MEN: zajęcia wf będą ciekawe

31.07.2008, 16:02; Aktualizacja: 31.07.2008, 16:35

Od zajęć wf nie trzeba będzie się wykręcać zwolnieniami lekarskimi, każda szkoła przygotuje atrakcyjną ofertę rekreacyjną i sportową - obiecuje MEN. Ma to zapewnić nowa podstawa programowa zajęć wychowania fizycznego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • Mural(2008-07-31 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Oby,bo niektórzy wf-iści wysyłają takich do biblioteki,nawet nie zostają na sali,czy boisku aby piłkę podać itp.Czasem wf trwa 2 godziny i to gehenna dla bibliotekarzy.To samo jest z religią.

    Odpowiedz
  • WFMEN(2008-07-31 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w szkołach sprofilowanych na określone dyscypliny sportowe?Uczniowie na początku mają slomiany zapał,potem nie wytrzymuja reżimu treningów i odpadają.Kto wtedy się zaopiekuje młodzieżą,nie grającą w piłkę np.?Dodatkowy wuefista?Skąd ich brać?

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-31 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolnieniom w większości są rodzice.Wogóle nie powinno być zwolnień wypisywanych przez troskliwych rodziców.Wiadomo,jaką presją są ze strony dzieci oblożeni.Często sami nie lubią ruchu.Inna sprawa,to wf na 1-2 lekcji,gdzie często trzeba zgrzanym i śmierdzącym galopować na inne lekcje.
    Szczególnie dziewczynki w wieku dojrzewania cierpią.

    Odpowiedz
  • vrd(2008-07-31 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    A moi rodzice wystawiali mi zawsze zwolnienia i dzięki im za to! Gdy byłem starszy na w-f nie chodziłem już w ogóle. To całe bieganie, przysiady, albo gra w "zbijaka" jest bez sensu i strata czasu. Jak ktoś ma zamiłowanie to niech chodzi, a jak nie, to da się przeżyć bez tego. Ja sobie jakoś radzę, jestem w średnim wieku zdrowy jak ryba, niska waga, a wiele sportowców z kontuzjami tylko siedzi przed tv i ogląda mecze i olimpiady :).

    Odpowiedz
  • olo(2008-07-31 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    nudni i gnśnisą nauczyciele w-f

    Odpowiedz
  • uczeń(2008-08-01 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pan z w-fu, nic tylko basen. Trudno pływać jak się jest przeziębionym. Pływać powinno się umieć, ale zmuszanie do skoków na główkę jest nie potrzebne i powinno być zakazane. A już obniżanie oceny do 3 za nieskoczenie na gówkę, mimo,że cały czas jest się na zajęciach pływa jest NIEUCZCIWE.
    ALE TAKICH MAMY NAUCZYCIELI< DLATEGO TAK ICH KOCHAMY

    Odpowiedz
  • rodzic(2008-08-01 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    Przy takich zmianach, będzie szerokie pole do popisu: wycieczki, narty, pływanie, żagle, cuda niewidy.

    TYLKO< CZY KTOŚ POMYŚLAŁ ILE TO KOSZTUJE
    MOŻE NIE WSZYSTKICH STAĆ

    Odpowiedz
  • gder(2008-08-01 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    i niech w szkolach cofną jakieś tam głupie "konkursy", gdyż konkurs w społecznym znaczeniu powinien być dla chętnych, a nie jeżeli nie weźmiesz w nim udziału masz jedynkę

    Odpowiedz
  • Nina(2008-08-04 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    W naszej szkole pani z w-fu, ubrana była w dres, a my na bosaka, w krótkich spodenkach i koszulce, po nie ogrzanej sali gimnastycznej. Potem byłam chora.

