Prezes BCC: prezydent odbiera ludziom ich zarobki

24.07.2008, 18:10; Aktualizacja: 24.07.2008, 20:33

Prezydent, wetując nowelizację tzw. ustawy kominowej, odbiera menadżerom ich zarobki i pokazuje, że nie zna się na gospodarce - ocenia prezes Business Centre Club (BCC) Marek Goliszewski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • ziutek(2008-07-24 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba prywatyzowac i juz nie bedzie prezydent robic glupot.

    Odpowiedz
  • Brak słów(2008-07-24 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Przykład typowego debila, jemu się wszystko należy a hołota niech pracuje za grosze i się cieszą ze pracują.

    Odpowiedz
  • vektor,,(2008-07-24 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ten pan już dawno odszedł od rzeczywistości,,,Jego niektóre wypowiedzi sa po prostu szczytem niekompetencji , Co to za pracodawca ,, jakiś niedouczony,,,

    Odpowiedz
  • hipokryci(2008-07-24 20:58) Zgłoś naruszenie 00

    Biedactwa teraz nie bedzie mieli za co zyc...Komu to tak prezydent odebral?? bo jak narazie to dba o tanie panstwo tuskowe...i ukroca zlodziejstwo..Szkoda, ze Goliszewski nie widzi skrajnej biedy spoleczenstwa jakiej naprodukowali jego kolesie neoliberaly...

    Odpowiedz
  • wiktor(2008-07-24 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Spółki skarbu państwa były, są i będą polityczną nagrodą dla działaczy wygrywających wybory partii. To jest główna przyczyna, dla której istnieją.
    I tym samym trafiać do zarządów tych spółek będą zawsze osoby z politycznego nadania - zawsze słabsze i gorzej przygotowane niż w przypadku spółek prywatnych. Osoby zaradne, dobrze wykształcone, specjaliści dawno znaleźli sobie posady i za nic ich nie opuszczą dla spółek Skarbu Państwa, z których “wymiotą” ich kolejne wybory. Żaden poważny menadżer nie zaryzykuje swojej kariery dla niestabilnego stanowiska w spółce Skarbu Państwa.
    Zatem skoro i tak trafiają tam rodziny i znajomi działaczy PO, PSL, SLD itd. to lepiej by Skarb Państwa kosztowało to mniej, bo pożytku z ich wysokich pensji i tak nie będzie. Wyższe pencje wzmogą jedynie “parcie” działaczy na stanowiska w spółkach i będziemy świadkami jeszcze częstszych “zmian na stanowiskach”.

    Odpowiedz
  • ak(2008-07-24 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jak im się nie podoba prezesować w spółkach skarbu państwa, to droga wolna. Za ich robotę i tak dostają wielokrotnie za dużo. A na tych Goliszewskich, Mordasewiczów itp to szkoda słów.

    Odpowiedz
  • kto im dal takie prawo, aby wypowiadac sie w sprawie pieniedzy podatkowych(2008-07-24 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    P.Goliszewski jak jestes taki sprawiedliwy to dlaczego nie upomnisz sie o zwiekszenie najnizszej placy?? To wy odbieracie ludziom godziwe zarobki, a nie prezydent. Aby jedni (prezesi) mieli gory pieniedzy trzeba komus zabrac i zabiera sie zwyklym ludziom robiac z nich niewolnikow. Nie macie w tym teamcie skrupulow, bo dla was ludzie to tylko 10% cwaniakow, a reszta to "bydlo". Jakim prawem uzurpujecie sobie glos w tym temacie, jezeli chcecie to placcie ludziom kominy, ale nie z naszych pieniedzy podatkowych, jak sie komus nie podoba , to nie musi pracowac, niech szuka sobie wiekszych zarobkow gdzies indziej. Pracownikowi jak sie nie podoba, to szuka pracy gdzie indziej i nikt tym sie nie przejmuje. Co prezesi to sa "sw.krowy" przeciez Tusku mowil, ze nie bedzie swietych krow..
    Precz z lapami od naszych podatkow. Brawo dla prezydenta!!
    Awanturnicy pokemony PR zaraz nastepna grande w zemscie beda wczynac...

    Odpowiedz
  • Donald obiecywał powołując się na mamę(2008-07-24 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    ...że PREZESI PAŃSTWOWYCH FIRM:
    nie biedą mieli odpraw które znacznie przewyższają płace jego mamy i co planuje -- znosi USTAWE KOMINOWĄ --za to gaże będą mieli znacznie wyższe!!
    -- DONALDZIE ---Przecież Polska powinna być najbogatszym krajem w Europie skoro PREZESI w Spółkach Skarbu Państwa i Ministrowie, Profesorowie -mając płace wyższe od kominów tutaj tak dobrze Rządzą i DORADZAJĄ, że aż tyle zarabiają!!! NIE pomoc biednym NISZCZY POLSKĘ ,ALE WYSOKIE ZAROBKI TAKICH PROFESORÓW PREZESÓW czy PROFESORÓW. Teraz zrobi im PODATEK LINIOWY a WAM. ONI za mało zarabiają więc im doda.

    Odpowiedz
  • Powiedzmy prawdę -pieniędzy..........(2008-07-24 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    na EMERYTURY nie ma ,PRZEZ PO czyli byłą UW.!!. Wprowadzenie przez nich minimalnej płacy dla wszystkich bez względu na zawód doprowadziło, że od takiej odprowadzane są składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma . Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,gdyż wiedzą, że to złodziejski system i wyjeżdżają na wakacyjne SAFARI tam tracić swoje pieniądze.

    Odpowiedz
  • PLEBS PO -1200 pln -:((((2008-07-25 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    BIEDNI PREZESI -:)))

    Odpowiedz
  • ww(2008-10-30 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Cały czas się dziwię dlaczego w Polsce jest tak żle , mamy niby wykształconą kadrę, dobrze pracujemy i ciągle jest żle. Jedyne wytłumaczenie to marnotrawstwo i rozdawnictwo pieniędzy. Zarobki menadżerów, to skandlal , nie wiem dlaczego mają mnieć taką kasę . Obstawieni doradcami , nie ryzykują własnych pieniędzy. Ja bym im dała mniej niż Prezydentowi.Oni rozkradaja kasę /bo jak nazwać takie pobory/ a my podatnicy mamy gwarantować swoje oszczędności . Czysty " Gombrowicz"

    Odpowiedz
  • Jak twierdzi gazeta wybiórcza"W dwa dni wyparowało(2009-08-24 05:38) Zgłoś naruszenie 00

    na nasze przyszłe emerytury
    Kryzys za oceanem bije w fundusze emerytalne " --TYLKO czy gazeta wybiórcza zauważyła --Ogłoszenie prywatyzacji w Polsce 740 firm spowodowało na Polskiej giełdzie zapowiedź nadmiaru towaru nad chłonnością rynku co widać giełdzie w która od tego czasu leci na pysk- przecena za nowe prywatyzowane firmy. Tracą na takiej szybkiej wyprzedaży emeryci których fundusze są zainwestowane.

    Odpowiedz
  • do 12(2009-08-24 05:40) Zgłoś naruszenie 00

    W dwa dni wyparowało 2 mld zł na nasze przyszłe emerytury

    Odpowiedz