Rusza kampania promocyjna armii "Zawód żołnierz - dołącz do najlepszych"

31.07.2008, 15:10; Aktualizacja: 31.07.2008, 17:01

"Zawód żołnierz - dołącz do najlepszych", pod takim hasłem od sierpnia polska armia będzie zachęcać do wstąpienia w swoje szeregi. Wojsko, które niebawem ma być całkowicie uzawodowione, potrzebuje wielu chętnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • prawnik bez aplikacji(2008-07-31 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    A ile tam u Was płacą i za co??

    Odpowiedz
  • wiktor(2008-07-31 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    szukaja frajerów do nadstawiania karku za innych za psie pieniadze.. obejdzie sie frajerzy

    Odpowiedz
  • major K(2008-07-31 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    Po co nam 150 tysięcy żołnierza? A moze by tak 60 tysięcy ale:lepiej wyszkolonych,lepiej uzbrojonych,lepiej wyposażonych itd itd. Czołgi,rakiety ,samoloty- reszta to zabawa w wojsko. Kosztowna zabawa.

    Odpowiedz
  • kpr T(2008-08-03 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    No to powinni właśnie zwolnić 60 % oficerów starszych i było by akurat 60 tys. porządnie wyszkolonych żołnierzy. Bo na razie to uchodzimy za papierową armię wśród sojuszników panie majorze K :D

    Odpowiedz
  • minister ...(2008-08-04 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli chcesz szybko trafić do więzienia wstąp do wojska . To najlepsze hasło zachęcające do pracy w armii .

    Odpowiedz
  • Ameba(2008-08-05 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zawód żołnierz - dołącz do najlepszych... morderców. Wiecie czym zajmuje się żołnierz? Uczy się zabijać. Jeżeli nie on zabije, to zabije go również (sic!) żołnierz z przeciwnej armii lub też zostanie poddany pod sąd polowy za niewykonanie rozkazu. O tym jakoś nikt nie mówi.
    Rzuce parę cytatów, które mogą dać myślącym ludziom do myślenia:

    Piotr Kropotkin "Przynależność do armii, choćby w najniszej randze, oznacza zgodę i współudział w zabijaniu."

    Bertrand Russell: "Patrioci zawsze mówią o umieraniu za kraj, a nigdy o zabijaniu za kraj."

    A pamiętacie może co mówi się żeby uzasadnić każdy akt zbrojnej agresji? Chociażby atak na Irak? Że to dla dobra życiących tam ludzi. "Jakież zadziwiające szaleństwo: zabijać ludzi dla ich dobra." Lew Tołstoj

    Podsumowując: "Jeśli ludzie przestaną widzieć to, co wydawało im się że widzą, to przestaną widzieć w wojnie: służbę ojczyźnie, bohaterstwo wojny, chwałę wojskową i patriotyzm, a zobaczą to, co jest: nagą prawdę zabójstwa." Lew Tołstoj

    Odpowiedz
  • 1psk(2008-08-05 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    wymagania jakie stawiaja rekrutom sa troche wygurowane,sami siedza w sztabie na tylkach niech sproboja przejsc te testy.a pozniej mowia ze maja braki.ja sluzylem w 1psk lubliniec to bylo szkolenie.

    Odpowiedz
  • cywil(2008-08-10 00:46) Zgłoś naruszenie 00

    mało kto z zawowodwych zołnierzy zalicza w-f wiekszosc ucieka od tego i przynosi zwolnienie lekarskie oczywiscie wystawione po znajomosc przez wojskowego lekarza hehe tak bylo np w 10bkpanc . smiech na sali . wiekszosc obecnych zolnierzy i kandydatow na zolnierzy nie jest w stanie przjesc egzaminu z w-f bo malo kto przebiegnie 3 kilometry wystarczyl by kilometr .ehhh

    Odpowiedz
  • cywil(2008-08-10 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    A ja chcialbym isc do armi , polowa co tu pisze to sie obawia tego ze beda tam gnebieni , ze beda zdani tylko na siebie i to ich przerasta a pisza o zabijaniu ciekawe co byscie mowili jak by byla jakas wojna i powiedzmy Ruski by nas atakowali wtedy by tacy jak "AMEBA" wypowiadajaca sie wczesniej namawiala by do przystapienia do woja, na swiecie nigdy nie bedzie pokoju beda tylko lepsi i gorsi . Wiecie jaka jest mysl przewodnia Legii Cudzoziemsiej ?" MAG" dla tych co wiedza o co chodzi, pozdro elo.

    Odpowiedz
  • colonel(2008-08-12 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    ...i creedo rangersów a pozatym ja także chciałbym do armii szczególnie do jednostek desantowych lub specjalnych...
    teraz to inna bajka będzie a nie tak jak kiedyś pobór w polsce wojsko zmienia sie z zabawy w komunie w wojenną rzeczywistośc XXI w. powłowa obywateli nie wie co robią nasi żołnierze jak trudne zadania wykonują wiedzą tylko o głośnych sprawach Irak Afganistan a gdzie inne misje?
    społeczeństwo sie nie angarzuje większość umi tylko krytykować a przecierz np. GROM jest jedna z najlepszych tego typu formacji...
    Ja mam zamiar wstąpic do wojska a ta kampania jeszcze bardziej utwierdzi moje przekonania. elo

    Odpowiedz
  • colonel(2008-08-12 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    sory za błędy <LOL> ^^

    Odpowiedz
  • Rezerwa wiosna 07(2008-08-14 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    wole klałnem być cyrkowym niż zołnierzem zawodowym... Nasi chłopcy nadstawiają karku na obczyznie w imię czego??? i za pare groszy naprawde czy warto...

    Odpowiedz
  • x(2008-08-27 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    "„Zawód żołnierz - dołącz do najlepszych". Po co reklamować, mydlić oczy ten, co był w armii ten wie, co to za "bagno". Jak tak super by było to by nikt nie robił łapanek w miastach jak w filmie rekrutowano Franka Dolasa. Wojsko super perspektywa dla masochistów i ludzi, którzy nie mają pomysłu na życie.

    Odpowiedz
  • sobol(2008-08-27 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ja zostanę żołnierzem, tak jak mój starszy brat ,ale w armii brytyjskiej. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • kizior(2008-09-01 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko pięknie tylko dlaczego to tak długo trwa. Dwa miesiące próbuje się zatrudnić w armii ,złożyłem wszystkie potrzebne dokumenty nawet komisje lekarską zrobiłem miesiąc temu, a WKU ze swojej strony nic. Jak tak dalej pójdzie to całą profesjonalizacje armii WKU rozłoży na łopatki.

    Odpowiedz
  • Vincent(2008-09-04 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytaniec. Co trzeba zdać na maturze aby pujść na studnia wojskowe?

    Odpowiedz
  • osama(2008-09-06 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    "Wojsko super perspektywa dla masochistów i ludzi, którzy nie mają pomysłu na życie.'"--- przeciez musi byc ktos kto pilnuje porzadku (np sprzataczka) ...jest tez ktos kto uczy (np nauczyciel) ...ale musi byc ktos kto w razie wojny pojdzie walczyc bo w koncu nie bedziemy sie patrzec jak beda mordowac innych dlatego jest ktos taki jak ŻÓŁNIERZ > Jest to zawod jak kazdy inny , tylko ma jak wiadomo inne zadania. Jest wiele osob co lubia ektremalne warunki i w ogole inne rzeczy dlatego tam ida>jak ktos lubi czytac ksiazki to co jest jakims mongolem czy kim tam i tez bedziesz mowic ze nie ma on koncpepcji na zycie ...?
    KAŻDY ROBI TO CO LUBI .

    Odpowiedz
  • speedy(2008-09-06 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem podejścia niektórych ludzi do tego zawodu jeden lubi na słodko drugi na ostro różni są ludzi każdy robi to co lubi.Już ktoś wcześniej pisał, że musi być ktoś kto stoi na straży bo inaczej byłaby sodoma i gomora wolna amerykanka.Ciekawy jestem czy podobałoby się takiemu cfaniaczkowi jakby wpadli do jego domu np. ruscy i przelecieli jego żone i zabili albo katowali jego dzieci ciekawy jestem jakby wtedy mówił o wojsku i jakie by miał podejście do walki z wrogiem?pewnie sam by wziął co miałby pod ręką i rozpiepszył **************** jestem jakim by był wtedy pacyfistą.No chyba, że lubi jak mu się pluje w dziób.Nikt nie wie co bedzie jutro dlatego uważam, że warto mnieć armie zawodowa profesjonalną.

    Odpowiedz
  • Splitz(2008-10-02 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Bylem w wojsku i wroce do niego. Dokladnie tak jak wyzej napisane jeden lubi siedziec za biurkiem i gapic sie w monitor objadajac sie paczkiem drugi woli siedziec przy ognisku na poligonie. Zawod jak zawod. Mowicie o zabijaniu jakby zolnierz byl morderca a czy policja nie zabija? Zastanowcie sie. Ciekawe ilu przodkow z waszych rodzin walczylo w obronie podczas II wojny swiatowej i co ich tez nazwiecie mordercami?

    Odpowiedz
  • przyszły kapral, oby:P(2008-10-14 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    ja w przyszłym roku staruje do szkoły podoficerskiej w Poznaniu... i chciałbym odnieść się do tych testów fizycznych: Cywil napisał ''iekszosc obecnych zolnierzy i kandydatow na zolnierzy nie jest w stanie przjesc egzaminu z w-f bo malo kto przebiegnie 3 kilometry wystarczyl by kilometr'' no chyba żart, jakimś lapsem jesteś??... by mieć maks pkt te 3 km trzeba przebiec w czasie 12,30 minuty, ja biegam 11,45 do 12 minut wiec bez lipy... ale niestety, trzeba troche potrenować wcześniej, ja cwicze od marca tego roku i są efekty, pomimo ze testy mam w lipcu 2009 trzeba się wziąść a nie narzekać i cwaniakować... cywil to ty lepiej pozostań w tym cywilu

    Odpowiedz