Firmy zatrudniają na czas określony

autor: Izabela Rakowska-Boroń30.07.2008, 03:00

Związki zawodowe uważają, że pensja minimalna powinna wynosić 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (37)

  • zyban(2008-07-30 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Do "ZNIKA": trochę jesteś niekonsekwentny. Jeżeli - jak twierdzisz - rynkiem pracy rządzą pracodawcy, a pracownik ma tylko papierową ochronę, to dlaczego nie założyłeś firmy??? Porządziłbyś sobie rynkiem pracy:)

    Odpowiedz
  • Pracodawco zostań pracownikiem, zamknij biznes i idź dopracy etatowej(2008-07-30 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    3 mln pracowników Polaków legalnie zatrudnionych w Anglii
    Żaden nie wróci, bo co nas obchodzi Busines Center Club
    Niech rodziny biznesmenów wezmą się do harówki, do ciezkiej pracy fizycznej za grosze,
    łatwo szczekać i narzekać, najlepiej niech BBC zostanie sam pracownikiem
    marketów lub małych hurtowni

    Odpowiedz
  • Pracownik ze srednim wykształceniem(2008-07-30 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    TAKICH FIRM GDZIE PŁACĄ PRACE MIN JEST WIELE !!
    Sa tez wyjatki...
    ALE ,,ZYBAN" NIE OBRAZAJ LUDZI !!!
    CI CO PRACUJA ZA TE PŁACE TEZ PRACUJA SUMIENNIE...!
    I bywa ze nawet robią wiecej niz wymaga od niego ,,stanowiskopracy"
    Bywa ze po prostu robią ,,podwojną robote"
    A jesli nie znasz w szczególach rynku pracy - wiec mozesz mowic TYLKO O SWOIM PRZYPADKU ! Ktory jest wyjatkiem od tych praktyk ktore sa stosowane w wielu innych firmach.

    Odpowiedz
  • Ekonomista(2008-07-30 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    PŁACA MIN w UE wynosi srednio ... 68% sredniego wynagrodzenia
    W POLSCE TYLKO 40 %
    W UE jestesmy 4 lata... i nic dziwnego ze czujemy sie jego zasciankiem...

    Odpowiedz
  • Robotnik(2008-07-30 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Polska Podpisała Europ Karte Sołeczną ale bez art gwarantujacego GODZIWĄ PŁACE... Tylko ze nikt z nas ,,tu na dole" o tym nie wiedział . Wiedzieli o tym Ci ktorzy to podpisywali i ich wspolpracownicy... Zrobili to ,,po cichu" by ludzie ,,nie podnosili głosu" we własnej sprawie.

    Odpowiedz
  • AWE(2008-07-30 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    do 10: Bardzo proszę o adres Pana firmy. Z chęcią się zatrudnię. Pracuję i jestem osobą odpowiedzialną. Nie mam wielu wymagań i nie boję się pracy. Moja płaca to płaca minimalna i nie mam widoków na podwyżki gdyż prawie wszyscy pracownicy w mojej firmie pracują za tę kwotę. Jedyne podwyżki w mojej firmie to te ustalone i wymuszone przez Rząd.

    Odpowiedz
  • zyban(2008-07-30 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    AWE: firma - lubuskie, sklepy od Wrocławia i Zgorzelca poprzez Leszno i Zieloną Gorę, do Gorzowa

