Dyżur w firmie nie zawsze będzie płatny

autor: Łukasz Guza28.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 28.07.2008, 16:54

Podwładni będą pracować nawet 65 godz. tygodniowo, jeśli się na to zgodzą, a szef zapewni im odpowiednie warunki. Pracownik otrzyma pensję tylko za ten czas, w którym podczas dyżuru wykonuje pracę. Mimo że pracownik będzie dyżurował w siedzibie firmy, nie zawsze będzie mu to zaliczane do czasu pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • młodzież(2008-07-29 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    I oni tak chcą zachęcić młodych do pracy po...!!! Jak im cała młodzież wyjedzie a starzy poumierają to se mogą nawet 24h siedzieć i pracować, bo za kilkanaście lat nikt tu nie zostanie jak tak dalej będzie. Ja kończe studia i od razu wyjeżdżam z tego poj... Polski heheh i moi kumple też :))

    Odpowiedz
  • Rysio(2008-07-28 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    U nas jak zwykle, z frazesami na ustach, walcząc o "świetlaną przyszłość ojczyzny" - kombinujemy jak dłużej poleżeć nic nie robiąc.Inni w tym czasie pracują budując swoje bogactwo. Czyli normalnie.

    Odpowiedz
  • baśka(2008-07-28 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    realista...hahahahahaha typowy przykład człowieka, który nie ma co po pracy robić...
    mnie wystarczy 8 godzin pracy dziennie, a później mam zamiar odpocząć, pogadać z dziećmi, posprzątać, ugotować, poczytać, jeździć na rowerze, pójśc na spacer... i jeszcze mieć siłę spędzić mile noc (nie koniecznie sama)
    jeśli ktoś nie posiada NIC...kompletnie żadnego życia prócz pracy, to już jego wola - może tyrać do woli, ale ja się tak ugotować nie dam...
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • jw.(2008-07-28 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie wydłużenie wieku emerytalnego do 85 l., żeby mieć gwarancję, żenikt nie dożyje? ZUS musi budowac nowe jescze ładniejsze biurowce. Poza tym, zlikwidować wolne soboty i urlopy - tak na rocznicę "sierpnia 80" - "by żyło sie lepiej towarzysze solidaruchy!!!

    Odpowiedz
  • zatrudniam i jestem zatrudniona(2008-07-28 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    niewierze w humanitarne zastosowanie tego przepisu w Polsce. Opcja "pracownik może sie nie zgodzić na wydłużony czas pracy" nie wchodzi w rachubę. Pracodawca wymusi na pracowniku 65 tygodniowy czas pracy. Cześć pracujących w Polsce może się obrazi i odejdzie do innej pracy ale znaczna część nadal (niestety) nie będzie walczyć o swoje prawa i będzie się zgadzać na pracę byle tylko utrzymać zatrudnienie. W firmach mobbing jest na porządku dziennym. Tylko to nie jest mobbing jawny. O tym sie nie mówi. Chodzi mi też o niewykształconych oraz starszych wiekowo pracowników, dla których rynek pracy jest dyskryminujący. Poza tym nie wiem czy pracodawcy zdają sobie sprawę ze prócz wydłużenia godzin pracy trzeba też mieć uzasadnienie na to wydłużenie. W handlu na pewno będą nadużycia. Ci ludzie teraz pracują 7 dni w tygodniu. W biurze (oczywiście zależy od charakteru branży) - nie wyobrażam sobie po co wydłużać godziny pracy. trzeba tym pracownikom dać coś do roboty przecież :) pozdrawiam

    Odpowiedz
  • aka(2008-07-28 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    nie widzi się ludzi tylkio zyski i dlatego tak sie postępuje, wychodzi właściciel firmy,że ja jadę na wypoczynek ,a ty pracuj" przerwę masz lub nie na sniadanie tuylko jak osoba niżzsej kategorii a wprowadzenie tej ustawy to większe upodlenie praciownika przez pracowawce i tak "jurnego" i płaczącego krokodylowymi łzami" w celu kupienia jeszcze bardziej luksusowego auta, domu lub innej nowości

    Odpowiedz
  • Homosovieticus(2008-07-28 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Inaczej mówiąc 20 lat po upadku straszaka komunistycznego dokręcamy śrubę niewolnictwa. A miało być lepiej. Dla kogo?

    Odpowiedz
  • Al(2008-07-28 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    O jakich tendencjach wypowiada się "realista"?!? Więcej przykładów można znaleźć dla tezy przeciwnej, np. "Społeczeństwo sieci", M. Castells, Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007; statystyki EUROSTAT-u; Strzemińska H., Zarządzanie zasobami czasu pracy. Doświadczenia krajów europejskich, IPiSS, Warszawa, 2004.
    Zagadnienie jest rzecz jasna wielowątkowe, ale jak ktoś "strzela" jakąś statystyką to niech przynajmniej poda jakieś źródło.

    Odpowiedz
  • realista(2008-07-28 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Cały świat pracuje dłużej i taka jest tendencja. Tylko u nas najchętniej pracowano by po 30 godzin tygodniowo, przy 26 dniach płatnego urlopu i innych zdobyczach socjalizmu. Byle tak dalej, a za 20 lat będziemy jeździć na saksy do Azji ...

    Odpowiedz
  • morsik(2008-07-28 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    wybraliscie Unię tylko dlatego, żebyście mogli jeździć bez paszportow. Nie zastanawialiście się nad innymi jej aspektami. To teraz pojeździcie sobie po fajerancie !!!

    Odpowiedz
  • macie nowoczesna UE i jej niewolnictwo(2008-07-28 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    oto cuda cudaka Tuska. Chcieliscie usluzego neoliberala UE, to macie. To bylo z gory wiadomym , co beda robic krwiopijcy z ludzmi, ale chyba nie ich doczekanie, aby paniskom ktos robil za darmo, bo tak sobie sami ustala...

    Odpowiedz
  • Jędruś :)(2008-07-28 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Baśkę w całej rozciągłości. Mam nadzieję, że nikomu nie wpadnie pomysł wprowadzenia dwóch dwunastogodzinnych zmian w fabryce zamiast obecnych trzech ośmiogodzinnych Bo co, kurczę blade można by te cztery godzinki na dyżurowaniu spędzić, nie... :-D (Na tuska nie głosowałem!!!)

    Odpowiedz
  • leo(2008-07-28 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    No to mamy nowoczesne niewolnictwo. Jak pracownik się nie zgodzi won. O płacy to nic? Młodzi którzy tak zaczną pracować nie powinni odkładać na emeryturę bo nie dociągną do niej. Popierajmy zatem jeden z najlepszych systemów demokrację gdzie podobno wszyscy mają być równi. Marks z Engelsem zaznali tej demokracji dlatego wymyślili komunizm, który bardziej dbał o robola, ale musiałl zostać zniszczony przez reprezentantów lepszego. Przecież to można zwariować? Muszę zacząć chyba zapisywać te dobrodziejstwa jakimi mnie obdarza rząd aby przed wyborami odczytać je sobie i z pełnym przekonaniem móc się odwdzięczyć.

    Odpowiedz
  • Janekomuch(2008-07-28 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Komuno - gdzie jesteś ? Wracaj szybko z powrotem.

    Odpowiedz
  • baśka(2008-07-28 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    ha... i jeszcze kwestia jak kto pracuje, bo ja od 8-16 zajmuję się tylko pracą.
    jeśli się postaram, to mam wszystko na bieżąco i "stać " mnie na to, żeby do netu zajrzeć i poczytać takie "duperele". Oczywiście są takie dni, kiedy mam pracy więcej i zostaję sobie ze dwie godziny dłużej. Tylko nikt mnie nie zmusza - sama zostaję, bo taka jest potrzeba. Za to jak muszę wyjść wcześniej - nikt mi "wypominek" nie robi.

    Odpowiedz
  • Tommi(2008-07-28 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    "Konstanty Radziwiłł, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Zapewnia, że lekarze nie zgodzą się na ewentualną zmianę." Jednocześnie chętnie skorzystają z tej dyrektywy by obniżyć sobie limit godzin do 65. Czyli znów grupa "ponad prawem". Bez kas fiskalnych, bez odpowiedzialności zawodowej czy prawnej. Tak dalej a będziecie lubiani jak starożytni poborcy podatkowi.

    Odpowiedz