Becikowe tylko dla kobiet kontrolujących zdrowie

autor: Izabela Rakowska-Boroń05.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.09.2009, 16:21

Jedynie matki, które co najmniej od 10 tygodnia ciąży pozostawały pod opieką lekarską, nabędą od przyszłego roku prawo do becikowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (50)

  • szelma(2009-02-23 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    sama nie wierzę co wy tu wypisujecie ... ciemnota i niemota!!! abc - jak możesz być nieubezpieczona!!! to twój wybór i twoje konsekwencje ... nie chciało się pracować? sorry - to jak ty chcesz dziecko wychowywać ... a becikowe nie jest po to, by się wzbogacić, tylko by wspomóc polskie rodziny - wymysł nie rządu Tuska tylko poprzedniego - uświadomię niezorientowanym... Boże - słuchasz tego i nie grzmisz ... kobiety - obudźcie się i zacznijcie coś robić, a nie tylko wymagać i utyskiwać!!! ja jakoś daję radę, z budżetówki żyję, dorabiam jak mogę, kupiłam w ubiegłym roku mieszkanie (sama!!!), spłacam ten kredyt, i chociaż czasem szlag mnie trafia, to był to mój wybór!!! a w ciążę zaszłam świadomie - bo wiem, że stać mnie na opiekę prywatnego lekarza w okresie całej ciąży i becikowe chętnie przyjmę :-) bez wyrzutów sumienia - wszystko co mam zawdzięczam sobie (nie mężczyźnie wcale - mój partner jeszcze studiuje) i rada dla leniwych kobiet - DO ROBOTY!!! z ubezpieczeniem!!!

    Odpowiedz
  • kate(2009-09-14 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    P.S.teraz chociaż nie dostane becikowego synka też zaszczepie choćbym miała stanąć na głowie znajde na to kase!bo naprawde warto!ale nie wszyscy mają takie podejscie jek ja i nie każdemu na tym zależy!a dzieci nie są temu winne że ich rodzice nie są odpowiedzialni!!!
    BECIKOWE W FORMIE BONÓW NA SZCZEPIONKI DODATKOWE!!!
    Tto moja propozycja na rozwiązanie problemu!!!

    Odpowiedz
  • natalia(2009-04-30 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Od Kiedy Wchodzi to prawo o becikowe .. dla kobiet które chodzily do lekarza od 10 tyg

    Odpowiedz
  • Ewelina(2009-05-05 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    co do lekarzy to takze sie zgadzam!!! zwiekszcie dostepnosc a potem nam odbierajcie co sie NAM NALEZY!!!

    Odpowiedz
  • Ewelina(2009-05-05 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    ahaaa taka POLSKA!!! mieszkałam za granica ale wrócilismy do Polski z narzeczonym z powodu dzidziusia bo chcemy zeby tu sie wychowywalo... ale w 1-wszym trymestrze nie wolno latac samolotem... i co??? dlatego ze lekarz zezwolil mi na lot dopiero w 4 miesiacu to mi sie becikowe nie nalezy??? brak slow !!! takie ustawy to moga byc tylko w Polskim Rzadzie... a potem sie dziwicie rządowcy jaka macie opinie!!!

    Odpowiedz
  • martin;/(2009-07-02 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    becikowe i dodatek jest dl adziecka na wszystkie potzreby, szkoda, że te pieniadze dostajemy jak wszystko mamy juz kupione ;/ To co mają inne kraje nasz jest opłakany i tak tego nie mozna zostawić ...to jest karygodne tym bardziej w tym kryszysie gdzie ludzie tracą prace (ojcowie), na wszystkim oszczędzamy to jeszcze utrudniają z tym becikowym ...parodia

    Odpowiedz
  • armi(2009-07-02 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem kobiet, które się tutaj takmądrują, ze do pracy itd... a co z dziecmi starszymi ja jednak licze na narzeczonego ,jak ona ma takiego niezdare tomusi tyrać..facet powinien znac swoje granice lenistwa kobieta i takdużo zrobiła będąc w domu z dziećmi...

    Odpowiedz
  • armina.(2009-07-02 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem kobiet, które się tutaj takmądrują, ze do pracy itd... a co z dziecmi starszymi ja jednak licze na narzeczonego ,jak ona ma takiego niezdare tomusi tyrać..facet powinien znac swoje granice lenistwa kobieta i takdużo zrobiła będąc w domu z dziećmi... ubezpieczenie co ona pindoli jak niepracujesz to nie masz,,,a w urzedzie pracy juz sięzmieniły zasady i jak jestes w ciązy tzn, że nie jestes zdolna do pracy i nara... i ubezpieczenia nie ma...

    Odpowiedz
  • buaha(2009-07-16 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    śmierdzi to przekrętem. Z tego co wywnioskowałam to pomysł zapewne lekarzy którzy siedzą bliżej koryta, bo jeśli trudno będzie się dostać do gina to trzeba będzie płacić. Znów chcą wyciągnąć od nas pieniądze, jak tylko będzie okazja to spadam z tego chorego kraju.!!!

    Odpowiedz
  • miś Puchatek(2009-09-09 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    moja żona po 20 tygodniach dowiedziała się że jest w ciąży i że nie dostanie becikowego!!!
    NO PANOWIE I PANIE WEŻCIE SIĘ DO ROBOTY LENIE ŚMIERDZĄCE BO PRZY WYBORKACH BĘDZIE PŁACZ. MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ WAS KIEDYŚ ZA TO SOLIDNIE ROZLICZY.

    bez poważania

    nie płacący podatków w Polsce

    Odpowiedz
  • kate(2009-09-14 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    a ja uważam , że jak nasi rządzoncy chcą usprawnić system perzed menelami (żeby pieniądze z becikowego nie poszło na wóde i prochy) nie muszą odrazu robić takiej selekcji! na dzień dzisiajszy jestem w 8miesiącu ciąży i nie dostane becikowego, bo poprostu nie zdążyłam pójść w tym terminie(10tyg.) do lekarzea, bo byłam za granicą!nie zależy mi ne tych pieniądzach , ale gdybym dostała je w formie bonów na szczepionki nie refundowane przez nfz byłabym bardzo zadowolona i napewno ta kasa nie poszła by na marne!chcac zaszczepić samemu dziecko przed różnymi wirusami jak np. pneumokoki rodzic musi wydać z własnej kieszeni ok1500zł a nie każdego na to stać!i nawet jakby menel dostał tą kase za becikowe w formie takiego bonu napewno nie były by to pieniędze stracone, bo dzieci nawet takich menelów nie umierały by na sepse czy inne choroby takiego pokroju! moja starsza córka jest zaszczepiona na wszystkie dodatkowe szczepionki właśnie z pieniędzy becikowego!akurat wystarczyło! i przynajmniej teraz moge spokojnie żyć nie martwiąc sie jaką śmiertelną chorobą zarazi sie moje dziecko! pozdrawiam wszystkich:)

    Odpowiedz
  • Paula(2009-10-11 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie w mieście nie ma ginekologa na NFZ ! Za wizytę bez cytologi czy usg itd bierze 90 zł co miesiąc ! A oni jeszcze chcą zabrać mi becikowe bo się w tych 10 tygodniach nie zmieściłam. Banda kretynów .

    Odpowiedz
  • skorpion(2009-03-26 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    O ile pamiętam to Po na złość pisowi głosowało za becikowym.Jak zwykle wycofują się raczkiem.Doczekają się wyrównania rachunków w wyborach.

    Odpowiedz
  • EWA(2009-10-12 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego niektóre kobiety użalają się nad nad swoim losem ,robiąc tragedię z tego ,że muszą tak wcześnie będąc w ciąży zgłosić się do lekarza?Lekarz może stwierdzić ciążę conajmniej od 6 tygodnia , więc jest sporo czasu,aby się do niego zgłosić.Każda rozsądna kobieta ,która współżyje z mężczyzną i stwierdza brak miesiączki powinna wiedzieć,że może to skutkować ciążą i pierwsze kroki powinna skierować do lekarza.Zupełnie inna kwestia dotyczy pieniędzy,które obecnie otrzymują rodziny za urodzenie dziecka.Jest to znaczna kwota,która wystarcza na pokrycie wydatków związanych z urodzeniem dziecka.Co mają powiedzieć rodziny,które nie dostały takiego wsparcia ze strony państa,a dzieci musiały wychować?Często na wyprawkę i wózek dla dziecka angażowała się cała rodzina i nie były to rzeczy nowe.

    Odpowiedz
  • Nina(2009-10-31 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    ja byłam u lekarza w 9 tygodniu ciąży, ale nie założył mi karty ciąży. zrobił to dopiero inny lekarz w 13stym tygodniu. Moja kuzynka ze wsi (gdzie jest 1 ginekolog przyjmujący raz w tygodniu) gdy podejrzewała ciążę poszła do przychodni, wyznaczyli jej wizytę dopiero za miesiąc. Więc to nie nasza wina, że nie mamy zaświadczenia o opiece lekarskiej od 10 tygodnia. Ogólnie to uważam, że Polska nie jest prorodzinna.

    Odpowiedz
  • brak słow(2009-11-01 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    okej wszystko tylko czego conajmniej od 10 tygodnia!!! jezeli ja dowiedziałam sie o ciazy w 14tyg i stale jestem pod opieka lekarska to becikowe mmi sie nienalerzy!!! banda kretynów

    Odpowiedz
  • kobieta w ciąży(2009-11-02 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawy artykuł o becikowy od a do z:
    https://www.nasza-ciaza.pl/web/spolecznosc/becikowe_reguly_przyznania

    Odpowiedz
  • nigdywiecejPO(2009-11-10 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    wlasnie mnie okradli z becikowego, moja corka urodzila sie we wrzesniu, a teraz mam zdobyc zaswiadczenie. Ciekawe gdzie trafia wszystkie nie odebrane becikowe?

    Odpowiedz
  • bardzo zainteresowana(2009-11-16 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    http://www.rmf.fm/fakty/?tag=becikowe

    Odpowiedz
  • JA(2009-11-20 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    To wszystko jest chore! Najlepiej niech wszystko zabiorą- becikowe, rodzinne i dofinansowanie dla rodzin wielodzietnych! Tak, najlepiej niech pieniądze sobie władze do kieszeni napchają, bo jeszcze im cholera jasna mało!!! Słabo mi się robi, kiedy słyszę po raz kolejny, że wprowadzają kolejne cholerne kryteria by dać komuś pieniądze. Czasem kobieta dowiaduje się po 3 - 4 miesiącach, że jest w ciąży. I co wtedy?? A niech sobie z dzieciakiem radzi sama. A przecież ważne jest to becikowe na start!!!

    Co do lekarzy, to tego nie skomentuję. Prywatnie- jasne, można iść od zaraz. A na NFZ trzeba czekać nie powiem ile... ooo i jeszcze okazywanie co wizytę u lekarza książeczki ubezpieczeniowej...hahaha, najlepiej jak ktoś studiuje daleko od domu i ma rodzeństwo. Jaki ma wybór? Zabrać rodzeństwu książeczkę żeby samemu iść do lekarza, czy im zostawić i samemu nie chodzic?? Zrobić z tym coś najpierw trzeba a nie~!!! K**wa pierdo**ne trudności i zamieszanie wprowadzacie!!! aż się wyniotować chce!!! A potem, "bo nie chodziła do lekarza"!!! Walcie się wszyscy!!!

    Odpowiedz