Uczniowie szkół średnich będą się uczyć nowych zawodów

autor: Łukasz Guza22.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 13:33

Zmiana prawa - Od roku szkolnego 2009/2010 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli rozpocząć kształcenie m.in. w zawodzie opiekuna osoby starszej i montera izolacji przemysłowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

 • Kazimierz Barski z Koszalina(2012-08-15 12:20) Zgłoś naruszenie 00

  W ostatnim czasie zaszły u mnie istotne zmiany. Moja mentalność uległa zmianie. Kiedy się żyje obok kwartetu: "Bissmesmen" - Prokurator - Sędzia - Adwokat, zaczyna się inaczej myśleć. Nadzieja staje się martwa. Cel do którego dążę zaczyna znikać, rozmywając się w myślach. Nie na takich filarach buduje się państwo. W trosce o "byt" tworzone jest prawo jak ser szwajcarski z ogromem luk prawnych. Nie może być transparętne, przejrzyste, jak taryfikator wykroczeń drogowych, gdzie poza otrzymanymi punktami karnymi jest wyznaczona stawka kary pieniężnej. Za parę lat nie powinno dziwić nikogo, że zapadł wyrok 25 lat więzienia w zawieszeniu na 2 lata, bo sprawca rokuje nadzieję, że w przyszłości nie popełni tego przestępstwa. (Mówiąc złośliwie:pewnie chodzi o to, że nie da się złapać sprawca na gorącym uczynku).
  Mam zamiar usunąć z listy zeszytów: B.Zeszyt.000.; B.Zeszyt.001.A.; B.Zeszyt.001.D. Poza tym, usunę jakiekolwiek imiona i ksywki moich adwersarzy (osób fizycznych), którzy powinni krytykować przedmiot (czyli moje prace np.B.Zeszyt.001.I.). Jeszcze zamierzam kilka plików zmienić. Usunę po opublikowaniu plik B.Zeszyt.(Głos ryby), lecz nigdy w tej kwestii nie zmienię zdania. Teraz najważniejsze. Mój plik B.Zeszyt.001.L.(ZAMACH NA TEORIĘ krzywych stożkowych) jest atakowany na GOOGLE. Pod hasłem B.Zeszyt...ukazuje się słowo USUŃ. Mam świadomość, iż są ludzie którzy nie lubią mnie za moje poglądy (łagodnie mówiąc). W tej sytuacji postanowiłem przygotować ZESTAW PLIKÓW ORYGINALNYCH (XLS) związanych z obaleniem teorii krzywych stożkowych, w których obliczenia matematyczne są na poziomie szkoły średniej. Poszczególne komórki mają wpisane formuły matematyczne, które można zobaczyć. Oczekuję, że się znajdą nauczyciele matematyki szkół średnich i zwrócą się do mnie o przesłanie takiego ZESTAWU. Przyjmę z pokorą ocenę mojego pliku B.Zeszyt.001.L. Nie zdziwię się, gdy ten komentarz nie ujrzy światła dziennego.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2012-02-20 23:59) Zgłoś naruszenie 00

  Przygotowałem Państwu plik [pdf] B.Zeszyt.032.A. wraz z oryginałem K.Zeszyt.032.A. w systemie "TURBO". Jest w nich zawarta analiza dotycząca odchylonego koła (o)k i elipsy. Pliki dają odpowiedź, czy (o)k i elipsa jest tą samą figurą geometryczną, czy nie? Czy okrąg jest "ekscentrycznością liniową" elipsy? Poza tym, jestem na etapie zakończenia realizacji pliku [pdf] B.Zeszyt.032., którego początek miał miejsce wcześniej, przed B.Zeszyt.032.A. W tej chwili jestem zainteresowany rozpowszechnieniem pliku B.Zeszyt.032.A. i K.Zeszyt.032.A. W przypadku oryginału [xls] nie wiem jak to zrobić? Może jakieś media zainteresują się tym plikiem? Zaprezentowana forma "TURBO", nie ma obecnie jakiegokolwiek naśladowcy. Pliki te są przeznaczone dla wszystkich, w szczególności dla: licząc od gimnazjalistów do ich magnificencji. Warto się nad nimi pochylić.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2011-09-16 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  Plac 3,5ha może pomieścić: 35 000 m2*3(os./m2)=105 000 pielgrzymów. Dla 500 000 pielgrzymów potrzeba: 500 000piel./3(piel./m2)= 166.667m2 tj. 16,7ha. Stąd - kit. Czy rzeczywiście kit? Warto się zastanowić. Uniwersalna, wg mnie, prawda jest ukryta, jak zwykle, w pytaniu. Kiedy zapytacie znajomych wędkarzy jaką złapali największą rybę w swoim życiu, odpowiadają swoimi dłońmi. Wtedy da się zauważyć, że ich dłonie nabrały nagle energii elektrycznej o tym samym ładunku i całą swoją mocą odpychają się nawzajem. Wędkarze tracą wtedy kontrolę, nad odległością między dłoniami. Może zdarzyć taki przypadek, że u zapytanego wędkarza dłonie nie mają ładunku elektrycznego. Wówczas jest to oznaką, iż wędkarz utracił zdolność czerpania przyjemności z wędkowania. Tu jest odpowiedź, czy należy odpuścić biskupowi łamiącemu zasady matematyki, czy nie? Każdy z nas jest człowiekiem i biskup także. Wg mnie niewinny.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2011-11-07 11:19) Zgłoś naruszenie 00

  ZADANIE. Na kartce papieru z lewej strony zaznaczyłem punkt K. Od tego punktu rysuję linię poziomą. Będę operował jm (wymiar liniowy – jedn.miary). Kolejny punkt ma 10 jm. Ten punkt jest wierzchołkiem trójkąta równobocznego, którego podstawa leży na tej linii. Podstawa ma bok 1 jm. Stąd wynika, że drugi wierzchołek tego trójkąta leży oddalony od punktu K o 10 jm+1jm=11 jm. Jak widać powstał trójkąt prostokątny, który ma podstawę o wym. 10,5 jm; wysokość 0,75 jm. Wysokość w trójkącie równobocznym ma ¾ wymiaru boku. Dwa odcinki wychodzące z punktu: K w tym trójkącie tworzą kąt ostry, który trzeba obliczyć.
  PYTANIE: 1. Należy podać wymiary kolejnych podstaw trójkątów równobocznych, które pragną się ze sobą stykać, zachowując przy tym ten sam kąt ostry?
  2. Czy da się, w związku z tym, zapisać ciąg liczbowy stanowiący efekt pracy?
  Najbardziej interesuje mnie pytanie 1. (zadanie z nowej geometrii).

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2012-02-03 11:01) Zgłoś naruszenie 00

  Proszę cierpliwie czekać na te pliki. Są gotowe. Niestety, nie potrafię je wprowadzić na moją stronę www. W czasie wolnym od pracy oglądam różne informacje. Okazuje się, że moje pliki [pdf] są przedmiotem handlu. Nawet jest wymieniona cena. Jest mi z tego powodu przykro, ponieważ wszystkie koszty związane z opracowaniami ponoszę sam, bez jakiejkolwiek ulgi ze strony państwa. Jestem emerytem. Mam ukończone 66 lat. Moja nowa geometria dopiero co zapuściła korzenie. Mam jeszcze wiele wiedzy do przekazania, która w ostatnim czasie, polega na improwizacji. Dziwne, ale prawdziwe zjawisko. Wychodziłem z założenia, że wiedza darmowa jest także przekazywana za darmo. Nie wykluczam sytuacji, w której odstąpię od publikacji moich opracowań w internecie. Moje opracowania są łatwo rozpoznawalne, ponieważ zachowują pewną cięgłość myśli, dokonań, wzajemnych powiązań plików itd. Nie stać mnie na prawnika.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2011-12-18 18:14) Zgłoś naruszenie 00

