Mąż nie podzieli się emeryturą z OFE z niepracującą żoną

autor: Bartosz Marczuk22.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2008, 14:31

W latach 2009-2014 świadczenia z II filara mają wypłacać OFE. Członkowie funduszy nie będą mogli wykupić emerytury małżeńskiej. ZUS będzie dostarczał emerytom świadczenia pochodzące z I oraz II filara.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (36)

  • Proxi(2008-08-03 02:34) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo przecież nie może działać wstecz , ani też nie zmienia się już zawartych Umów. Każdy zawierał Umowę z OFE na zasadach podanych wcześniej
    i tylko dlatego zawierano te umowy , bo były takie jakie były.
    To zwykłe perfidne oszustwo naciągnąć obywateli na przymusowe
    zabieranie im składek , aby potem się okrakiem z tego wycofać i nie dotrzymać umowy. Np : ktoś kto bierze pożyczkę z Banku, to nie ma możliwości zmienić sobie sam jednostronnie już zawartej umowy i jej warunków . Ciekawe co na to Trybunał Praw Człowieka , gdy państwo nie dotrzymuje zawartych i wymuszonych Umów z obywatelami.

    Odpowiedz
  • małżonka(2008-08-01 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam sie jakim prawem rzad ingeruje w wspolwlasnosc malzenska?,skoro za zycia dochody z pracy lub emerytury, stanowia wspolnosc majatkowa malzonkow.Odwrotna jest sytuacja jezeli chodzi o dlugi wobec panstwa,szuka sie wtedy osob do piatego?... pokolenia i to jest sprawiedliwe?

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-26 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,najbliższym krewnym naszym jest Państwo i jego skarbnik/cap,carap/ZUS.
    Jemu poprostu się nie odmawia.

    Odpowiedz
  • zrozpaczony(2008-07-25 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Miało być tak jak jest, a politycy liberalni z AWS wprowadzając ten bubel prawny zdawali sobie sprawę, że tak będzie jak jest.
    Pieniądze na funduszach emerytalnych powinny pozostawać w Polsce, tymczasem zagraniczne fundusze emerytalne dysponują składkami na emeryturę wpłacanych przez Polaków w Polsce.
    Obcy dysponują ogromnymi finansami.
    Okradają Polaków ze wszystkich stron i nie ma na złodziei prawa.
    ZUS powinien być jedyną instytucją która pobiera składki i wypłaca emerytury i renty pod całkowitym patronatem i ochroną Skarbu Państwa.
    Państwo, w jego imieniu ZUS pobiera składki i wypłaca emerytury i renty.
    Zostaniesz dogi Rodaku bez środków dożycia na starość , bo obcy sobie zgarną twoje oszczędności.
    A już przy śmietnikach nie ma miejsca dla innych Polaków., zajęte i koniec.

    Odpowiedz
  • Ela J(2008-07-23 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy zapisywałam się do II filaru, mówiło się jeszcze o jednej opcji wypłaty emerytury, a mianowicie wypłata całej zgromadzonej gotówki. To było uczciwe, może będę chora i te pieniądze potrzebne mi będą na ratowanie żyycia. Dlaczego o tym się nie mówi. To iał być czytelny system oszczędzania. Jeżeli uprawniony do emerytury z II filaru nie wykorzysta całych zgromadzonych środków fiansowych, resztę pieniędzy miały dzidziczyć osoby wskazane. OFE żyje z wysokich procentów jakie od bajońskich kwot zgromadzonych przez przyszłych emerytów, pobiera, czy to za mało ?
    Chce przywłaszczyć sobie to zgromadził, krótko pobierający emeryturę tak jak robi to ZUS.
    A maiło być inaczej.

    Odpowiedz
  • dzonny(2008-07-23 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy narzekają!!! Ale co z tego, że macie (mamy) rację, skoro nikt z tym nic nie (z)robi. Czy myślicie, że ktokolwiek z tych ZŁODZIEI przejmuje się naszym gadaniem (pisaniem). Tu potrzeba DZIAŁANIA!

    Odpowiedz
  • alutka(2008-07-22 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    nie trzeba było głosować na nie udaczników politycznych co to tylko uchwalają pod siebie uchwały ? stąd biorą się korupcje ...?i samowolka rządzących...geniuszy

    Odpowiedz
  • Wkur..y do kwadratu(2008-07-22 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziejskie nasiona mącą w głowach biednych ludzi, OFE miały w założeniu obracać "naszymi" pieniędzmi pochodzącymi też z naszych ale zagrabionych przez ZUS i państwo, wara od naszych pieniędzy oddać wszystko!!!

    Odpowiedz
  • üö(2008-07-22 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy sa kraje w UE, w ktorych istnieje przymus wplaty czesci skladki emerytalnej do prywatnych funduszy typu OFE? Czy Polska jest samotna przodownica w tym zakresie?

    Odpowiedz
  • Platforma Obludników(2008-07-22 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Obiecanki cacanki ,a głupiemu ...

    Odpowiedz
  • Boże, dlaczego pozwoliłeś mi się urodzić w Polsce, a nie w innym kraju???(2008-07-22 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    szoooook...

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-22 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    do Czytelniczki GP (19)
    Masz rację z tą ironią, ale walczyć trzeba - inaczej w tym pięknym "państwie prawnym" bezprawie rozpanoszy się na dobre.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-22 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do Podaniczki (17)
    Dziękuję, o to mi chodzi! Mam nadzieję, że kiedyś będzie normalnie.

    Odpowiedz
  • emerytka 2015(2008-07-22 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Co za kraj!!! Banda oszustów i krwiopijców, żerujących na elektoracie, który jest tylko potrzebny jak zblizają się wybory!!!
    Prawo stanowione w tym kraju , w całosci nadaje się do Trybunału Europejskiego!!!

    Odpowiedz
  • cd(2008-07-22 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Składki emerytalne , nie powinny przepadać tylko dlatego , że pracownik w wieku emerytalnym nie ma minimalnego stażu pracy. One mają być spożytkowane przez tego kto je wypracował?-bo to jest jego zapracowany pieniądz i chociaż minimalny to stanowi zawsze wspomożenie na starość. Czyż godzi się okradać pracownika tylko dlatego że nie ma minimalnego stażu pracy i pozostawić go nawet bez uzbieranych przez niego składek?
    Twierdzenie ze płacimy na innych jest kłamstwem tych którzy rozkradli ZUS bo na innych płaci się z podatków tak aby wszyscy obywatele byli tymi innym obciążeni a nie tylko Ci co płaca ZUS

    Odpowiedz
  • Nikt za Wasze składki(2008-07-22 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wam łaski nie robi ---Domagajcie sie tego od Rządu bo Każdy powinien iść na emeryturę kiedy zechce bez względu na wiek pod warunkiem ,ze zgromadzi kapitał wystarczający co najmniej na najniższą emeryturę licząc do średniego życia ubezpieczonych w danej grupie zawodowej> z zakazem pracy, chyba ,że zrezygnuje z emerytury<.. To są Jego składki i pieniądze i żaden Rząd nie ma prawa decydować za odkładającego na emeryturę kiedy mu wolno iść.
    Inaczej to jest zwykłe złodziejstwo!!!
    skoro Rząd uważa ,ze minimalna emerytura wystarcza na życie? -- wola ubezpieczonego,to przecież jego składki. Dostrzegam tu możliwość likwidacji problemu bezrobocia i wcześniejszych emerytur ze względu na warunki pracy- po prostu każdy odchodzi kiedy chce!!!

    Odpowiedz
  • ll(2008-07-22 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Stworzono OFE które żyją jak pączki w maśle z 7% prowizji, potem będą zakłady wypłacające też za odpowiednią prowizję.

    Kiedyś pisano o gościu który chciał nakłonić OFE by nie wydawała jego kasy na akcje tylko do jego emerytury trzymała w banku na koncie. I jak myslę facet miał rację

    Odpowiedz
  • czytelniczka GP(2008-07-22 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    do "5" o czym ty piszesz i na co liczysz??? zapamiętaj "MAŁA SZKODLIWOŚĆ CZYNU" pracowników ZUS,jak wcześniej pisał inter.uczeń z niewważną legitmnację siedział 3 m-ce w pierdlu. Brawo wymiarowi sprawiedliwości, sędziemu z orłem na piersi i prokuratorowi (wszyscy po wydz. prawa z aplikacjami i wnioskami o podwyżki) mają wyciśnięte na piersi; Boga na krzyżu HONOR i OJCZYZNA.

    Odpowiedz
  • EWA(2008-07-22 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Tak nam trują nasi rządzący że do emerytury nas wykończą a jakie emerytury będą sami zobaczymy. będą głodowe jak obecnie pensje,ale wg.GUS ...bedą duże i ciągle ... rosną.
    Mają tworzyć zakłady emerytalne które będą wypłacać emerytury mam nadzieję że wtedy ZUS zniknie nam z oczu ???
    Czy doczekamy się normalnej sytuacji w kraju ?Bez okradania nas z naszych pieniędzy...

    Odpowiedz
  • podatniczka(2008-07-22 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    filozus, jestem z tobą, tak trzymaj,nie poddawaj się,czytałam wczesniej twoje lomentarze, może KIEDYS twoje prawnuki doczekają normalnosci lub totalnej biedy.

    Odpowiedz