ZUS wypłaci emeryturę z odsetkami, jeśli przegra sprawę w sądzie

autor: Paweł Jakubczak29.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.07.2008, 12:14

Emerytura będzie wypłacana od chwili rozpoczęcia postępowania przez ZUS, a nie po zakończonym postępowaniu sądowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • jola(2013-02-20 17:04) Zgłoś naruszenie 10

    zus to panstwo w panstwie oby nigdy nie miec z nimi nic do czynienia zachowuja sie bezczelnie nic nie robia sobie z ludzi starszych chorych zamiast pomoc to sa podli zaklamani mysle ze ktos tym chamstwem sie zajmie

    Odpowiedz
  • witkow3@gmail.com(2010-03-28 20:01) Zgłoś naruszenie 01

    ZUS wydał decyzję odmowną przyznania renty zawodowej, mimo spełnienia wszystkich wymogów. Sąd I i II instancji przyznał. Sprawa trwała 4 lata. W międzyczasie nabyłem uprawnienia do wcześniejszej emerytury z powodu choroby zawodowej (60 lat), lecz nie mogłem złożyć wniosku bo sprawa była w sądzie. Zakończyła się 2 lata po dacie nabycia uprawnień. Uznanie renty zawodowej oznacza winę ZUS. Czy emerytura winna być naliczona od daty nabycia uprawnień czy po zakończeniu sprawy sądowej?

    Odpowiedz
  • Teja(2008-11-26 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    W tym roku kończe 55 lat.Do stażu brakuje mi 1rok 3 miesiące i 27 dni.W1996 roku zmarła mama ,pozostał brat ,który jest inwalidą 1 grupy.ijest nie zdolny do samodzielnego życia.Czy ZUS morze mi doliczyci brakujące lata jako lata nieskładkowe z racji opieki nad bratem.

    Odpowiedz
  • Oszukana(2008-08-28 16:44) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego ZUS okrada ludzi-a sądy orzekają na korzyść ZUS-u???

    Odpowiedz
  • Fredek(2008-08-07 23:42) Zgłoś naruszenie 00

    Sądy nie uznają wyroków Sądu Najwyższego i nie przyznają odsetek mimo że ZUS popełnił błędy. Sądy są panstwem w państwie. Sędzia może wydać błędny wyrok, nawet sprzeczny ze stanem faktycznym. Jażeli jest to II instancja to obywatel nie ma żadnych szans aby sprostować. Sąd może się mylić, a obywatel nie. Takie są zasady ustroju demokratycznego. Na tym polega równość wobec prawa i nie dyskryminowania. Sędziowie wydają błędne wyroki, są bezkarni, bo za to nigdy sędziego w Polsce nie ukarano. Dlaczego Polska jest krajem bezprawia i lekceważenia obywateli.

    Odpowiedz
  • Gość(2008-08-06 16:38) Zgłoś naruszenie 20

    Poprzez ZUS Polska jest krajem bezprawia. Nie informuje klientów, oblicza świadczenia jak najmniej korzystnie, czeka na wnioski ludzi starszych, schorowanychi, dopiero wtedy może im naliczyć emeryturę. Dlaczego w demokratycznej Polsce nie jest tak jak w demokratycznejEuropie. Obywatel dostaje pismo informujące kiedy i na jakich warunkach może przejsć na emeryturę. Uczcie się i przestańcie oszukiwać!

    Odpowiedz
  • LUSIA(2008-08-04 22:02) Zgłoś naruszenie 10

    ZUS!!!CAŁY DO POPRAWKI!!!SKANDAL W KAŻDYM WYDZIALE!!!

    Odpowiedz
  • śmieszne(2008-08-01 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiscie ,że nikczemne dzielania ZUS sa efektem przyzwolenia rzadu,poniewz tyle uwag co jest zapisanych w internecie na temat niezgodnych z prawem dzialan Oddzialu oraz moje osobiste, powinny sklonic szanowna wladze do nowych rozporzadzen na korzysc ubezpieczonych,ale korzysci sa, tylko nie nasze.A gazety donosza ze ZUS nie popelnia juz bledow???

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2008-07-29 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    W mojej sprawie to już kryminał, ZUS sfałszował dokument w celu wyłudzenia ode mnie dzisiaj ponad 40 tys zł. Czy ktoś wie kto może się tym skutecznie zająć ? Jesli ZUS robi takie rzeczy z ludzmi to tylko dlatego, że ma przyzwolenie sądów i ministerstwa.

    Odpowiedz
  • UBEZPIECZONY(2008-07-29 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie . Tylko dlaczego tak późno . Jest jeszcze dużo poletek do uporządkowania w tym folwarku . Może z czasem zrobi się z tego firma przyjazna dla swoich ubezpieczonych i swiadczeniobiorców .

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-29 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    NARESZCIE - JA O ODSETKI Z ZUS MUSIAŁEM PROCESOWAĆ SIĘ W SĄDZIE, Z POWODZENIEM.
    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej rządu i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj „ZUS – szczyt głupoty”. Coś ze świata absurdu, legislacyjne polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reagują nadzorujące tę instytucję Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz