Rusza kampania promocyjna armii "Zawód żołnierz - dołącz do najlepszych"

31.07.2008, 15:10; Aktualizacja: 31.07.2008, 17:01

"Zawód żołnierz - dołącz do najlepszych", pod takim hasłem od sierpnia polska armia będzie zachęcać do wstąpienia w swoje szeregi. Wojsko, które niebawem ma być całkowicie uzawodowione, potrzebuje wielu chętnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • ErykMińskMazowiecki(2009-02-24 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 16 lat i z chęcią dołącze po szkole w szeregi armii...Wszyscy się boją i tak dalej-Czy wiecie co to jest Patriotyzm???...Chyba nie...Wielu zginęło w dawnych czasach a ten kraj-a w końcu każdy umrze...Jestem patriotom-i będe żołnieżem...Pieniądze się zarabia,dobre wyszkolenie i wyżywienie...Czego chcieć więcej...Weźcie się zastanówcie czego tak naprawde chcecie-wojna i tak wkrótce wybuchnie...Czy chcemy tego czy nie-to tylko kwestia paru lat...Ale w tym czasie będe już gotów do walki-będe gotów zabijać i się bronić...Będe Żołnieżem

    Odpowiedz
  • polak(2008-11-30 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    NIE ZAPOMNIJCIE, że armia zatrudnia st.szer.zawodowych na 12 lat tego już nie dopisali na plakacie propagandowym ,,ZAWÓD ŻOŁNIERZ"a potem wyśle was do cywila. NIE ma szansy,żeby st.szer. awansował na kaprala bo w jednostkach nie ma wolnych etatów podoficerskich są obsadzone a jeżeli już będzie wolny etat to wezmę z cywila kaprala po szkółce (1 msc. ona trwa) i taki gość wskoczy na etacik, a st.szer. jak był st.szer. tak będzie. 12 lat i cie zwolnią .
    Tego w mediach nie mówią, tylko gadają,że tworzą armię zawodową.

    Odpowiedz
  • szpadel(2009-02-20 06:36) Zgłoś naruszenie 00

    wojo jest the best!!!ja tam sie nieboje wyzwan a armia to jest to co mnie pociaga wole słuyzyc ojczyznie niz pracowac w prywatnej firmie ale oczywiscie kazdy ma inne zdanie i poglad:p zeby pracowac w wojsku tzreba miec powołanie i chec do tego pasja itd:)wtedy zmartwienia typu zabijanie kasa i inne bzdety schodzą na plan drugi:) pozdro

    Odpowiedz
  • Dzasta(2009-01-25 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Podobnie jak nie którzy chciała bym wstąpić do wojska. No i niektórzy mają rację te egzaminy... . Ale myślę że dam radę:) ;)

    Odpowiedz
  • OJCZYZNA(2009-01-12 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    ZGADZAM SIE TYM CO JEST NAPISANE NAD MOIM KOMETARZEM JEŚLI NIE CHCESZ TO NIE IC LUBI TO IC

    Odpowiedz
  • Szklana(2009-01-14 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    propos wyszkolenia naszych zolnierzy, to sam nie wiem jak to jest. Oprocz jednostek specjalnych to czytalem iz zolnierze nie potrafia strzelac podczas biegu i obslugiwac broni jedna reka. Nie trzeba byc pasjonatem wojska aby wiedziec ze zolnierz MUSI to potrafic. Moim zdaniem powinni ulepszyc system wyszkolenia w woju gdyz to jest klucz do sukcesu armii zawodowej.
    PS
    planuje isc do WSOWL po liceum ;D

    Odpowiedz
  • colonel(2008-08-12 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    sory za błędy <LOL> ^^

    Odpowiedz
  • kończe szkołe i idę do wojska(2008-12-27 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    żołnierz to zawód który ciągnie dla odwarznych tylko dla tych którzy to lubią a nie myślą o pieniądzach

    Odpowiedz
  • remiko1222(2008-12-17 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    co wy wiecie o wojsku. takie *********** w banie idz jeden z drugim i sie przekonacie co to jest prawdziwe wojsko

    Odpowiedz
  • LEON(2008-11-21 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem starszym szeregowym i tak jak wam opowiadaja ze jest pieknie ze lepszej roboty nie znajdziecie to was robia w "h..." jestem 1,5 roku w zaodzie tym ale tu gdzie jestem to przezegnajcie sie wyzywaja wymagaja nie wiadomo czego ah duzo gadac . Pamietajcie jak sie zdecydujecie na ten zawod najpierw sprawdzcie ta jednostke do ktorej idziecie wymagania i zachowanie kadry.Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • x(2008-08-27 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    "„Zawód żołnierz - dołącz do najlepszych". Po co reklamować, mydlić oczy ten, co był w armii ten wie, co to za "bagno". Jak tak super by było to by nikt nie robił łapanek w miastach jak w filmie rekrutowano Franka Dolasa. Wojsko super perspektywa dla masochistów i ludzi, którzy nie mają pomysłu na życie.

    Odpowiedz
  • sobol(2008-08-27 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ja zostanę żołnierzem, tak jak mój starszy brat ,ale w armii brytyjskiej. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • przyszły kapral, oby:P(2008-10-14 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    ja w przyszłym roku staruje do szkoły podoficerskiej w Poznaniu... i chciałbym odnieść się do tych testów fizycznych: Cywil napisał ''iekszosc obecnych zolnierzy i kandydatow na zolnierzy nie jest w stanie przjesc egzaminu z w-f bo malo kto przebiegnie 3 kilometry wystarczyl by kilometr'' no chyba żart, jakimś lapsem jesteś??... by mieć maks pkt te 3 km trzeba przebiec w czasie 12,30 minuty, ja biegam 11,45 do 12 minut wiec bez lipy... ale niestety, trzeba troche potrenować wcześniej, ja cwicze od marca tego roku i są efekty, pomimo ze testy mam w lipcu 2009 trzeba się wziąść a nie narzekać i cwaniakować... cywil to ty lepiej pozostań w tym cywilu

    Odpowiedz
  • Splitz(2008-10-02 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Bylem w wojsku i wroce do niego. Dokladnie tak jak wyzej napisane jeden lubi siedziec za biurkiem i gapic sie w monitor objadajac sie paczkiem drugi woli siedziec przy ognisku na poligonie. Zawod jak zawod. Mowicie o zabijaniu jakby zolnierz byl morderca a czy policja nie zabija? Zastanowcie sie. Ciekawe ilu przodkow z waszych rodzin walczylo w obronie podczas II wojny swiatowej i co ich tez nazwiecie mordercami?

    Odpowiedz
  • speedy(2008-09-06 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem podejścia niektórych ludzi do tego zawodu jeden lubi na słodko drugi na ostro różni są ludzi każdy robi to co lubi.Już ktoś wcześniej pisał, że musi być ktoś kto stoi na straży bo inaczej byłaby sodoma i gomora wolna amerykanka.Ciekawy jestem czy podobałoby się takiemu cfaniaczkowi jakby wpadli do jego domu np. ruscy i przelecieli jego żone i zabili albo katowali jego dzieci ciekawy jestem jakby wtedy mówił o wojsku i jakie by miał podejście do walki z wrogiem?pewnie sam by wziął co miałby pod ręką i rozpiepszył **************** jestem jakim by był wtedy pacyfistą.No chyba, że lubi jak mu się pluje w dziób.Nikt nie wie co bedzie jutro dlatego uważam, że warto mnieć armie zawodowa profesjonalną.

    Odpowiedz
  • osama(2008-09-06 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    "Wojsko super perspektywa dla masochistów i ludzi, którzy nie mają pomysłu na życie.'"--- przeciez musi byc ktos kto pilnuje porzadku (np sprzataczka) ...jest tez ktos kto uczy (np nauczyciel) ...ale musi byc ktos kto w razie wojny pojdzie walczyc bo w koncu nie bedziemy sie patrzec jak beda mordowac innych dlatego jest ktos taki jak ŻÓŁNIERZ > Jest to zawod jak kazdy inny , tylko ma jak wiadomo inne zadania. Jest wiele osob co lubia ektremalne warunki i w ogole inne rzeczy dlatego tam ida>jak ktos lubi czytac ksiazki to co jest jakims mongolem czy kim tam i tez bedziesz mowic ze nie ma on koncpepcji na zycie ...?
    KAŻDY ROBI TO CO LUBI .

    Odpowiedz
  • Vincent(2008-09-04 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytaniec. Co trzeba zdać na maturze aby pujść na studnia wojskowe?

    Odpowiedz
  • kizior(2008-09-01 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko pięknie tylko dlaczego to tak długo trwa. Dwa miesiące próbuje się zatrudnić w armii ,złożyłem wszystkie potrzebne dokumenty nawet komisje lekarską zrobiłem miesiąc temu, a WKU ze swojej strony nic. Jak tak dalej pójdzie to całą profesjonalizacje armii WKU rozłoży na łopatki.

    Odpowiedz
  • st.szer w cywilu(2011-01-31 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    witam,poszukuje pracy jako najemnik,lub zolnierz zawodowy

    Odpowiedz