    Odpowiedz
  • wuefista(2008-09-07 01:19) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej coś wymyśleć aby płacili rodzice i zwalić problem na dyrektorów i nauczycieli, zamiast stworzy warunki do ćwiczeń i dać kasę na zajęcia, sprzęt oraz nowe sale i boiska. nasz sport upada, bo bez solidnych fundamentów nie powstanie nic dobrego. jak mogą być zajęcia atrakcyjne w grupie 26 osobowej (często chłopcy razem z dziewczynkami) na kawałku sali grzie przypada 2 m2 na ucznia. albo na korytarzu szkolnym, ewentualnie jak pozwala pogoda jakimś klepisku na zewnątrz. te działania to jedynie ruchy pozorne.panowie i panie przy biurkach ministerialnych wymyślający co chwila jakieś nowości y nie zastanawiają się w jakich warunkach pracują szkoły.nie znają realiów placówek. odgórne narzucanie realizacji wf w takiej formie jest po prostu spychologią . obecnie 4-ta godz wf daje wiele możliwości odmiennego sposobu realizowania wf. coś co zaczyna wreszczie działać jak zwykle zostanie pogrzebane. to tylko POLSKA

    Odpowiedz
  • wuefista 2(2008-10-21 20:11) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej wprost powiedzieć,że rząd wraca do dwóch godzin w-f tygodniowo,a nie mydlić ludziom oczy.Chcą oszczędzić na czym tylko można.Nie mam możliwości obiektywnej oceny zajęć pozaszkolnych uczniów,którzy do sportu się nie garną .Mogą być zapisani gdziekolwiek,a ja mam latać i to sprawdzać.Może jeszcze obecności?Kogo interesuje sport to ma 4 godz,w-f,może uczestniczyć w zajęciach sks,oraz treningach w klubach(róznych zresztą).Ile ma godzin ruchu?Ile chce.A Ci co mają inne zainteresowania niż sportowe to niech się z nich wypisują,bo Rząd życzy sobie aby wszyscy popołudnia spędzali tak jak On chce!Zamykać może już trzeba popołudniowe szkoły muzyczne ,ośrodki kultury,bo uczniowie będą zmuszani do sportu.A co z popołudniową rekreacją rodzinną?Rodzice nie pojadą z dzieckiem na basen,bo Rząd zażyczył sobie ,aby ten czas dzieci spędzały z "obcymi".No i jeszcze ochronę wieczorną trzeba dla tylu dzieci zapewnić.Nie mam zamiaru odpowiadać gdy coś się stanie,gdy wszyscy "na hura"muszą być aktywni

    Odpowiedz
  • wuefista 2(2008-10-21 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak z innej strony:Niech Rząd wprowadzi zmiany w innych przedmiotach.Młodzież ma za mało wiedzy z matematyki, j.polskiego,biologii, j.obcych itd., itd.,Wysłać ją trzeba całą na popołudniowe zajęcia z tych przedmiotów.2 godz.będą w szkole,a np.poezję (jeśli będą zainteresowani)"przerobią "w jakimś stowarzyszeniu poetów (bo na przykład )lubią poezję i nie muszą znać gramatyki.No i każdy musi z tego j.polskiego na coś się zapisać-na to co musi "polubić "oczywiście.A nauczyciel od j.polskiego wystawi mu ocenę.Sumując wszystkie przedmioty tym samym kryterium co w-f mamy z głowy szkołę w godz.porannych.Rach ,ciach po godzince,a potem będziemy zbierać karteczki od uczniów.Sportowcy zaczną uprawiać malarstwo,
    ( bo im kazali),uzdolnieni plastycznie będą popołudniami śpiewać w chórach (żeby zaliczyć),miłośnicy domowego ogniska zamiast pomagać rodzicom w ogrodzie będą kopać piłkę,a kombinatorzy będą kombinować karteczki do teczki itd., itd.Wszyscy uczniowie wrócą przed godz.22 .OK?

    Odpowiedz
  • kolo(2008-10-29 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    nasz rząd jest śmieszny dla profesoró najważniejsze sa statystyki a to jest sztuczna ocena danej rzeczy to nic nie daje!!!niech wydadzą zakaz wypisywania bzdurnych zwolnien przez lekarzy rodzinnych bo wypisują je bezpodstwnie w 90% więc profesorki przestańcie patrzeć na statystyki bo samorządy powiedzą że nie mają pieniędzy i tak to nic nie da co wy chcecie wymyślić to tyle

    Odpowiedz
  • cobi(2008-11-01 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    w naszej szkole lekce wfu sa ciekawe jest tenis gimnastyka biegi przełajowe taniec i gry zespołowe, dzięki wfowi zapominamy na chwilę o stresach z innych lekcji... przydało by się tylko więcej kasy na sprzęt i remonty obiektów sportowych, moi koledzy tylko siedzą przed telewizorem lub kompyterem i te wymuszone przez trenera pompki czy biegi to jedyny wysiłek w ich życiu... jestem za tym by zwiększyć ilość lekcji w-fu...

    Odpowiedz
  • :P(2008-11-01 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    to prawda kto broni zapisywać się do klubów czy na własne ulubione dyscypliny... najlepiej zabrać godziny zdrowia dla przyszłości narodu/...

    Odpowiedz
  • RK(2009-01-30 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    O jakich zajęciach faku;tatywnych z w.f. w ogóle mowa? przecież każdy iczeń jka będzie miał do wyboru różnego rodzaju zajęcia pozaszkolne, typu basen, kregle czy lodowisko z pewnością wybierze te zajęcia z rego tylko powodu zeby nie siedziec dwie dodatkowe godz. w szkole. poza tym na te zajęcia fakultatywne nie będzie musiał chodzić, tylko właściciel basenu odbierze od niego kasę i każe napisac swojemu ratownikowi jaki robi świetne postępy, z całą pewnością spowoduje to zmniejszenie w dużych miastach nauczycieli o połowę, a gdy już jakimś cudem dzieci pozostana w szkole, to bedzie jedna wielka walka miedzy nauczycielami w.f.-u o ucznia, bo będzie się to wiązać z ilością godzin. W tym wypadku uczeń bedzie mógł stawiać warunki nauczycielowi co chce robić na zajęciach i co więcej jaką chce dostac za to ocenę, a jeśli nauczyciel nie wystawi tej oceny, to uczeń może powiedzieć prosto w twarz; w następnym roku zajęcia fakultatywne podpiszę z twoim kolegą i stracisz godziny. do czego to prowa

    Odpowiedz
  • UCZEN(2009-02-11 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    JA CHCIAŁABYM , ŻEBY ZWOLNIENIA BYŁY TEŻ Z INNYCH PRZEDMIOTÓW.
    PRZECIEŻ WSZYSTKIE PRZEDMIOTY MI NIE SA POTRZEBNE . RODZICE CHETNIE WYPISZA ZWOLNIENIE. NAWET LEKARZ PRZYCHYLIL BY SIE DO MOJEJ PROŚBY . ZRÓBMY TAK --NIECH UCZEŃ WYBIERZE SOBIE 4 PRZEDMIOTY I TO WYSTARCZY

    Odpowiedz
  • zorientowany(2009-02-23 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bardzo rozumiem możliwość zaliczania części fakultatywnej na zajęciach poza szkołą. Kto w tym czasie sprawuje opiekę, czy uczeń przyniesie zaświadczenie, itp? Poważnie to jest jakieś nieporozumienie. Czy panowie rektorzy AWF(to ci mądrzy od zmian)wiedzą, że istnieją małe miejscowości, szkoły bez sal, nawet bez wspomnianych klepisk? Czy przed wprowadzeniem tej rewelacji zorientował się ktoś w warunkach szkół? Ile szkół może prowadzić zajęcia w takiej formie?
    Ten pomysł jest dobry przy idealnej bazie. Póki co bzdura i jeszcze raz bzdura.

    Odpowiedz
  • .bea.(2009-03-20 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    a może tak fakultatywnie potraktować inne przedmioty szkolne. Jak dziecko nie lubi pisać to niech nie pisze.Jak nie chce liczyć niech nie liczy.Zobaczmy jak młody człowiek skończy z wyróżnieniem bezstresową szkołę i zacznie pracę, gdzie różne umiejętności mogą się przydać.Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że ceniłam zawsze wymagających i sprawiedliwych nauczycieli. Nie lubiłam łatwizny, ponieważ tylko przekraczanie barier i sięganie wyżej daje prawdziwą satysfakcję.Nie jestem stara i osiągam wszystko co chcę.

    Odpowiedz
  • 666(2009-05-19 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z wypowiedzią z 07.09.2008r. Najlepiej jest wymyślać coś z poza biurka gdzie ludzie Ci nie mają zielonego pojęcia o warunkach, o ilości uczniów, o tym, ze dziewczynki ćwiczą razem z chłopcami. W wieku gimnazjalnym nie powinno mieć to miejsca ponieważ różnie się rozwijają!!! To jest żenada. A osoby, które nie lubią ćwiczyć to i tak nie będą taka jest prawda!! Kto będzie płacił za te wycieczki, wynajem sali to nie lepiej zainwestować w obiekty sportowe?

    Odpowiedz