  Ostatnio zrezygnowałem z komentarzy w GP. Każdą informację uważam za istotną, jeżeli podejmuje się jej upublicznienia. Pliki [pdf] o nazwie: B.Zeszyt.000.; B.Zeszyt.001.A.; B.Zeszyt.001.B; B.Zeszyt.029. są nowymi plikami o innej treści niż na początku zaplanowałem. Całość moich opracowań na dzień dzisiejszy zamyka pewien etap "nowej geometrii". Już raz wspomniałem, tu pierwszy raz, nowa geometria, to nie tylko nauka, ale przede wszystkim filozofia. Niezmiennie powtarzam: Nowa geometria to: wyobraźnia; skojarzenia; fantazja; geometria wykreślna; analityczna i matematyka. Tak powinna wyglądać poprawna kolejność argumentów. Pliki ww są już w Internecie.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2012-01-12 12:22) Zgłoś naruszenie 00

  Coraz częściej trafiam na błędnie interpretacje matematycznych wzorów w Wikipedii. Nie uważam siebie za doskonałego matematyka, lecz osobę mającą coś do powiedzenia w tej dziedzinie. Temu poświęciłem pliki: B.Zeszyt.001,A,; B.Zeszyt.001.B.; B.Zeszyt.001.C.; B.Zeszyt.001.D. i B.Zeszyt.001.E. Te dwa ostatnie jeszcze nie ukazały się na mojej stronie internetowej. Natomiast otrzymał je zarząd Wikimedii. Poza tym opracowałem rewelacyjny fraktal kulowy o ciągu liczbowym: 13^n, dla n=0; 1; 2; 3... Jest w pliku: B.Zeszyt.030. Warto go zobaczyć. Jest też pokazany najprostrzy fraktal sześcianu, którego powinniście wszyscy znać. Jest ciągiem liczbowym: 2^(3*n), dla n=0; 1; 2; 3... Nie mam czasu sprawdzać, czy ktoś ma na to jakiąś licencję, czy nie. Na tabliczkę mnożenia nie trzeba licencji. Jeśli ktoś chce moje prace zobaczyć w [pdf], nie musi mieć na to licencję. W pliku B.Zeszyt.001.E. jest mowa o obwodzie "elipsy". Zaproponowałem projekt wzoru: Ob=Pi*(r+z1) z tym, że z1 jest wartością bezwzględną wzrażeni tj. wartością dodatnią; r promień lub wartość a. Można więc zapisać wzór: Ob=Pi*(a+b); a i b są półosiami "elipsy". Powiem otwarcie. Zawsze uważałem i uważam, że "elipsa" nigdy nie była figurą geometryczną samodzielną, lecz wywodzącą się z okręgu, koła. Właśnie takie podejście gubi naukowców. Kiedy w restauracji widzimy rozstawione na stołach talerze, filiżanki widzimy dużą ilość "elips", ponieważ widzimy je pod kątem. Te dalsze mają 2b stosunkowo małe, do tych najbliższych. Na ten wzór wpadłem przy obwodzie na koło: Ob=(2*r)*Pi. Dwa promienie (2*r), to w odchylonym kole uśredniony wymiar promienia. Gdyby GP chciała publikować moje pliki [pdf], chętnie wyraziłbym zgodę, ponieważ niektóre moje pliki są blokowane na mojej stronie internetowej. Czy tak rzeczywiście jest, tego nie jestem pewien.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2012-01-29 20:49) Zgłoś naruszenie 00

