Fedak: płace Polaków rosną trzykrotnie szybciej niż ceny

24.07.2008, 17:27; Aktualizacja: 24.07.2008, 21:14

Płace Polaków rosną w trzykrotnie szybszym tempie niż ceny - poinformowała dziś podczas debaty sejmowej minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (38)

  • załamana(2008-07-24 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    Co ta pani mówi?
    Place Polaków rosną w szybszym tempie niż ceny.
    Ta Pani w ogóle nie ma pojecia jak zyją i ile zarabiaja. Owszem sa tacy co zarabiają duzo, ale wiekszość żyje z dnia na dzień.
    Mieszkam w małej miejscowości , gdzie ludzie zarabiaja na rękę 800 -1000zł.
    podwyżka to 50-30 zł.

    Odpowiedz
  • bartek(2008-07-24 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Mieszkam we Wrocławiu i moja płaca nie zmieniła sie od roku, zarabiam 1500 netto, też nie wiem o czym ta pani mówi.

    Odpowiedz
  • podłamana(2008-07-24 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram załamaną,Kochana Unio nie dawaj Polsce pieniędzy bo to wyrzucenie w bloto.Co te urzedy pracy mogą zdziałać chyba,że zaczną budować przedsiebiorstwa,przemysł,no bo gdzie ta praca ludzie.Co to jest 150 zł.Jak prąd,paliwo,drewno,mąka wszystko idzie w górę co to jest to 80 zł netto,smiechy warte.Odnośnie emerytur przestańcie nikt nie chce zatrudniać starych ludzi, kobiet z menopauzą tj po 50 i mężczyzn z endropauzą.Ci ludzie na emerytury oczywiście jesli spełniają warunki K 55/30 a M 60/35.Oni wiecznie są chorzy maja migreny.To są styrane roczniki.Często zaczynali pracę od 16 roku życia po drodze dzieci,itp...

    Odpowiedz
  • 60/35(2008-07-24 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Mi się udało -z bezrobotnego stałem się emerytem- ale takich jak ja to zaledwie promil z żyjących nędzarzy.

    Odpowiedz
  • janek(2008-07-24 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    wysłać te panią należy do pracy za salową w szpitalu aby zaczęła myśleć,podobnie jak faceta odpowiedzialnego za ustawę kominową ,bo płaca szefa firmy winna wynika z efektow ekonomicznych i powinna być mnożnikiem najniższej płacy w firmie i tak jest w większości krajów demokratycznych oczywiście chodzi o firmy państwowe i komunalne,np dyrektor w norwegi mpg może zarobicie.10 razy tyle co jego sprzątaczka itp

    Odpowiedz
  • gosia(2008-07-24 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    ta kobieta nie wie co mowi jestem sprzataczka w szkole i nie dostałam zadne podwyzki byla waloryzacja i dostałam 50 netto podwyzki ludzie oddac ta pania do psychologa bo naprawde nie wie co mowi

    Odpowiedz
  • do zalamanej(2008-07-24 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    50 zl do 1000 to 5% to i tak wiecej niz inflacja.
    Trzeba tez dodac 8 miliardow ulgi prorodzinnej ktora fiskus zwroci podatnikom. Ludzie musza zaczac myslec bo PiS juz zaczyna mowic o podwyzszeniu podatkow. SLD ich na pewno w tym poprze.

    Odpowiedz
  • zaniepokojony(2008-07-24 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Tę panią należy jak najszybciej wysłać na emeryturę, bo babcia całkiem już nie umie liczyć i jeszcze zacznie namawiać do obniżek wynagrodzeń i emerytur.

    Odpowiedz
  • polski pracownik(2008-07-24 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Czyje zarobki tak szybko rosną, chyba wasze tj. wszelkiej maści złodziei bo ludzi pracy na pewno nie i nie pisać takich bzdur

    Odpowiedz
  • pielęgniarka(2008-07-24 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ta baba się szaleju najadła. Ratunku!!!

    Odpowiedz
  • vektor(2008-07-24 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z większością przedmówców,, to nie tak , drożeją artykuły pierwszej potrzeby a tanieją laptopy samochody itd,, Stąd taka średnia inflacyjna ,, Jak to mają znieść ci z 1000 ,,, zł netto,,,

    Odpowiedz
  • :/(2008-07-24 19:45) Zgłoś naruszenie 00

    PO PrOstu PrOpaganda PO... Aroganckie kłamstwa

    Odpowiedz
  • lolo(2008-07-24 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    dobra praca za 1000 zł dla Pani Joli ,za roczek może podwyżka o 30 zł

    Odpowiedz
  • stały_czytelnik(2008-07-24 19:51) Zgłoś naruszenie 00

    Na szczęsie Prezio zawetował ustawę kominową, bo pensje rosłyby jeszcze szybciej.
    Ja mam nieodparte wrażenie , że staniała ostatnio jedna rzecz: przyzwoitość
    rządzących a coraz bardziej w cenie jest "kit" dla ludu RP.
    Życzę Pani dalszych sukcesów w głoszeniu bzdur

    Odpowiedz
  • sc(2008-07-24 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Ta minister z rządu nie wie o czym mówi. Służba Cywilna w tym roku dostała podwyżkę budżetową w wysokości 2,3%, a inflacja rok do roku już wynosi 4,6%!!!
    Jak można tak ludziom mydlić oczy, że"Płace Polaków rosną w trzykrotnie szybszym tempie niż ceny".
    KŁAMSTWO!!!

    Odpowiedz
  • kz(2008-07-24 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    fedek powinna odejsc jak mozna plesc takie glupstwa

    Odpowiedz
  • zorro(2008-07-24 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    chyba was pogielo gdzie 3 x szybciej , ale bzdury podajecie, moze rosną ale politykom i złodziejom a to jedna klika.

    Odpowiedz
  • zorro(2008-07-24 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jolanta Fedak. SKANDAL ZA TE WYPOWIEDZ !! DO DYMISJI TE BABE PODAC , ALE KANCIARA , CO ZA BABA OSZUSTKA PLECIE BZDURY KOMPLETNE!!!

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2008-07-24 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    płace rosną szybciej niz ceny, skąd się to bierze czy ci ministrowi nie wiedzą o czym mówią czy wogóle wiedzą ile ludzi zarabia najnzszą krajowa pokażcie im wszyscy swoje odcinki z poborów moze uwierzą chociaz w to wątpie.

    Odpowiedz
  • chyba popili tanich win(2008-07-24 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nastepna popagandystka fedak spadla z ksiezyca...Chyba dostala wytyczne od klamcow pijarowskich z kacelarii premiera, bo oni caly czas wciskaja klamliwy kit naiwnym. Wczesniej Rostowski bredzil o malych podwyzkach, teraz fedak o duzym wzroscie plac.
    Z tego co wiem to sam dwor tuska sam, sobie podnosi place i szasta na lewo i prawo naszymi pieniedzmi...
    Czy fedakowa wie o tym, ze tanie panstwo Tuska jest juz drozsze.
    "Miało być mniej urzędników, a jest coraz więcej. Przez rok w administracji rządowej przybyło 600 etatów. A każdy z przyzwoitą pensją. . Rosną więc koszty państwa. W 2007 roku na administrację przeznaczono 273 milionów złotych, w tym już ponad 300 milionów"(..)

    Odpowiedz