Fedak: ograniczenie przywilejów emerytalnych korzystnie wpłynie na gospodarkę

31.07.2008, 12:36; Aktualizacja: 31.07.2008, 16:40

Według Minister Pracy Jolanty Fedak, ograniczenie przywilejów emerytalnych korzystnie wpłynie na rozwój gospodarczy, ponieważ zwiększy podaż na rynku pracy oraz pozwoli przeznaczyć więcej środków na szkolenia i aktywizację młodych ludzi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (75)

  • podpowiedż(2008-07-31 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Minister śmiało, niech Pani jeszcze dopowie, że jak osiągniemy ten wiek emerytalny to gratisowo załatwi nam Pani eutanazję, A co jak szaleć to szaleć, Niech kasa badżetowa się zapełni,

    Odpowiedz
  • kobieta(2008-07-31 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    40 co mnie obchodzi że nie ma pieniędzy a gdzie są moje pieniądze które płaciłam tyle lat , najchętniej chcielibyście wogóle nie płacić emerytur ( ile osób nie doczeka nawet) Mam pracować do grobowej deski dlatego ,że ktoś ukradł moje pieniądze.

    Odpowiedz
  • Ola(2008-07-31 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister ma pole do popisu żeby zlikwidować wcześniejsze emerytury po 15 i 25 latach pracy, dlaczego na ten temat się nie wypowiada?

    Odpowiedz
  • Polka(2008-07-31 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    EMERYTURY za staż pracy i wpłacone składki.

    Odpowiedz
  • Andrzej W.(2008-07-31 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    pani minister bawi się , udając jak większość polityków , że pracuje.
    Czy na tym polegają świetne pomysły na reformy , żeby odbierać , nic nie dając ?
    Przedstawiane uzasadnienia są śmieszne i frustrujące - nadają się tylko dla tych mało rozgarniętych , którzy je tworzą.

    Życzę Pani Minister oraz Jej Koleżankom i Kolegom jeszcze długich lat pracy (nie politykowania ) i emerytury takiej , jaką sama teraz propaguje .

    Odpowiedz
  • ED(2008-07-31 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czegoś tu nie rozumiem - reforma systemu emerytalnego zakładała powstanie IKE na które miały być wpłacane środki ze składek i dzielone - część pozostaje w ZUS gdzie jest pomnażana i część idzie do OFE gdzie jest również pomnażane. 70% środków OFE ma obowiązek lokować w obligacjach a 30% w akcjach więc ryzyko krachu giełdowego jest minimalne. Pomijam to że OFE biorą prowizję od wpłaty a nie od zysku, ale w takim systemie nie prawa aby moje pieniądze na moją emeryture były zagrożone. No chyba że się mylę.

    Odpowiedz
  • Polka 54(2008-07-31 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też chcę na wcześniejszą emeryturę po 35 latach pracy moja kolezanka z rocznika 1953. Dlaczego ja mam być gorsza od niej??? ,że sie urodziłam miesiąc pózniej od niej. Tak samo cieżko pracowałam na dwóch etatach. Moje składki szły na moja emeryturę.Żadna łaska.Kobietyz rocznika 1954!! nie dajmy się!!! piszmy do rzadu i gdzie się da o przedłużenie.

    Odpowiedz
  • konkret(2008-07-31 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo p. Minister. Już nawet Hitler aktywizował wszytkich po 50. Jak już niemógł pracować to go przez komin. I tak stać było Niemcy na drogą wojnę. Ten pomysł to wstyd dla Rzeczypospolitej.

    Odpowiedz
  • je zus maria(2008-07-31 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że do p. Fedak dotrze, że emerytury nie należy wiązać z wiekiem, ale liczbą składek odprowadzonych do ZUS; dodam tylko, odprowadzonych pod przymusem, bo przecież nie dobrowolnie!
    Zgromadziłem ok. 300 tys. i nikt mi nie będzie mówił, że muszę dopracować do: tu wiek w zależności od fantazji urzędniczej, żebym mógł z nich korzystać; to moje pięniądze i wara innym od nich!