  W przyszłym tygodniu pojawią się dwa nowe pliki [pdf] B.Zeszyt.001.F. w którym przeprowadziłem bardzo szczegółowy opis trasowania blachy, skośnego cięcia stożka. Jest to bardzo pouczający plik przeznaczony dla wszystkich, a w szczególności uczniów w zawodzie blacharz izolacji przemysłowej. Poza tym plik ten obala dwu tysiącletni mit o "elipsie" jaka powstaje po skośnym cięciu stożka. Po opublikowaniu mojego pliku [pdf] B.Zeszyt.001. naukowcy nabrali wodę w usta. Nie ma słów krytycznych, ani aprobaty. W pliku poraz drugi odkrywam prawdę, lecz bardziej szczegółowo. Ukazuję powody, które utwierdzają mnie w przekonaniu o słuszności mojej konkluzji.
  Poza tym plikiem [pdf] znajdzie się plik B.Zeszt.020. (Mer - Ka - Ba) Kwiat Życia. Jest tam też kwiat dla Ewy. Powstał w wyniku moich skojarzeń (torus). Merkaba jest także fraktalem, po usunięciu obręczy i wstawieniu niekończącej się liczby okręgów. W kwiatku dla Ewy jest w środku jeden kwiat, a Merkaba ma chyba 1+6. Polecam oba pliki. Skojarzenie: "W domu Ojca mego jest mieszkań wiele" Ewangielia wg św. Jana r.14. - Mieszkanie to każdy z tych kwiatów.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2012-05-09 11:32) Zgłoś naruszenie 00

  Witam wszystkich! Chciałbym zakomunikować o publikacji nowych plików. Z serii: B.Zeszyt.001. Ukazały się pliki z końcówkami: 001.I. poprawiony; 001.J. o HIPERBOLI ?; 001.K. o PARABOLI ?; 001.L. o ZAMACHU na teorię krzywych stożkowych. Jest mi przykro, że ludzkość żyła ponad 2000 lat w amoku. Nazwę go naukowym. Mimo to zdobyliśmy kosmos. Żadna z trzech figur: elipsa, hiperbola, parabola nie istnieje. Obliczyłem to w sposób analityczny, dzięki wiedzy szkoły poziomu średniego. Plik B.Zeszyt.001.L. jest podsumowaniem prac wynikających z serii B.Zeszyt.001. Nie chcę zostawić po sobie puste miejsce w nauce. Chyba jestem na dobrej drodze, by dać Państwu coś w zamian. Proszę trzymać za powodzenie kciuki! Mam taką wiarę. Jeszcze jedno. Są dodatkowe trzy pliki, na końcu tabeli plików: Cztery ćw. kul w kwadracie, przesuwające się po jego przekątnych; Egzamin z ekonomii i Głos ryby. Zięć uznał, że pomyliłem te trzy pliki z zeszytami i nie nadał im rangę Zeszytów. A, są na równi z pozostałymi plikami geometrii kulowej (sferycznej w praktyce (gk). To tyle. Mam świadomość, że naukowcy zignorują moje dowody.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2011-09-09 13:34) Zgłoś naruszenie 00

  Jest moim ostatnim komentarzem i jednocześnie odpowiedzią dotyczącą zadania z dnia 01.09.2011. Odpowiedż będzie zawarta w pytaniu. Czy widzieliście, żeby po mnożeniu lub dzieleniu liczby nieskończonej przez liczbę całkowitą była liczba całkowita? Na tym polega doskonałość liczby Pi. Oczywiście można opracować program komputerowy na znalezienie ilości "n"boków wieloboku, przy różnicy promieni R-r, lecz będą to wartości zbliżone. Jak bardzo zbliżone? To gra dla sztabowców armii. Teraz, co do ostatniego mojego komentarza. Dlaczego - Gazeta Prawna wie. Dodam. Krótkowzroczność nie jest zaletą.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2012-05-09 11:42) Zgłoś naruszenie 00

  Witam wszystkich! Chciałbym zakomunikować o publikacji nowych plików. Z serii: B.Zeszyt.001. Ukazały się pliki z końcówkami: 001.I. poprawiony; 001.J. o HIPERBOLI ?; 001.K. o PARABOLI ?; 001.L. o ZAMACHU na teorię krzywych stożkowych. Jest mi przykro, że ludzkość żyła ponad 2000 lat w amoku. Nazwę go naukowym. Mimo to zdobyliśmy kosmos. Żadna z trzech figur: elipsa, hiperbola, parabola nie istnieje z tej teorii. Obliczyłem to w sposób analityczny, dzięki wiedzy szkoły poziomu średniego. Plik B.Zeszyt.001.L. jest podsumowaniem prac wynikających z serii B.Zeszyt.001. Nie chcę zostawić po sobie pustego miejsce w nauce. Chyba jestem na dobrej drodze, by dać Państwu coś w zamian. Proszę trzymać, za powodzenie, kciuki! Mam taką wiarę. Jeszcze jedno. Są dodatkowe trzy pliki, na końcu tabeli plików: Cztery ćw. kul w kwadracie, przesuwające się po jego przekątnych; Mój egzamin z ekonomii i Głos ryby. Zięć uznał, że pomyliłem te trzy pliki z zeszytami i nie nadał im rangę Zeszytów. A, są na równi z pozostałymi plikami geometrii kulowej (sferycznej) w praktyce (gk). To tyle. Mam świadomość, że naukowcy zignorują moje dowody podważające teorię krzywych stożkowych.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2012-07-01 10:37) Zgłoś naruszenie 00

  W ostatnim czasie porządkuję swoje opracowane pliki. Nie ma plików i nie może być, o nazwie: B.Zeszyt.000.A.; B.Zeszyt.000.B. Jest tylko jeden plik, który nadaje początek geometrii kulowej (sferycznej) w praktyce (gk), to B.Zeszyt.000. Ten plik jest niczym innym, jak przesłeniem. Dowiedziałem się o tym nieco później. W tym przypadku moja rola sprowadziła się do uwiecznieniu przesłania na papier. W tym czasie miałem już pliki zwiazane z "nową geometrią". Wprowadziłem oprzyrządowanie do tej geometrii. Kiedy dowiedziałem się, że to jest przesłanie, zrozumiałem, iż moja pasja nie jest zwykłą geometrią. To filozofia, ponieważ dotyka wszystkiego w poszukiwaniu PRAWDY. Wobec tego nadałem następujące rangi ważności: 1. wyobraźnia, 2. skojarzenia, 3. fantazja, 4. geometria wykreślna (gk), 5. geometria analityczna, 6. matematyka. Teraz uzupełniem niedokończone pliki. Usunąłem z pliku (ZAMACH na teorię krzywych stożkowych) część dotyczącą obliczania obwodu elipsy. Ta część wymaga odrębnego opracowania. Mój umysł już nie pracuje, jak kilka miesięcy temu. To daje się wyczuć. Stąd moje porządki w plikach. Będę wracał cały czas do ich przeglądu. Tam gdzie są błędy, będę je usuwał. W tej chwili opracowuję plik o obliczaniu obwodu elipsy. Prawdopodobnie będzie to mój ostatni (uzupełniający) plik.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z K.(2016-07-08 19:40) Zgłoś naruszenie 00

  Te stare moje komentarze już dawno są nieaktualne. Wiele się zmieniło od tamtej pory. U władzy jest teraz PiS. Wy także się zmieniliście, dostrajając się do tej orkiestry. Ostatni komentarz: Cz.IV.(dn. 08 lipca 2015r). A, gdzie są trzy części wcześniejsze? Lepiej daj sobie spokój i resztę usuń.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2018-03-31 18:00) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedyś zwróciłem się do Was z prośbą o nadanie plikom odpowiedniej rangi, by naukę zawartą w plikach spopularyzować wśród zainteresowanych, a w szczególności u młodzieży szkolnej. Niestety sekretarka poczuła się na tyle kompetentna, że nic z tego nie wyszło. Szefową nigdy nie zastałem pod telefonem, zawsze była nieugięta Pani sekretarka. Od tamtej pory upłynęło wiele lat, lecz moje komentarze, poza jednym, są nie do zdarcia. Kazimierz Barski. Twórca (gk) dawniej i dziś (gks). Pozdrawiam chyba nowy zarząd firmy i życzę wesołych świąt Wielkanocnych.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2018-11-18 19:02) Zgłoś naruszenie 00

  Wczoraj 17.11.2018 obchodziłem 73 letnie urodziny. Na tą okoliczność firma GOOGLE przesłała mi cyt. "Najlepsze życzenia urodzinowe". Co było dla mnie niezwykle miłym zaskoczeniem i wydarzeniem. Piszę o tym, nie dla własnej satysfakcji, by podkreślić rangę, ale to ta firma doceniła mój wkład do nauki - geometrii (gks), o co Was dawno prosiłem. Pod względem finansowym zarobiłem na (gks) zero PLN. Ale mam ogromną satysfakcję, że jestem najbogatszym człowiekiem świata, bo moja wiedza zawarta w (gks) Internecie, jest darmowa. Przy mnie Bill Gates, jest gołodupcem, bo nic nie robi za darmo. Oczywiście, żartuję. Jest filantropem, który daje dla wszystkich pozytywny przykład. Na Gowina nie liczę, bo tak na prawdę nie mam pojęcia, jakie ma wykształcenie ten z bożej łaski minister. Nie wiem, czy kiedykolwiek coś do Was napiszę. Bo nie przypadliście mi do gustu. Mimo to pozdrawiam Was serdecznie. Być może zarząd firmy się zmienił...

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2019-01-08 12:07) Zgłoś naruszenie 00

  Chciałbym usunąć wszystkie moje komentarze. Stały się dla mnie bezwartościowe, ponieważ służą obecnej ekipie rządzącej. Ekipa ta, moim zdaniem, nie służy polskiej racji stanu, lecz działa wprost przeciwnie. Takie mam wrażenie. Dlatego, proszę o usunięcie wszystkich moich komentarzy wraz z tym.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2011-09-15 21:08) Zgłoś naruszenie 00

  Już nie pamiętam w którym roku oglądałem w telewizji pielgrzymów na Jasnej Górze w Częstochowie. Był wtedy o.T.Rydzyk i coś tam mówił przez mikrofon. Nie to zwróciło moją uwagę, lecz pewien drobny szczegół. Któryś z biskupów, nie znam go, podszedł do mikrofonu i cichym szeptem oznajmił. Jest nas 500 tys. Zastanowiłem się nad jego słowami. Kit, czy prawda? Przy pomocy linijki i podziałki (skali) obliczyłem na monitorze komputera, że plac przed Świątynią ma około 3,5ha. Pomyślałem także, ile może się zmieścić klęczących pielgrzymów na 1m kw. Wg moich wyliczeń max.około 3 osób. Można przeprowadzić eksperyment na dywanie i sprawdzić ile osób klęczących pomieści dywan. Nic nie może wystawać! Pytanie brzmi: PRAWDA, czy FAŁSZ? Jakiej wielkości musi być plac przed Świątynią, żeby pomieścił 500.000 pielgrzymów? Czekam na odpowiedź.

  Odpowiedz
 • inż. Kazimierz Barski z Koszalina(2011-09-01 14:19) Zgłoś naruszenie 00

  Zadanie do rozwiązania dla wszystkich, szczególnie z tytułami naukowymi. Wielobok foremny wpisany w okrąg jest opisany na okręgu. Różnica długości promieni wynosi R-r=1jm [jednostka miary]. Proszę odpowiedzieć: 1). Ile ma boków wielokąt? 2). Jaki ma wymiar promień większy R ? To wszystko. Niezależnie od wyników rozwiązania, odpowiedź należy uzasadnić w sposób zrozumiały dla wszystkich. Mam nadzieję, że prawidłowa odpowiedź zostanie upubliczniona w Gazacie Prawnej wraz z wyróżnieniem autora.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2012-10-27 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  Mój ostatni komentarz nosi nr 20, który został pokazany. Więcej w Gazecie Prawnej nie znajdziecie Państwo moich komentarzy. Ojciec Rydzyk jest ostoją wyłącznej prawdy, stąd dla takich jak ja nie ma miejsca. To wszystko.

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z Koszalina(2015-06-03 14:23) Zgłoś naruszenie 00

  WYBÓR A.DUDY NA PREZYDENTA RP 2015
  Jest sygnałem daleko idących zmian w Polsce
  W każdym czasie podlegamy, my ludzie, różnym nastrojom. Stąd w moim przemyśleniom będą towarzyszyły mi różne emocje, przy wypowiedziach w poszczególnych częściach.
  CZ.I. (dn.01 czerwca 2015r).
  Do tej pory nasz stateczek w porównaniu do Europy płynął w obranym kierunku zgodnym z kierunkiem wyznaczonym przez UE przez przewoźników PO. Od początku rejsu 25 lat temu nasz stateczek był w fatalnym stanie, niczym wrak. Z czasem stateczek zaczął zmieniać swój wygląd na ciekawszy. Sukcesywnie wprowadzane zmiany wywołały na świecie zdziwienie i podziw. Największy podziw i uznania międzynarodowe wystąpiło, gdy podczas kryzysu g. i f. świata, stateczek okazał się „Zieloną wyspą” na mapie Europy. Z czasem przeciętny wygląd przeobrażał się w bardziej uroczy, ku zadowoleniu Polaków. Niestety - stara, średniowieczna konstrukcja statku, dała w końcu znać o sobie. Nie potrafiła przenieść obciążeń wywołanych postępującymi po sobie zmianami. Konstrukcji, do której był przystosowany stateczek, nie podobały się zmiany. Wolałaby zachowywać swój pierwotny stan. Wszelkie zmiany bez jej kontroli, wywoływały jej sprzeciw i bunt. Ten sprzeciw i bunt nazwałem „cichą wojną podjazdową”. Najlepszą obroną jest atak. Średniowieczny potwór rozbudził się i nic i nikt nie może stanąć mu na drodze. Wszyscy ci, co to zrobią, będą oskarżeni o obrazę uczuć religijnych. Reszta się nie liczy. Mają to zapewnione w „wasalskim konkordacie”. Należy wspomnieć, iż papież Jan Paweł II dokonał tego tworząc i podpisując konkordat. To nie mój papież (mówię jako Polak). Do prezydenta nie mam nic do zarzucenia. W tamtych czasach, każdy z prezydentów, niezależnie od opcji politycznej, byłby tylko figurantem ze strony RP. Retoryka stosowana w kampanii wyborczej przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości i kultury. Do małych miasteczek i do wiosek dotarły wytyczne, co należy wychwalać, a co napiętnować. Dzisiejsza „wiktoria V średniowiecza” może stać się jej zgubą, o niewyobrażalnej klęsce konstrukcji stateczku – jego kręgosłupa. Prawdopodobnie nastąpi to po eksplozji (wybuchowego elektoratu - obecnie 25%) młodych, gniewnych, nie mających cierpliwości do PO. Stateczek, po niesamowitej perturbacji, stanie się statkiem o konstrukcji stalowej. Nastąpi to po zniknięciu fatamorgany, związanej z dodatkiem do wypłaty 2000zł i wiekiem emeryt.: 55 lat i 50 lat dla (mężczyzn i kobiet), który musiałby sięgnąć połowy chińskiego budżetu, pomijając jeszcze inne obietnice. Twórca młodych i gniewnych podzieli los Janusza. Nie mogę porównać do losu Andrzeja, bo byłoby to nadużycie. W każdym razie cyt.„Im wyżej wchodzisz, tym z większym hukiem spadasz”. Janusz jest świetnym organizatorem, lecz jest słabym rozgrywającym. Na każdym kroku i posunięciu dawał się łatwo ogrywać. Zamiast sprzyjać silniejszemu, zaczął skubać PO, pomagając PiS w walce o władzę. Stąd jego kapitał skorygowano w wyborach z 10,5% na 1,9%. Dzisiaj nie budzi niczyjego lęku. Koniec cz.I.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane