"Polacy muszą przestać marzyć o wczesnej emeryturze"

28.04.2009, 14:33; Aktualizacja: 28.04.2009, 14:41

Trzeba zmienić marzenia Polaków o jak najszybszym przechodzeniu na emeryturę i przekonać pracodawców, że warto zatrudniać osoby po 50-tce - uważa wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (58)

  • stary(2009-09-16 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda, nie ma i nie będzie w tym naszym chorym kraju nigdy pracy dla takich osób, Polska to nie jest cywilizowany kraj, no ale trochę tez mamy winy dlaczego głosujemy na takie partie jak PO, SLD, PSL

    Odpowiedz
  • ada(2009-06-28 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    to jest chore moj maz52 lata ma 2ga grupe kilka lat zarejestrowany w urzedzie pracy i co zadnych propozycji pracy ...

    Odpowiedz
  • Mural(2009-05-11 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    tak,Anno,wysługa powinna być płacona od faktycznych lat.Chyba,że maksymalnie żąda się od nas pracy 20 lat,co nie jest prawdą.I karnie powinni nam to wyrównać,bo to MEGAparadoks

    Odpowiedz
  • ANKA(2009-05-10 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro dano emerytury rocznikom 52-53 to dlaczego odebrano ten przywilej ludziom ,którzy zaczynali pracę wcześniej od wspomnianych wyżej.Cym zawiniliśmy ,że obecnie jesteśmy bez pracyl lub na świadczeniach przedemerytalnych.

    Odpowiedz
  • Tropiciel absurdów(2009-05-09 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do 43. Droga Gosiu, skąd w Tobie tyle złości i nienawiści? Używając takich określeń nie wpływasz na poziom debaty publicznej, a wręcz przeciwnie, świadomie obniżasz go. Można dyskutować na różne tematy, ale jeśli jesteśmy ludźmi w miarę wykształconymi i z odrobiną kultury osobistej, to powinniśmy trzymać się pewnych standardów zachowań. Nazywanie kogoś babsztylem lub starą krową nie powoduje, że racja należy do nas. Istota problemu polega na tym, że zarówna pani minister jak i jej zastępca są osobami w małym stopniu kompetentnymi, bo inaczej nie zapronowałyby systemu emerytalnego, który niewiele ma wspólnego chociażby ze zdrowym rozsądkiem. Jedne grupy zawodowe bowiem preferuje (górnicy, policja, wojsko, prokuratotrzy, sędziowie) kosztem większości i zmusza do niewolniczej pracy nawet przez okres 50-lat. Z tym oczywiście trzeba walczyć ale używając argumentów merytorycznych a nie obrzucając się inwektywami. Staraj się to mieć na uwadze Gosiu i wlcz na argumenty, nie używając rynsztokowych określeń.

    Odpowiedz
  • M.J.(2009-05-08 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do 52: Zgadzam się, ale z jednym zastrzeżeniem. Wysługa lat powinna się zaczynać po przepracowaniu 20 lat /20%/. Wtedy byłoby znacznie mniej rencistów i " wczesnych" emerytów po 15 i 20 latach pracy, bo mieliby dodatkowy bodziec do pracy i nie byliby na "utrzymaniu" ludzi z roczników od 1949-m i 1954-k. Gdyby wysługa rosła potem co rok 1% do emerytury nie mielibyśmy problemu z nadmierną ilością "młodych" emerytów. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Anna(2009-05-08 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam, że pracownicy powinni otrzymywać dodatek stażowy nie tylko do 20 lat pracy, ale również później za wsystkie przepracowane lata np. 25%, 26%,27%, 30%, 40% do podstawy wynagrodzenia

    Odpowiedz
  • Krystyna(2009-05-05 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego nie moze byc emerytura po przepracowaniu /nie macierzynskie; urlopy ; / 35-38 lat dla wszystkich... wtedy okazaloby sie ze niektorzy musieliby pracowac do 70 roku zycia... Po placeniu przez taki okres skladek ZUS ... nalezaloby sie z urzedu...

    Odpowiedz
  • MĄDRY(2009-05-01 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    O POLSKO!!!zrzuć kajdany liberalizmu.Polak pracujący na obczyżnie po 15 latach pracy otrzymuje połowę emerytury.Pracodawca norweski nie pozwala człowiekowi starszemu jak ma młodszych wchodzić na rusztowanie.To przykład dla P.minister.Jeżeli jesteśmy w UE to zbliżajmy się do niej.Trzeba poznać europę,a nie produkować dzieci i myśleć tylko o sobie i kolesiach.

