowane gotowce - czekamy do wrzesnia.

    Odpowiedz
  • ?(2009-04-28 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Ło matko . Mordasewicz,Boni mają już przygotowane gotowce po co czekać do września.

    Odpowiedz
  • zcz(2009-04-28 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    "Polacy muszą przestać marzyć o wczesnej emeryturze"

    Wara od moich marzeń!!! czego jeszcze muszę przestać ?

    Odpowiedz
  • zcz(2009-04-28 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    Mordasewicz,Boni mają przygotowane już gotowce po co czekać do września?.

    Odpowiedz
  • YOGI(2009-04-28 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Och ty krowo miałem 52 lata ,staż 37,5 lat jak zostałem zwolniony ,następnie po1,5 roku poszukiwań znalazłem pracę za 1000 zł.,gdzie przepracowałem 2,5 roku ,ukrywając swoje schorzenia żeby pracować ,niestety firma została zlikwidowana,dziś nadaję się do pracy takiej jak ty wykonujesz,bo do prac fizycznych nie mam zdrowia.

    Odpowiedz
  • DANUTA(2009-04-28 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Naprawdę brak mi słów jak słyszę wypowiedzi typu Pani W-ce minister.
    Albo udają , albo mają nas za wariatów.
    Tyle zakładów zwalnia ludzi, a nawet jeśli są to przyjmują ludzi młodych , a nie 50 +
    O takich ludziach jak my to pracodawcy nie chcą słyszeć.
    Wypowiedzi Pani Fedak,Boniego,Mordasewicza sa smieszne.

    Odpowiedz
  • rOCZNIK 54(2009-04-28 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Co za kompletna bzdura że mamy pracować jak najdłużej po co przecież w Polsce kto pracuje dłużej to ma niższą emerytur takie jest naliczanie emerytur od 2009 roku dlaczego nie mówicie prawdy tylko ludziom oczy zamydlacie!

    Odpowiedz
  • x(2009-04-28 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    To nie marzenia Polaków, to kilkunastoletnie uśmiercanie zawodowe pracowników po pięćdziesiątce rozpoczęte po prywatyzacji zakładów pracy.

    Odpowiedz
  • Halina(2009-04-28 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    To właśnie pomysł pani minister żeby odebrać nam możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę. Razem z Olejniczakiem nas upodliła i upokorzyła tylko dlatego że brakło nam parę dni czy miesięcy do 55 lat. Niech szanowna pani popracuje 30 czy 35 lat za marne grosze jak my to wtedy zmieni zdanie. Teraz im dłużej pracujesz tym niższa emerytura. Tylko pani minister tego nie zauważyła. Ale bystra babka tylko dzieci rodzić jej dobrze wychodzi.

    Odpowiedz
  • 50+(2009-04-28 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzić należy możliwość przechodzenia po przepracowaniu 35k i 40 m . Kto chce niech pracuje do 100 lat.Uhonorowaliście roczniki do 1953 /kobiety/ dając im możliwość pracy i emeryturę po staremu.My roczniki z lat 50-tych żądamy tego samego dla nas W przeciwnym razie te 2 miliony plus ich rodziny i znajomi to razem da 10 milionów osób wypnie się na was przy urnach wyborczych. Pani minister proszę skończyć z utopią. Jedni na emeryturach pracują i pobierają emerytury, a inni nie mają żadnej pracy. Konkursiki Pani zostawi dla przedszkolaków.Proszę nie dyskryminowć ludzi, bo doprowadziliście do paradoksu, że 60 latek ze stażem 35 lat ma emeryturę i pracę , a 59-letni mężczyzna ze stażem 45 lat dostaje świadczenie przedemerytalne około 600 zł. Kto płacił składki dłużej proszę policzyć. Dajcie pracę młodym ludziom , a starszym prawo wyboru.Pani minister proszę dokładnie przeczytać ten komentarz i pomyśleć.

    Odpowiedz
  • wojtek(2009-04-28 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    "Osoby po 50-tce mogłyby być bardzo cennymi pracownikami"
    mogłyby być!!! - to czemu do licha nie są???
    Milicjant w wieku 40 lat na emeryturę, a pracownik z 40- letnim stażem pracy jeszcze niech z 10 lat popracuje to może dożyje do emerytury.
    To wszystko jest chore, a tu jeszcze takie androny.

    Odpowiedz
  • aby jej życzenie spełniło się dla niej samej(2009-04-28 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    Dać Pani Minister pracę przy kopaniu dołów i pozwolić dobrotliwie na możliwość pracy do 65 roku życia - ale się dziewczyna ucieszy. Chuć po takiej pracy tej jej odejdzie i dobrze bo ziemia i tak jest już przeludniona,

    Odpowiedz