Wysokość składek do ZUS będzie ustalana na cały rok

autor: Bożena Wiktorowska24.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 24.07.2008, 10:23

Osoby prowadzące małe firmy przez cały rok będą opłacać składki na ubezpieczenie społeczne w jednakowej wysokości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Nikt za Nasze składki(2008-07-24 12:13) Zgłoś naruszenie 00

  Nam łaski nie robi ---Domagajcie sie tego od Rządu bo Każdy powinien iść na emeryturę kiedy zechce bez względu na wiek pod warunkiem ,ze zgromadzi kapitał wystarczający co najmniej na najniższą emeryturę licząc do średniego życia ubezpieczonych w danej grupie zawodowej> z zakazem pracy, chyba ,że zrezygnuje z emerytury<.. To są Jego składki i pieniądze i żaden Rząd nie ma prawa decydować za odkładającego na emeryturę kiedy mu wolno iść.
  Inaczej to jest zwykłe złodziejstwo!!!
  skoro Rząd uważa ,ze minimalna emerytura wystarcza na życie? -- wola ubezpieczonego,to przecież jego składki. Dostrzegam tu możliwość likwidacji problemu bezrobocia i wcześniejszych emerytur ze względu na warunki pracy- po prostu każdy odchodzi kiedy chce!!!

  Odpowiedz
 • Powiedzmy prawdę -pieniędzy na EMERYTURY(2008-07-24 10:36) Zgłoś naruszenie 00

  nie ma ,PRZEZ PO czyli byłą UW.!!. Wprowadzenie przez nich minimalnej płacy dla wszystkich bez względu na zawód doprowadziło, że od takiej odprowadzane są składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma . Prezesi nie odprowadzają składek ,wolą ukrywać wysokie dochody,oni mają Was gdzieś ,gdyż wiedzą, że to złodziejski system i wyjeżdżają na wakacyjne SAFARI tam tracić swoje pieniądze.

  Odpowiedz
 • shr(2008-07-24 09:37) Zgłoś naruszenie 00

  Gdyby komisja "Przyjazne Państwo" naprawdę chciała to Państwo uczynić przyjaznym obywatelowi, zlikwidowałaby ZUS (czyt. obowiązkowe ubezpieczenia społeczne), jako pierwszego wroga gospodarki. Obowiązkowe składki na przymusowe i niekonstytucyjne ubezpieczenie społeczne są największym hamulcem tak gospodarki jak i akumulacji kapitału. Niestety żadne reformy tu nie pomogą, bo tylko powodują wzrost koszów, pobieranych przez... ZUS (np. prowizje od przelewów na OFE) oraz wzrost wynagrodzeń zarządów OFE. Jedynym rozwiązaniem jest właśnie likwidacja przymusowych i niekonstytucyjnych ubezpieczeń społecznych (emerytalnych i rentowych) i danie obywatelom możliwości inwestowania pieniędzy w fundusze, które chcą i umieją to robić. I nie mogą to być w żadnym wypadku podmioty powiązane z Państwem, bo niestety Państwo, jako żłób dla rządu jest niegospodarne. Ja także jak poprzednik przepraszam za moje powtórki, ale ludzie muszą sobie uświadomić, że ZUS okrada ich z dorobku całego życia.

  Odpowiedz
 • filozus(2008-07-24 06:17) Zgłoś naruszenie 00

  Szefowie oddziału ZUS we Wrocławiu przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej rządu i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz: Bloger Adam Kłykow i czytaj o ZUS-ie Coś ze świata absurdu, legislacyjne polish jokes.
  Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reagują nadzorujące tę instytucję Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane