Prezes podzieli się z całą załogą informacjami o firmie

autor: Izabela Rakowska-Boroń23.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 23.07.2008, 10:32

Resort pracy musi zmienić przepisy regulujące działanie rad, zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Rząd chce nakazać członkom rad pracowników przekazywanie informacji o firmie wszystkim zatrudnionym. Pracownicy będą wybierać przedstawicieli do rady, nawet jeśli w firmie działa związek zawodowy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • PW(2008-08-04 08:17) Zgłoś naruszenie 00

  Do GR--
  Panowie Prezesi mówią co chca i kiedy chca wiele tygodni , a nawet m-cy nie spotykaja się mimo monitów i pism z Radą. Jak ma więc informować Załogę o ewentualnych poczynaniach Zarzadu ?
  Ważne,że podał informacje do Ministerstwa, ze ma u siebie Rade zgodnie z ustawa . Z głowy

  Odpowiedz
 • prezes(2008-07-23 20:41) Zgłoś naruszenie 00

  Tak przedstawi, jak będzie chciał i co będzie chciał.

  Odpowiedz
 • gr(2008-07-23 13:29) Zgłoś naruszenie 00

  Zarządy kierują się swoimi prawami i mają gdzieś prawo pracy czy informowanie i konsultacje z radą pracowników, jak ustawa nie nałoży obowiązku i kar personalnych za omijanie prawa, to inne zmiany tak nic nie poprawią. Jakie ma dziś kompetecje rada pracowników - prezes firmy się smieje i mówi nie macie do tego prawa i kompetencji, zwleka z odpowiedzią, a jak udzieli to wymijająco i przez pół roku nie można uzyskać informacji, odmawia dostępu do portalu firmowego więc jak informować załogę kilkutysięczną w całym kraju, rada ma pisać do każdego emaila z informacją - życzę wszystkim powodzenia.

  Odpowiedz
 • Do GK ---(2008-07-23 09:52) Zgłoś naruszenie 00

  pracuje już prawie 40 lat i zapewniam Ciebie że nie wiesz co mówisz. Pracownikom którzy zazwyczaj nie mają dokąd pójść bo życie ułożyli sobie wg określonego schematu można odebrać wiele . Można zmieniać umowy , można zabierać premie. Ale jak mawiał taki jeden państwowy Prezes --trzeba wiedzieć jak się urządzić kochana załogo.--On się urządził.

  Odpowiedz
 • GK(2008-07-23 09:43) Zgłoś naruszenie 00

  Drogi przedmówco,
  Aby komuś coś zabrać, to najpierw on musi to mieć. Pracownik swoje wynagrodzenie wypracowuje za z góry określoną umową kwotę, a nie przynosi z domu, więc o jakim zabieraniu mówisz? Relacje wynagrodzeń do potrzeb życiowych są pochodną tego, co się w gospodarce dzieje, ale i kwalifikacji pracowników. Jeśli Twój Prezes coś Ci zabiera, to podaj go do sądu, a jeśli po prostu daje Ci mniej niż sie spodziewasz, to odejdź od niego.

  Odpowiedz
 • Kochana załogo jest bardzo źle!!(2008-07-23 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  nas PREZESÓW jest 5 i musimy zarabiać na standardy europejskie --dyrektorów u nas też jest 10 i oni mają tez duże potrzeby ,nasze sekretarki też chca mieć coś z tego więc wam musimy zabrać !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane