Firmy zatrudniają na czas określony

autor: Izabela Rakowska-Boroń30.07.2008, 03:00

Związki zawodowe uważają, że pensja minimalna powinna wynosić 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (37)

  • s134(2008-08-01 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do Zybana . Ty to chyba nie długo jesteś w tym kraju , i nie za bardzo wiesz jak my tu pracujemy, jak żyjemy, co mamy do powiedzenia, a jak mówimy , czy nas wogóle słycha.Codziennie na każdy temat wypowiada się olbrzymia rzesza komentujących . Wypowiadają się konkretnie dając przykłady osobiste jak i z życia wzięte. I co myślisz , że kogoś obchodzi los ludzi. Dlaczego ogromna rzesza młodych wykształconych musiała opuścić ten kraj i wyjechać szukać pracy, żeby żyć i pomagać tym co pozostali w kraju. Tak się nami opiekuje państwo , a rozśmieszyło mnie do łez , że zw zaw. SOLIDARNOŚĆ" do których również należałam nie widzą tej przepaści i tolerują cwaniactwo w swoim gnieździe.Poustawianych na wszystkie sposoby. Po 20 latach dopiero dostrzegli problem minimum płac oraz zatrudnienia prac na czas określony. A zatrudnieni i prowadzący działoalność gospodarczą jednosobowo , na tym samym stanowisku, przy tym samym komputerze i tym samy biurze oraz na tym sam biurku to Ci ni nie mówi.

    Odpowiedz
  • Iga(2008-07-30 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie o czym wy mówicie kto płaci minimalna gro osób w prywatnych firmach pracuje na czarno a pracodawca szuka emerytów rencistów i inwalidów .Sama przez to przeszłam .Jezeli bym była inwalidką to nie ma zadnego problemu.Wogóle to wszystko jest chore.Nie wiem jak moze człowiek chory na serce albo na depresje pracowac np w ochronie .To tak fajnie jest tylko w naszym durnym kraju.

    Odpowiedz
  • Henryk(2008-07-30 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Pana Śniadka należy wsadzić na taczki i pogonić. W komunie mógł zaistnieć, teraz ma wywalczony kapitalizm i doskonałe uposażenie- ,,robole ''obudżcie się. Owszm wolałby być Wałęsą, ale teraz żeruje i podkłada piekelny ogień. Owszem Związki nie braonią pracowników, ale siebie. Należy jeszcze raz obalić mur z 1989 roku.

    Odpowiedz
  • 1 9 5 4-skazani na zagładę/(2008-07-30 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    Związki tylko udają,że walczą o nas ,to utopia,Lewiatan,Solidarność,ZNP,zawalc zcie raz a dobrze upomina sie o to co obiecaliście rocznik 1954.Choć starzy i spracowani.Pamietam 1998 i 1999 rok czyli OFE.Co wy na to.Może tez już macie 50+++.To i na Was czas.

    Odpowiedz
  • lotto53(2008-07-30 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Solidaruchy jak zwykle dużo mówią a jeszcze wiecej obiecują. Ciekawe ile sami biorą kasy co miesiac np. piękny Maryjan.
    Wywalic te związki poza zakład przez pomyłke pisane przez duże S bo już od dawna niewiele wspólnego maja z solidarnościa wspólnego. To jest Towarzystwo Wzajemnej Adorcji a nie związek solidaryzują sie jedynie nawzajem znam to z autopsji

    Odpowiedz
  • ktoś(2008-07-30 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    do xxx: i tu jest duży problem. Ludzie po 50 na prawde mają przegwizdane, chyba że fachowcy. Jestem po 50 (ale jestem pracodawcą) i czuję się na tyle młodo, by się oddalić od domu. Zastanów się, komu prościej: czy temu, który ma malenkie dzieci, czy temu, którego już nic nie wiąże? Żona z Tobą długo wytrzymała - wytrzyma dłużej.

    Odpowiedz
  • ktoś(2008-07-30 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Czegoś tu nie rozumiem! Z jakimi bandytami-pracodawcami Wy się zadajecie. Chyba że jest tak, że jest jeden pracodawca zatrudniający kilkuset pracowników i nikomu nie chce się jechać 10 km do innej pracy???

    Odpowiedz
  • xxx(2008-07-30 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    W Pile nie ma za dużo wyboru jezeli chodzi o pracę za takie pieniądze 2-3 tys czy osoby po 50 mają szukać pracy gdzieś bardzo daleko.

    Odpowiedz
  • MB(2008-07-30 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    Związki zawodowe uważają, że pensja minimalna powinna wynosić 50% średniej krajowej, a dla jakiej rodziny? Pracodawca płacąc wynagrodzenie minimalne dba nie o pracownika, o własne zyski i żeby szybkim tempem wzbogacił się kosztem taniej siły roboczej, ponieważ na dłuższą metę w końcu nie będzie osiągał ich tak szybko. Dzban wodę nosi dopóki ucho się nie urwie. Przesilenie rynku siły roboczej jeszcze istnieje, ale mam nadzieję, że nastąpi zmiana "pies nosi barana, a nastepnie baran będzie nosił psa"

    Odpowiedz
  • gasia(2008-07-30 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    Płaca minimalna jest bez sensu jak chcą ci dać mniej to i tak to obejdą, a praca na czas określony kilka lat to nic znam zakłady w których jest 45 lat i co ? i nic wszyscy pokornie się pracodawcy kłaniają i siedzą cicho. Nową pracę owszem nie jest trudno znaleść ale jaką? u oszustów co góry obiecują a po miesiącu pracy już telefonów od ciebie nie odbiera i możesz go sobie szukać nawet sąd i komornik z wyrokiem sobie nie radzą. Niech będzie mało ale będzie a nie słowa na wiatr co mi po papierze jak nic w portwelu i wytłumacz dzieciom że nie będzie obiadu...

    Odpowiedz
  • i co z tego.....(2008-07-30 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Co z tego że wzrośnie płaca m,inimalna! ! !, pracodawcy obnizają etaty i nie muszą podnosic płacy tak jak firma "Bracia Strach" - u nich nie ma nikogo z pełnym etatem, obniza do 3/4, dalej 1/2 i nawet 1/4 ...więc co mi z tego że wzrośnie płaca minimalna? no co?

    Odpowiedz
  • porche(2008-07-30 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    abcd: na posła - też chrzanią bez merytorycznego sensu

    Odpowiedz
  • abcd(2008-07-30 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    te komentarze sa zalosne!!!

    Odpowiedz
  • pynk tyk(2008-07-30 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    PRACOWNIK SWIETA KROWA.RZUCA PRACE I MA TO W DUUUU A PAJO BIERZE- BO TANIE NIż WYKONAWCA

    Odpowiedz
  • Pracowniku zostań pracodawcą!(2008-07-30 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    I zobacz jak to "łatwo, pięknie i przyjemnie".

    Odpowiedz
  • inżynier(2008-07-30 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    "Związki zawodowe uważają, że pensja minimalna powinna wynosić 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia."

    Gdyby związki zawodowe choć trochę uczyły się matematyki, dostrzegłyby niechybnie niedorzeczność tego postulatu

    Odpowiedz
  • zyban(2008-07-30 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze jedna uwaga: jeżeli któryś z Was jest pracownikiem i politykuje tu w czasie pracy, to niech się nie dziwi, że taka jest sytuacja. A może odpowiedzcie raz uczciwie, kto z Was jest teraz w pracy? Bo ja za tę zabawę zapłacę z własnej kieszeni albo posiedzę dzisiaj dłużej:)

    Odpowiedz
  • zyban(2008-07-30 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Nie miałem najmniejszego zamiaru obrażać kogokolwiek. Przepraszam urażonych. Mówiłem tylko o konkretnym przypadku "skwaszonej łamagi", która musi dostać minimum - jeżeli w ogóle pracę! Nie wnikam, skąd wynika jej postawa, może problemy w domu, może coś innego - ale od tego są psychologowie i ośrodki pomocy socjalnej, a nie pracodawca i wynagrodzenie z a p r a c ę. Wczoraj gdzieś tam strajkowali, że wynagrodzenie nie starcza na minimum egzystencjalne w rodzinie na osobę. Chwileczkę - jeżeli cienki pracownik ma 5 dzieci i niepracującą żonę, to on chce minimum socjalne na te wszystkie osoby? A co mnie to obchodzi - od ilości dzieci jest opieka socjalna Państwa, a nie wypłacane przeze mnie wynagrodzenie! Pozdrawiam wszystkich - lecę do pracy. Ludzie - dziś jest rynek pracownika i trzeba to umieć r a c j o n a l n i e wykorzystać!

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-30 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    Wrona nie kracz bo teraz rządzą kaczki.

    Odpowiedz
  • AWE(2008-07-30 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego ten wyjątek ?
    Polska ratyfikowała Europejską Kartę Społeczną bez artykułu gwarantującego godziwe wynagrodzenie
    Ponieważ godziwe wynagrodzenie należy się tylko nielicznym a reszta jakoś przeżyje. Pamiętam wypowiedź pewnego posła tuż po poprzednich wyborach. Mówił mniej więcej tak:
    Moja żona musiała pójść do pracy bo pensja posła jest tak mała że nie można było wyżyć.
    I to odpowiedź. Ci z nizin przetrwają a ci na górze muszą żyć.

    Odpowiedz