    Odpowiedz
  • Elżbieta rocznik 1954(2009-04-30 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 55 lat. ponad 35 lat stażu, grozi mi zwolnienie z pracy. Nie mam prawa do emerytury. bieda i mi "hańba" stania w kolejce dla bezrobotnych a potem jakiś zasiłek. Ze względu na bardzo wysoki "ZUS" nie zarejestruję działalności, na obniżony się nie łapię bo taką działalność prowadziłam, a tu czytam, że marzę o emeryturze. Ja już o niczym nie marzę jeśli stracę pracę chcę korzystać z nabytego prawa do emerytury po przepracowaniu 35 lat. W 1999 r. ustawa takie prawo gwarantowała. Zostało zmienione w 2004 r. Z przywilejów mogą korzystać tylko grupy silne jak prokuratorzy, wojsko, policja ... a reszta powinna się ocknąć i odpowiednio zagłosować lub też potupać przez Sejmem lub Ministerstwem.

    Odpowiedz
  • jagoda(2009-04-30 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dość nas już nas naokradaliście z godności pracować dłużej musimy dla was aby nieroby w sejmie się wylegiwali i lewe interesy załatwiali.emerytura za lata przepracowane i łaski nam nie robią a rząd praca do śmierci na taką ustawe czekam

    Odpowiedz
  • cud krótkiej pamięci(2009-04-29 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zmienić marzenia? a oni zapomnieli jakie były lata 70-te i 80-te to przede wszystkim koszmar dla kobiet. Cudem było zaopatrzeć rodzinę w podstawowe produkty zarówno żywnościowe jak i czystości. O meblach, agd i innych luksusach nie wspomnę. A kto te cuda do domu zdobywał i wystawał w wielogodzinnych kolejkach a czasami i wielodniowych (meble) - no najczęściej kobiety.
    Ja sądzę, że zarówno Pani Fedak i wielu którzy tworzą teraz ustawy wyrastali w zamorznych rodzinach więc stać ich było aby kupić sobie bony pko i zrobić zakupy w peweksie albo w baltonie, Czy za te ciężkie lata nie należy się kobietom choć odrobinę luksusu w formie emerytury po przepracowaniu 35 lat?
    Oczywiście panowie również nie mieli lekko ale o wiele gorzej miały matki i żony czyli Polskie kobiety.
    Komuniści jakoś to zauważali no bo skąd by się wziął pomnik "Matki Polki"? Jakoś pomnika "Ojca Polaka" nie ma.
    Przykro mi, że obecny rząd zapomniał o tym jakby się urodził w latach 90-tych

    Odpowiedz
  • K.1954r.(2009-04-29 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    A Ty się nie dziw, ludziom już się cierpliwość wyczerpała, robią z nami co chcą. Tylko o swoje stołki potrafią zadbać. Ludzie, którzy ich wybierali ich nie interesują.

    Odpowiedz
  • mam dosyć już tych parlamentarzystów(2009-04-29 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    macie racje trzeba aby naród zrozumiał że , takićh co to z kopyta robią ustawy czas wynagrodzić!!! niech teraz się kalają przed tymi co zrobili im krzywdę)...

    Odpowiedz
  • renia(2009-04-29 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    do Gosi:
    skąd tyle epitetów i dzikiego zacietrzewienia???
    Wyluzuj kobieto.

    Odpowiedz
  • Gosia(2009-04-29 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Babsztyl wrócił i zaczyna ! może następne dziecko jak tak Ci ddobrze idzie krowo! Jeszcze nie wiesz matole co to praca! bo nie wierzę żebyś się napraccowała na tej ciepłej posadtce ze szwoja szefową nastepną krówską!!!

    Odpowiedz
  • Willy(2009-04-29 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    Danuto idź.Choćby po to,aby poskreślać wszystkich.Głos będzie nieważny,ale żadna szuja nie wypełni go dla kolesia.Zawsze jakaś satysfakcja.Człowieka można zgnoić albo zabić.Czasami zabija go się gnojąc.

    Odpowiedz
  • l???(2009-04-29 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    do Danuta
    Młodym wiszą nasze prawa i emerytury więc zagłosują na PO więc ponownie pytam na kogo głosować?

    Odpowiedz
  • DANUTA(2009-04-29 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie idę.Bo gdybym poszła to znaczy ,że akceptuję to co z nami zrobiono.

    Odpowiedz
  • l???(2009-04-29 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    TO NA KOGO GŁOSOWAĆ??? PODPOWIEDZCIE

    Odpowiedz