    Odpowiedz
  • gramy o staż!(2008-07-31 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do Polki 54: droga pani nie o przedłużenie pisać tylko o sensowne zapisy w ustawach: STAż I jeszcze raz staż /składki/ a nie transakcja wiązana /związana/ z wiekiem!

    Odpowiedz
  • polak(2008-07-31 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 40 lat pracy i dosyć polskiej roboty za 1200 z płacą wypłacanej z kwartalnym poślizgiem . Po co mamy pip i rządowe posadki .Na kogo mam pracować jaka kara spotyka ludzi pracujących fizycznie ,przekładając papierki można pracować do 70 i więcej

    Odpowiedz
  • mądrej głowie(2008-07-31 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak! Aktywizowanie ludzi 50+ nabije kabzę tylko i wyłącznie firmom szkoleniowym; czy o to chodzi? Trzeba to jasno i wyraźnie powiedzieć bo ludzie
    używają głów zgodnie z ich przeznaczeniem, co szczerze polecam politykom.

    Odpowiedz
  • zxc(2008-07-31 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna Pani Minister i pani Chłoń,tudież p.Boni i Góra; p r o s z ę - przeczytajcie ten tekst ze zrozumieniem ; 1/We Francji i Italii przechodzą na emeryturę po 40,41 latach pracy. O wieku nie ma tam mowy . Wniosek ; W Polsce po 35-kobieta i 40 latach pracy -M ma się przchodzić na emeryturę. Lat apracy winny byc liczone tylko skladkowe + wojsko+ macierzyński. Nie powinno sie liczyć do stażu pracy;/ a/rolnikom - okresu od 16 lat -mają za to 5% do emerytury, / b/ studiów - nie są to jak literalnie brzmi lata pracy,lecz lata nauki /c/uczenia w szkole przyzakładowej -j.w. jest to nauka. Ile na tym można zaoszczędzić. Proszę dopisywać inne absurdy. 2/ Policjanci,nauczyciele,wojsko,strażacy - wydłużyć odpowiednio z 15 lat do 25 lat pracy - policja przejście na emeryturę. Policjant 20 lat życia+ 25-30 lat pracy za dobre pieniądze = 45,50 lat to ciągle zdrowy c

    Odpowiedz
  • i co wy na to?(2008-07-31 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    do nr.51 polak;
    jak sie nie podoba w Polsce, to chodz do mnie do roboty do Niemiec-potrzebuje do gospodarstwa rolnego-5 Euro (brutto)-35 godzin tygodniowo, (wochenende wolne):utrzymanie na wlasny koszt. Zapraszam

    Odpowiedz
  • POLICJANT(2008-07-31 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO SŁUŻB MUNDUROWYCH SĄ VACATY - PRZY TAKICH ELEGANCKICH EMERYTURACH! ZAPRASZAMY DO POLICJI, WOJSKA ITD. PANI FEDAK NIECH SIĘ ZASTANOWI CO MÓWI - NIECH REGULUJE SWOJE EMERYTURY, POSŁÓW I POZOSTAŁEJ RZESZY NIEROBÓW W URZĘDACH!

    Odpowiedz
  • 54 latka(2008-07-31 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    A co gospodarka ma wspólnego z emeryturami,pytam po co nam cudzoziemcy jak polacy nie mają pracy bo siedzą 55 letnie baby i 60 letni dziadkowie ludzie,czy Wy tego nie widzicie.Dać emerytury 55 letnim kobietom przeciez one blokuja miejsca pracy ciągle chorują,to słabe pokolenia dajcie tym skamlającym polkom ten przywilej Pani Premierze Pan zdaje sie taki rozsądny,Polki Panu ufają.Czy nie obiecywał Pan lepszego życia,my chcemy troche pozyć i pocieszyc się choć 5 lat z tych emerytur,pocieszyć się wnukami a rocznik 50+++ coraz częściej przewija się w nekrologach.Czytam i widzę ile nie dożywa do emerytury a też pracowali po paredziesiąt lat.Zlitujcie się nad nami.Po Czerobylu bardzo chorujemy na tarczycę,nowotwór piersi,i inne dolegliwości kobiece wiekowe.Może w miastach korzystacie z życia inaczej my na wsiach i małych środowiskach poprostu umieramy.Do lekarza daleko,często nie mamy na chleb.Nie chcą dać renty.Pracowałyśmy w PGR.Błagamy.

    Odpowiedz
  • biednych okradaja, aby dac bogatszym(2008-07-31 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to kosztem pieniedzy emerytalnych, ktore chca ukarsc emerytom??

    "Ćwiąkalski kupuje sędziów i prokuratorów"Ćwiąkalski kupuje sędziów i prokuratorów. Skąd ten zarzut? Minister sprawiedliwości chce zmienić zasady przyznawania im kredytów mieszkaniowych. Mniejszy wkład własny, najniższe oprocentowanie. Bo odchodzą z pracy, za mało zarabiają, a resort chce związać ich z zawodem. Co na to sędziowie? Dalej domagają się wyższych płac i grożą strajkiem we wrześniu."

    Odpowiedz
  • Z poważaniem(2008-07-31 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do Opzycji i Pana Prezydenta nie słuchajcie tych mądrusiów,Polki z 54 wzwyż
    licza na Was.Jedna wiążąca deklaracja.Koniec w 2010 roku przywilei dla wszystkich -jestesmy wszyscy POLAKAMI czy Rząd to rozumie.Polakami.1953rocznik kobiety na emerytury a np.01.01.1954 urodzona już nie.Przecież to wielka krzywda nie bierzcie sobie tych ludzi na sumienia.Panie Prezydencie proimy bardzo.

    Odpowiedz
  • Zdesperowana(2008-07-31 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Premier powinien Te kobietę usunąć ona robi rządowi straszna krzywdę tymi pomysłami.Popsuje wszystkie pozytywne opinie.Dajcie ludziom chleba.Brak miejsc pracy a aktywizacja zawodowa 50 + to najgłupszy pomysł.W małych środowiskach 15-20 % bezrobocia i nie ma gdzie podjąć pracy 30-50 km do najbliżych Urzęów pracy kto będzie jeżdził na te szkolenia,jakie to koszty.Ludzie policzcie naprawdę logicznie i mądrze.Przecież kolejne firy szkoleniowe się obłowią,bez żadnych dalszych efektó.Bo gdzie do tej pracy. Zdesperowanych polaków pchnną te pociągniecia w tragiczną stronę.

    Odpowiedz
  • obca(2008-07-31 19:14) Zgłoś naruszenie 00

    Czego P.Fedak kręci i kłamie to w końcu miała być aktywizacja 50 + a tu mówi o młodych.Kłamstwem daleko nie zajedziecie.Rocznik 1954 i dalej rząda należnych emerytur.Nie okłamujcie narodu,nie manipulujcie młodymi polakami dajcie im godnie żyć w Polsce kraju ich przodków,dajcie im godną Polaka pracy,ten naród dość się nacierpiał w swojej historii.54 letnie kobiety i 60 letni mężczyżni na emerytury.Młodzi na ich miejsca czekają w kolejkach.To najrozsądniejsze rozwiązanie.Szkolcie młodych niech budują Polskę,żal sciska,że wszystko idzie w rozsypkę.Budujcie miejsca pracy,fabryki,firmy.Niech żyja w Polsce zakladają rodziny.Inaczej Polaków zabraknie dla Polski.Umieralność jest wielka.To naprawdę smutny i niepewny jutra nie znający dnia ani godziny kraj.

    Odpowiedz