Praktyczne doświadczenie zdobyte na studiach pomaga w znalezieniu pracy

autor: Izabela Rakowska-Boroń21.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 21.07.2008, 08:36

Równie ważne jak zdobywanie wiedzy merytorycznej podczas studiów prawniczych jest uczestnictwo w szkoleniach i praktykach. Nie wszystkie są w ofercie uczelni.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • John(2009-02-15 17:43) Zgłoś naruszenie 00

  Studiuję na WPIA UW. Mam znajomych w klinice prawa. O "street law" nie słyszałem. Na jakim wydziale jest program "street law"?

  Odpowiedz
 • OSZUKANY(2008-12-31 10:36) Zgłoś naruszenie 00

  tere fere kuku- liczą się wszędzie układy, nie dopuszczą ludzi z zewnątrz- NO CHYBA ŻEBY TYLKO WYKORZYSTAĆ I NIE ZATRUDNIĆ NA STAŁE !!!

  Odpowiedz
 • mala_mi(2008-11-06 20:48) Zgłoś naruszenie 00

  Zgodzę się z Mundus: jest wiele sposobów i sama je wykorzystywałam. Studiowałam dziennie dwa kierunki - w tym prawo - i zawsze wakacje wykorzystywałam na zdobycie doświadczenia w ramach praktyk.
  (Nie)stety niedawno obroniłam się. Stałej pracy nie mogę znaleźć. Bo o ile na praktyki to zazwyczaj każda firma mnie przyjmie, tak na stałą pracę bez znajomości na razie nie mam co liczyć. Zaczyna ogarniać mnie zwątpienie...

  Odpowiedz
 • Mundus(2008-08-12 00:40) Zgłoś naruszenie 00

  No to ja wam powiem tak. jest naprawdę wiele, wiele sposobów na to aby mozna bylo zdobyc doświadczenie zawodowe w trakcie studiów dziennych. Nie tylko doświadczenie, ale nawet zarobić troche pieniędzy i zwiedzic przy okazji np. Europę. Studentom sie po prsotu nie chce podejmować takiego wysiłku. A ci, którzy to zrobili maja dobrą robotę i nawet im w gowie nie lezy przekonywanie młodszych do podejmowania podobnych wysiłków. W Polsce instytucja absolwentów, którzy osiągnęli "sukces" nie istnieje i nikt nawet o nia nie zabiega!

  Odpowiedz
 • Deda(2008-07-21 13:03) Zgłoś naruszenie 00

  Ludzie chcą zdobywać wiedzę,a to się ceni.Osoby,które nie chcą się edukować,zdobywają zawód to normalne.Ludzie są coraz bardziej ambitni.Ciężko studiować dziennie i zdobywać doświadczenie zawodowe.

  Odpowiedz
 • Kochani -najlepsze doświadczenie to Szkoła Zawodowa i praktyka(2008-07-21 09:50) Zgłoś naruszenie 00

  u dobrego fachowca --później nauka w szkole średniej i ewentualnie studia. Taki ślepy pęd do szkoły wyższej powoduje że rośnie u nas DONALDOWO i PREZESOWO. Wszyscy chcą tylko się wynosić nad innych a ich umiejętności ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane