Fedak: ograniczenie przywilejów emerytalnych korzystnie wpłynie na gospodarkę

31.07.2008, 12:36; Aktualizacja: 31.07.2008, 16:40

Według Minister Pracy Jolanty Fedak, ograniczenie przywilejów emerytalnych korzystnie wpłynie na rozwój gospodarczy, ponieważ zwiększy podaż na rynku pracy oraz pozwoli przeznaczyć więcej środków na szkolenia i aktywizację młodych ludzi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (75)

  • sd(2008-07-31 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    O.R. Ty bezmózgowcu!

    Odpowiedz
  • wyborca(2008-07-31 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym raz poznać całą prawdę o przyszłych emeryturach.Ile Ci ludzie w końcu do jakiego okresu życia mają pracować.Do k..wy nędzy jak ktoś wypracował bez żadnej łaski emeryturę -to z jakiej racji pani minister wymyśla nowe bariery?Czy tak trudno zrozumieć że reguł wynegocjowanych już nie powinno sie zmieniać.Przestańcie pieprzyć że w Polsce są najmłodsi emeryci-pytam czy ktoś na Zachodzie tak zaiwania jak w Polsce-a zarobki czy takie same,co z klientami OFE czy ich też można oszukiwać tak jak w Polsce-banda rządzących nieudaczników to tylko w Polsce.

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-31 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 19 :
    to takie osoby nie mogą podnosić argumentu że ciężko pracują 35 czy 40 lat.
    Czyli należy odejmować 4 lata czy też 8 lat ze studiami.

    To znaczy że jak pisza tak to kłamią ?

    Odpowiedz
  • Pracownik polski(2008-07-31 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    A jeszcze korzystniej będzie jak sie polikwiduje świadczenia emerytalne i będzie sie pracować do śmierci za minimum socjalne.
    Po tych debilach z PO niczego nie można sie spodziewać.

    Odpowiedz
  • sędzia w st.spoczynku(2008-07-31 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ta pani, już tyle mądrości swoich powiedziała, że czas, żeby poszła na emeryturę, a nie dalej się ośmieszała.
    Tylu jest mądrych ludzi, a takich do władzy się nie dopuszcza.

    Odpowiedz
  • ala(2008-07-31 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna PAni minister czy wzięła Pani pod uwagę tych którzy pracują już dostatecznie długo i nie zawsze dopisujeim im zdrowie, nie mają siły i zdrowia dalej pracować a swoje zapłacili już ZUS-owi. Po 27 latach pracy i płacenia składek , po ciężkiej chorobie chciałabym sama zdecydować czy chcę dalej pracować i powinnam mieć do tego prawo. ZUS niestety uważa że jeśli przeżyło się chorobę nowotworową, amputację , to jest się zdolnym do dalszej pracy. Paranoja...

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-31 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba się było uczyć - oznacza tylko tyle że osiagnięcie wyższego wykształcenia daje lub dawało większe możliwości a wówczas nich nie piszą że ciężko pracują tyle lat. A to czy to okres składkowy czy nie nie ma tu znaczenia.
    Uważam że nie powinno być żadnych przywilejów - jest to dzielenie społeczeństwa a niby dlaczego ?
    OK idź po 35 latach pracy ale dostajesz tylko tyle ile wypracowałaś/eś.

    Odpowiedz
  • c.d PO-kracze(2008-07-31 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    c.d. "z tego tytułu w wysokości ponad 43,6 mld zł. Podane kwoty wyrażone są w wartościach zdyskontowanych na 2007 r." - według szacunków ministerstwa."

    Gdzie sa nasze pieniadze ze skladek wplacane?? Dlaczego reforma emrytalna Balcerowicza sprawila, ze naszymi pieniedzmi rzadza hochsztaplerzy, spoleczenstwo stacilo okolo 18mld.zł. Odadajcie nam pieniadze cwniacy!! Jest takie powiedzenie ze "maklerzy dotad obracaja pieniedzmi, az znikna" i tak sie dzieje!! A teraz chca okradac spoleczenstwo!!
    Pod TS powinno sie takich cewaniakow okradajacych spoleczenstwo postawic!!

    Odpowiedz
  • sylwek(2008-07-31 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister powinna się troche douczyć, bezrobocie jest wynikiem róznicy pomiędzy podażą a popytem na rynku pracy. Zwiększając podaż zwiększa sie bezrobocie - nie wiem czy o tym p. Minister myslała.
    P. minister - czy to jest oficjalne stanowisko rządu?
    ps
    P. minister moge pracowac i do 70 lat ( jak zdrowi pozwoli) tylko niech Państwo nie okrada mnie i nie przejada wpłacanych przezemnie składek

    Odpowiedz
  • pkp(2008-07-31 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Przywilej emerytalny? To chyba państwo ma przywilej emerytalny, a nie obywatel. Obywatel ma niekonstytucyjny obowiązek składkowy, a ZUS go i tak okrada z całego kapitału. Spadkobiercow także. Tę złodziejską i pasożytniczą organizację należ jak najszybciej zlikwidować, tak samo jak przymus ubezpieczeń społecznych. Bo ani one społeczne, ani to ubezpieczenia.

    Odpowiedz
  • do O.R.(2008-07-31 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Człowieku ty puchu marny istoto.przejedź się po świecie i popatrz jak pracuje świat. W wielu wypadkach osoby z wyższym wykształceniem przechodzą na pracę fizyczną by mieć lepsze dochody. W świecie istnieją stawki zaszeregowania na GODZINĘ.W większości stawka zaszeregowania fizycznego, jest większa od przysłowiowego gryzipiórka. Gryzipiórek uczy się po to, by nie pracować fizycznie. W wielu wypadkach nauka spełnia nie tylko inspiracje niepracowania fizycznego lecz intelektualnego spełnienia. Tacy pracownicy którzy tworzą dzięki swojemu wykształceniu dobra, plany , programy, etc. zarabiają dobry szmal lecz jak jesteś tylko gryzipiórkiem jesteś trutniem i dostajesz tylko dodatek za wykształcenie . Natomiast fizyczny musi być zazwyczaj dobrze opłacony bo musi zjeść.Wszystko jest ustawione na zasadzie pszczół lub mrówek w ulu . Masz pracę, jesteś potrzebny i jesteś człowiekiem.nie ma tam podziału jak w Polsce na fizoli i wykształconych.

    Odpowiedz
  • do wyborcy(2008-07-31 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wyborca - o OFE zapomnij bo te towarzystwa są własnością zachodu oni zgarniają te swoje 7% prowizji od każdej co miesięcznej wpłaty 20 mln składkowiczów i kupują akcje jak leci (pomyśl co będzie za 20 lat jak skupia setki mld akcji i kto je tam odkupi) .
    ZUS - instytucja dla której z bieżących wpłat z naszych comiesięcznych składek ledwo starcza na 30% wypłat (resztę dorzuca budżet i kredyty bankowe). I nic nie idzie na twoje konto (indywidualne konto to tylko informacji co ci tam kiedyś ZUS ma wypacić ze składek przyszłych pokoleń).

    Także moja rada umrzeć przed osiągnięciem wieku emerytalnego

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-31 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ośrodek w Lublińcu najlepszą siedzibą dla tej pani i biała długa suknia z lnu.>>
    Amen,dodaj jeszcze że z niekończącymi się długimi rękawami,do wiązania na plecach.

    Odpowiedz
  • kobieta(2008-07-31 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie przywileje będzie PANI FEDAK ograniczać . 35 lat pracy dla kobiety to jeszcze mało. Proszę ustalić staż pracy a nie wiek i nie igrać z ludzmi.

    Odpowiedz
  • Jan(2008-07-31 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego emerytura ma być liczona od wieku, niech będzie liczona od lat pracy. Ala ma rację, jeśli chciałaby odejść na emeryturę bo zdrowie nie służy to powinna mieć do tego pełne prawo. Swoje wypracowała.!!! Popieram.

    Odpowiedz
  • prawda(2008-07-31 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    Polityka to sztuka umiejętnego grania na uczuciach wyborcy. Nikt nikogo nie oszukuje. Chciałbyś znać prawdę. Prawda jest zbyt przerażająca by polityk o niej mówił. Zresztą z całej hordy polityków może z kilku ma świadomość Reszta to szczekacze.

    Odpowiedz
  • Polka(2008-07-31 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    EMERYTURY za staż pracy i wpłacone składki.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-31 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    NA GOSPODARKĘ KORZYSTNIE WPŁYNIE, PANI MINISTER, UKRÓCENIE REPRESJONOWANIA PRZEZ ZUS BEZROBOTNYCH ZA ICH AKTYWNOŚĆ ZAWODOWĄ. PO WPISANIU W WYSZUKIWARCE: Bloger Adam Kłykow PROSZĘ CZYTAĆ O SABOTOWANIU POLITYKI PROZATRUDNIENIOWEJ RZĄDU PRZEZ ZUS.

    Odpowiedz
  • ewa(2008-07-31 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    lutek i OR studia liczą sie do emerytury..ale niestety jako okres bezskałdkowy..cieniasy jestescie

    Odpowiedz
  • kobieta(2008-07-31 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    40 co mnie obchodzi że nie ma pieniędzy a gdzie są moje pieniądze które płaciłam tyle lat , najchętniej chcielibyście wogóle nie płacić emerytur ( ile osób nie doczeka nawet) Mam pracować do grobowej deski dlatego ,że ktoś ukradł moje pieniądze.

    Odpowiedz