RPO apeluje o opiekę medyczną i socjalną dla chorego na mukowiscydozę Jasia

28.07.2008, 16:04; Aktualizacja: 28.07.2008, 19:57

Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia oraz resortu pracy i polityki społecznej z apelem o zapewnienie opieki medycznej i socjalnej choremu na mukowiscydozę chłopczykowi, którego media nazywają Jasiem.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Małgośka42(2008-07-28 22:55) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego Rzecznik nie Zapozna sie z Biedą Polską i Jawnym oszukiwaniu Ludzi przez Rząd np zasiłek pielęgnacyjny ZUS wypłaca kwotę 163 zł miesięcznie ale jak ma się w rodzinie dzieci to raptownie ZUS odsyła rencistów do opieki gdzie Rencista od razu na starcie dostaje aż 10 zł mniej czyli 153 zł przez 12 miesięcy wyjdzie jak dla Biedaka całkiem ładna kwota 120 zł !!!

  Odpowiedz
 • czes(2008-07-28 23:57) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy skończy się ta obrzydliwa hipokryzja polskich polityków? Najpierw w zmowie z usłużnymi dziennikarzami nagłośniają jeden odosobniony przypadek ludzkiej krzywdy, a potem możliwie we wszystkich mediach pokazują jak to oni wspaniałomyślnie i sprawiedliwie na to reagują, stwarzając pozory, że taka jest niezłomna wola rozwiązywania wszystkich tego rodzaju przypadków.
  A przecież to jest oczywiste kłamstwo i obłuda obliczona tylko na efekt wyborczy, bo jak na razie nikt nie bierze się za rozwiazywanie ogromu biedy, wyzysku i krzywdy społecznej w Polsce, wręcz prrzeciwnie - pogłębia się zróznicowanie majątkowe i rośnie liczba ludzi biednych, systematycznie ogranicza się dostęp do słuzby zdrowia, oświaty i kultury.

  Odpowiedz
 • Rakowiec(2008-08-04 22:08) Zgłoś naruszenie 00

  Ja mam złośliwego raka i jak zgłosiłem się do rzecznika bo zus kombinuje z moją rentą raz daje a raz zabiera to rzecznik nie znalazł czasu , natomiast pan rzecznik znachodzi czas na zajmowanie lolitą z cyckami na wierzchu i z chorym dzieckiem przecież dorosły człowiek też chory nie wywołuje tylu łez co chore małe dziecko . Rzeczniku Praw Nie Wszystkich Obywateli życzę ci miłej pracy i zdrowia .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane