Becikowe tylko dla kobiet kontrolujących zdrowie

autor: Izabela Rakowska-Boroń05.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.09.2009, 16:21

Jedynie matki, które co najmniej od 10 tygodnia ciąży pozostawały pod opieką lekarską, nabędą od przyszłego roku prawo do becikowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (50)

  • ABC(2008-08-05 06:37) Zgłoś naruszenie 00

    A co z mamami które nie sa ubezpieczone - nie dosc ze ryzykuja wlasnym zdrowiem to jeszcze na wyprawke nie dostana - Panie Tusk - niech pan zamiast takie rzeczy robic spr´buje pare innych mozliwosci, aby w Polsce becikowe NIKOMU nie bylo potrzebne! A w dodatku ta polityka zaswiadczen nie dosc ze zwieksza biurokracje - co jest sprzeczne z pana obietnicami wyborczymi,to jeszcze bardzo mocno "smierdzi" Chinami...

    Odpowiedz
  • znik(2008-08-05 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niech się nie wydurniają z becikowym, lecz zwiększą dostępność ginekologów dla kobiet w ciąży. Obecnie trzeba wywalić masę szmalu i włóczyć się po prywaciarzach. Dostępność przedszkoli też jest tragiczna.

    Odpowiedz
  • znik(2008-08-05 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    "ABC", dobra podpowiedź. Jeśli TUSK tak bardzo chce uszczelnić system przed menelami, niech lepiej wprowadzi restrykcję aby becikowe nie szło do rodzin patologicznych, gdzie zaniedbanie dzieci nie wynika z braku pieniędzy.

    Odpowiedz
  • Lean(2008-08-05 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw coś jeden rząd daje, potem drugi odbiera. Może tak w ogóle zastanówcie się Nasi Rządzący co w ogóle chcecie robić. Bo jak narazie wychodzą same buble. A co do dostępności do ginekologów. Mieszkam w małej miejscowości i nie mam problemu z dostaniem się do ginekologa. Przed ciążą nie było problemu i teraz (będąc w ciąży) co miesiąc wizyty u lekarza z badaniami włącznie (podstawowymi).

    Odpowiedz
  • ziuta(2008-08-05 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Rozdawanie pieniędzy za urodzenie dziecka nie wydaje się dobrym rozwiązaniem. W Polsce za mało jest przedszkoli, a już prawie nie ma żłobków. Gdyby powiększyć liczbę tych placówek, na pewno więcej matek po urlopach macierzyńskich pracowałyby. A jest tak, że jak matka zarabia najniższe krajowe i nie przyjmą jej dziecka do żłobka, to nie ma innego wyjścia jak pójść na wychowawczy. Czesem więc z musu życiowego kobieta idzie na ten urlop, bo nie ma z kim zostawić dziecka, a na nianię ją nie stać.

    Odpowiedz
  • paragraf(2008-08-05 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Konstytucja R.P.
    Art. 32.

    1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

    2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

    Jest ciąża , jest dziecko, jest obywatel R.P.
    Znowu kolejny kiks, partyjnych niedołęgów.

    Odpowiedz
  • Agata(2008-08-05 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    ABC,prywatnie moja droga,prywatnie.Ja płacę składki 25 lat a żeby mieć dobrą opiekę i gwarancje szpitala, bez towarzystwa tylko salowej na porodówce bez kasy się nie obejdzie.A co z tymi,które juz bety pobrały,a nie dość że mąż był pierwszy ginekolog,to jeszcze stare stany zapalne,ryzyko powikłań/skompliowanych ciaż/???I zrobić zbiórkę w rodzinie,bo becikowym sie nie najesz,chyba że 5-raczki urodzisz,ale gra niewarta świeczki.

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-08-05 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Totalna Bzdura co z Kobietami ze Wsi dziur zabitych deskami gdzie Autobus PKS nawet nie dojeżdża a do Lekarza to jedzie się jak na Wyprawę dookoła świata ! Znów Biedne Kobiety po tyłku Dostają i za co za To że Rodzą !!! Paragraf ^ zgadzam się z Tobą całym sercem znów kicz Prawny i znów Trybunał będzie miał zajęcie a Rząd Oszczędności nawet przez kilka miesięcy !!!

    Odpowiedz
  • neoliberaly aferaly rzadza nami(2008-08-05 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    by zylo sie lepiej cwaniakom...kosztem biednych bogaca sie bogaci. Tusk i jego klika szuka pieniedzy u ludzi klepiacych biede. Ten bubel powinien zostac zaskarzony do TK. Popaprancy narobia takiego balaganu, ze potem przez pre lat trzeba bedzie po nich sprzatac...Oni posprzatajac kase, a buble zostana..

    A czy rozdawanie piniedzy dla po(oslow) wydaje sie dobrym pomyslem??

    Odpowiedz
  • Mural(2008-08-05 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    Konstytucja R.P.
    Art. 32.

    1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
    -bywają tylko równiejsi.

    2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
    -ale jest.

    Odpowiedz
  • nela(2008-08-06 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    a ja sądzę że żeby mieć ubezpieczenie,wystarczy zarejestrowac się w urzędzie pracy,a nie udawac i biadolic-...nie chodze do lekarza bo nie mam ubezpieczenia!!! Chcesz brac kasę za dziecko,to dbaj o nie!!!własnie i przedewszystkim chodząc w ciąży na kontrole.

    Odpowiedz
  • nela(2008-08-06 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    moja wypowiedz dotyczy pani ABC

    Odpowiedz
  • Kochający polski skorumpowany rząd(2008-09-14 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko jeżeli chodzi o obsługę w państwowej służby zdrowia lepiej niemieć tego ubezpieczenia i iść prywatnie a becikowe w jakimś procencie zwróci koszty obsługi lekarskiej, zyczę tym ustawodawcą skorzystać z normalnej słuzby zdrowia bez zadnych przywilejów.

    Odpowiedz
  • xXx Martusienka xXx(2008-09-15 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czasami z tym ubezpieczeniem jest bardziej skomplikowane. W moim przypadku utraciłam je wraz z wyjazdem moich rodziców za granicę a nie mogę zarejestrować się w urzędzie pracy, gdyż nadal się uczę... musiałabym bym wziąć ślub z tatą dziecka, ale to wymaga pieniędzy, których ze względu na przyjście dziecka już aż tak wiele nie ma - ale to jest chyba jedyne rozwiązanie... nie wiem czy bez ubezpieczenia nie będę musiała pokrywać kosztów szpitala przy porodzie choć niby "kobiety w ciąży maja prawo do bezpłatnego leczenia" (artykuł gazety prawnej). A z naszym rządem jest tak, że zawsze coś od siebie dają ale trzeba sie o to sporo naprosić...

    Odpowiedz
  • ja(2008-11-05 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejstwo w białych rękawiczkach . Banda złodzieii okradających najuboższych

    Odpowiedz
  • Emi(2008-12-11 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    czy jak w ubieglym roku pracowalam z mezem za granica,a teraz maz pracuje w polsce . to nalezy nam sie dodatek do zasilku rodzinnego w wysokosci 1ooo zl.czy beda brane tylko pod uwage zarobki osiagniete w polsce czy te uzyskane za granica tez sie licza.

    Odpowiedz
  • szelma(2009-02-23 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    sama nie wierzę co wy tu wypisujecie ... ciemnota i niemota!!! abc - jak możesz być nieubezpieczona!!! to twój wybór i twoje konsekwencje ... nie chciało się pracować? sorry - to jak ty chcesz dziecko wychowywać ... a becikowe nie jest po to, by się wzbogacić, tylko by wspomóc polskie rodziny - wymysł nie rządu Tuska tylko poprzedniego - uświadomię niezorientowanym... Boże - słuchasz tego i nie grzmisz ... kobiety - obudźcie się i zacznijcie coś robić, a nie tylko wymagać i utyskiwać!!! ja jakoś daję radę, z budżetówki żyję, dorabiam jak mogę, kupiłam w ubiegłym roku mieszkanie (sama!!!), spłacam ten kredyt, i chociaż czasem szlag mnie trafia, to był to mój wybór!!! a w ciążę zaszłam świadomie - bo wiem, że stać mnie na opiekę prywatnego lekarza w okresie całej ciąży i becikowe chętnie przyjmę :-) bez wyrzutów sumienia - wszystko co mam zawdzięczam sobie (nie mężczyźnie wcale - mój partner jeszcze studiuje) i rada dla leniwych kobiet - DO ROBOTY!!! z ubezpieczeniem!!!

    Odpowiedz
  • Iza(2009-03-17 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ja się dowiedziałam że jestem w ciąży w 15 tygodniu to znaczy że teraz nic mi się nie należy???

    Odpowiedz
  • ja21(2009-03-19 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    chodziłam do ginegologa do 3 miesiaca na ubespieczenie ale nic sie nie moglam dowiedziec jesli chcialam sie czegos dowiedziec kazał mi przyjsc prywatnie wiec zmienilam lekarza co miesias musze miec 100zł na wizyte i ok 50zł na dojazd do konca ciazy wydam ok600zł to becikowe to kpiny

    Odpowiedz
  • Tigra(2009-03-22 00:59) Zgłoś naruszenie 00

    jestem w ciazy ok 3 miesiac a do tego jestem za granica(niejestem uezpieczona poniewaz nie pracuje, bo niema obecnie pracy) a wyjezdzajac z polski stracilam ubezpieczenie bo niepodpisujac sie co miesiac w urzedzie pracy wyrzucaja na 3 miesiace (poza tym moj maz stracil prace wiec ksiazeczka rodzinna tez jest juz niewazna) gdy wroce do poslki bede juz wiecej niz w 10 tygodniu ciazy, jak niedostane becikowego tak jak inne kobiety ktore np dowiedzialy sie o ciazy pozniej niz w 10 tyg.to niech sobie ta kase wsadza w d...i dadza nam lub ojcom naszych dzieci jakas porzadna prace zeby becikowe niebylo potrzene i zadne takie dziadoskie dodatki i zajeli sie menelami ktorzy bez niczego dostaja kase bo sa alkoholikami itp a moje dzieci czemu sa winne ze niestarcza na zycie(mam zaczac pic czy co?)

    Wogole ta polska to jeden wielki bajzel biednym niedadza a swoje kieszonki tylko dopelniaja

    Odpowiedz