    Odpowiedz
  • Anna Maria(2008-07-30 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    PŁACA MINIMALNA w Polsce ma bardzo duze znaczenie.Okolo 3/4 pracujacych osob pracuje za taką płace. Prywatne firmy obawiaja sie podnoszenia tej płacy...bo wiedzą ze to jest wskaznik płacy z tórym muszą sie liczyc.Wiec dbając o zwykłych obywateli Panstwo powinno zadbac o znaczne podwyzki tej płacy.PODWYZKI PŁACY MINIMALNEJ sa wchłaniane przez drozyzne ,ceny paliw gazu i energii... To powoduje ze osoba pracujaca i otrzymujaca wynagrodzenie w wys płacy minimalnej nie odczuwa tez podwyzki w swoim budzecie domowym... Tak jest i w tym roku. Od stycznia placa min wzrosła o 190 zl - ale po tych wszystkich podwyzkach nie ma jej widocznej w portfelu... I to jest cos nienormalnego
    INNA SPRAWA JEST WYSOKOSC PŁACY MIN a pozniejsza kwota emerytury...
    Tu juz wychodzi ,,prawdziwa mizeria" ... WIEC TRZEBA DĄZYC BY LACA MIN ROSŁA Z ROKU NA ROK W SPOSÓB ODCZUWALNY DLA PRACOWNIKOW... by nie pozerały jej wszystkie podwyzki cen energii pradu gazu i mediów ...

    Odpowiedz
  • zyban(2008-07-30 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych wszystkich, którzy chcą podwyżki płacy minimalnej. Jeżeli wasi pracodawcy płacą wam tyle, to znaczy, że jesteście miernymi pracownikami. Mam 400 pracowników (fizyczni produkcyjni + ekspedientki) i nie przyszło mi do głowy, żeby proponować komuś minimum. Niektórym moim ekspedientkom klienci przynoszą kawę i czekoladę - tak je lubią. A jeżeli za ladą sterczy jakaś skwaszona łamaga, do tego opryskliwa, zaniedbana i tępa, to nie dziwota, że powinna iść na zaplecze i sprzątać... oczywiście za minimalną! Są pracownicy, przed którymi uklęknę, jeżeli będą chcieli się zwolnić. NARZEKACZE: pokażcie swoim pracodawcom, że pracujecie tak, by i oni klękali przed wami!!!

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-30 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Związki zawodowe wywołują sztuczne tematy tylko po to, aby udowodnić, jacy sa potrzebni...

    Zatrudnianie na czas okreslony? A jakie to ma znaczenie dla mnie, pracownika, czy umowa jest na czas określony czy nieokreślony? Ma znaczenie chyba tylko dla banku- gdybym chciała wziąć kredyt. A poza tym? Jak jestem dobrym pracownikiem to żaden pracodawca się mnie nie pozbędzie, a jak złym, to nawet umowa na czas nieokreslony mnie nie uratuje...

    A co do tej godziwej płacy. Płaca jest taka, za jaką ludzie zgadzają się pracować. Jak ktoś ma do wyboru pracę za 2 tys. i za 3 tys. to chyba jasne że wybierze za 3 tys. No, ale jak wyboru nie ma, to bierze co jest. W międzyczasie będzie szukał lepiej płatnej. Jak znajdzie to pójdzie do lepiej płatnej pracy...

    Ale ci socjaliści tego nie rozumieją. Mącą ludziom w głowach udowadniając swoją znikomą przydatność...

    Odpowiedz
  • Lewiatan niech swoich znajomych zatrudni(2008-07-30 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Dorobkiewicze z Lewiatan jmyslą o kolejnych wycieczkach na Kajmany, Malediwy,
    a nie o rozwoju firmy.
    Najlepiej proponować ludziom 800 zeta na rękę, a resztę do walizek pakować i do rajów podatkowych wywozić
    O mentalność Lewiatanu, najpierw mało płacicie, bo pracownik to len i złodziej
    Za granicą ten sam len i złodziej pracownik jest fachowcem w branży i zarabia
    10 tys netto plus kwaterunek w wili plus wyzywienie za friko calodobowe

    Odpowiedz
  • duży(2008-07-30 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    ...Chyba jedyne lekarstwo to zmiana na innego pracodawcę... i na inny region Polski, bo na wschodzie nie ma na kogo zmieniać bo tu nie ma nic i niczego jak mawiał pewien kandydat na prezydenta.

    Odpowiedz
  • gosc(2008-07-30 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    r zmien prace kretynie napewno jestes sklepikarzem i kazda podwyzka placy minimalnej Cie boli

    Odpowiedz
  • r(2008-07-30 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba być jeszcze większym kretynem, żeby nie rozumieć wpływu jaki ma podniesienie płacy minimalnej na przeciętną. Cholerne komuchy z "solidarności" myślą tylko o swoich związkowych posadach.
    Czy tak trudno jest zmienić pracę? Czy tak trudno zmienić zawód, żeby zarabiać lepiej?

    Odpowiedz
  • mały(2008-07-30 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    W artykule napisano, że"Pracodawcy zawierają umowy na czas określony nawet na kilkanaście miesięcy". To jeszcze nic. Pracodawcy zawierają rownież takie same umowy na czas określony na 5 lub 10 lat.
    Chyba jedyne lekarstwo to zmiana na innego pracodawcę.

    Odpowiedz
  • znik(2008-07-30 06:34) Zgłoś naruszenie 00

    związki zawodowe jak zwykle wierzą w utopię. tępiąc pracodawców zmniejszamy ich ilość. To zmniejsza ilość miejsc pracy, w konsekwencji zwiększa bezrobocie. Efektem tego jest papierowa ochrona pracownika, podczas gdy pracownik powinien mieć prawo powiedzenia "dość", znajdująć bez problemu lepszego dla siebie pracodawcę. Obecnie mamy PAPIEROWO świetnie chronionego pracownika, tyle że rynkiem pracy jednostronnie rządzą pracodawcy. Trzeba być kompletnym kretynem aby przez tyle lat nie rozumieć tego prostego związku przyczyna-skutek. btw, ja jestem zwykłym pracownikiem. Ze względu na bardzo ostre regulacje prawne zrezgnowałem z ambicji stworzenia własnej firmy.

    Odpowiedz
  • abcd(2008-07-30 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    te komentarze sa zalosne!!!

    Odpowiedz
  • AWE(2008-07-30 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego ten wyjątek ?
    Polska ratyfikowała Europejską Kartę Społeczną bez artykułu gwarantującego godziwe wynagrodzenie
    Ponieważ godziwe wynagrodzenie należy się tylko nielicznym a reszta jakoś przeżyje. Pamiętam wypowiedź pewnego posła tuż po poprzednich wyborach. Mówił mniej więcej tak:
    Moja żona musiała pójść do pracy bo pensja posła jest tak mała że nie można było wyżyć.
    I to odpowiedź. Ci z nizin przetrwają a ci na górze muszą żyć.

    Odpowiedz
  • Powiedzmy prawdę -pieniędzy na EMERYTURY nie ma(2008-07-30 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    ,PRZEZ PO czyli byłą UW.!!. Wprowadzenie przez nich minimalnej płacy dla wszystkich bez względu na zawód doprowadziło, że od takiej odprowadzane są składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma . Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,gdyż wiedzą, że to złodziejski system i wyjeżdżają na wakacyjne SAFARI tam tracić swoje pieniądze.

    Odpowiedz
  • s134(2008-08-01 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do Zybana . Ty to chyba nie długo jesteś w tym kraju , i nie za bardzo wiesz jak my tu pracujemy, jak żyjemy, co mamy do powiedzenia, a jak mówimy , czy nas wogóle słycha.Codziennie na każdy temat wypowiada się olbrzymia rzesza komentujących . Wypowiadają się konkretnie dając przykłady osobiste jak i z życia wzięte. I co myślisz , że kogoś obchodzi los ludzi. Dlaczego ogromna rzesza młodych wykształconych musiała opuścić ten kraj i wyjechać szukać pracy, żeby żyć i pomagać tym co pozostali w kraju. Tak się nami opiekuje państwo , a rozśmieszyło mnie do łez , że zw zaw. SOLIDARNOŚĆ" do których również należałam nie widzą tej przepaści i tolerują cwaniactwo w swoim gnieździe.Poustawianych na wszystkie sposoby. Po 20 latach dopiero dostrzegli problem minimum płac oraz zatrudnienia prac na czas określony. A zatrudnieni i prowadzący działoalność gospodarczą jednosobowo , na tym samym stanowisku, przy tym samym komputerze i tym samy biurze oraz na tym sam biurku to Ci ni nie mówi.

    Odpowiedz