Rozmowy Komisji Trójstronnej o "pomostówkach" potrwają do końca lipca

18.07.2008, 16:16; Aktualizacja: 19.07.2008, 16:40

W piątek minął termin konsultacji społecznych nad projektem ustawy o emeryturach pomostowych. Tymczasem prace nad rozwiązaniami dotyczącymi "pomostówek" będą się toczyły w Komisji Trójstronnej do końca lipca.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

  • to ma być sprawiedliwość?(2008-07-18 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    No tak 20 lat to wystarczająca ilość lat aby otrzymać emeryturę a inni niech zasuwają po 45-50 lat, Ot sprawiedliwość,

    Odpowiedz
  • PIOTR(2008-07-18 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST NIE SPRAWIEDLIWIE JEDNI PRACUJĄ 45 LAT I JEST MAŁO A INI 35 LAT I WYSTARCZY. ROCZNIKI 1949 JEST POSZKODOWANY.

    Odpowiedz
  • 58laTek(2008-07-18 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    reforma w emeryturach jest niepotrzebna bo już nic nie zostało do zabrania .PSL niech zajmie się krusem bo tam jest wiele do zrobienia.ale czy oni są do tego zdolni.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-18 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej rządu i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj o ZUS-ie. Coś ze świata absurdu, legislacyjne polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reagują nadzorujące tę instytucję Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-18 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do dziś związki miały czas aby złożyć opinię do ustawy o pomostówkach. Podaję link do tej opinii

    http://opzz.org.pl/assets/obj/aktpr awnyopiniowany/d/opinia_eme_pomostowe.pd f

    Odpowiedz
  • ed(2008-07-19 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    do 5 link prawidłowy http://opzz.org.pl/aktualnosci/glowna.ht ml/id/362

    Odpowiedz
  • 54/30(2008-07-19 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Brak sprawiedliwości i równouprawnienia - tym głównie kierują się nasi wybrańcy. To jest skandal - jedni pracują 20, 25 lat a inni harują do śmierci - w imię czego?

    Odpowiedz
  • ala 1954(2008-07-19 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba wytoczyć sprawiedliwość ???/mam już dosyć chamstwa bezmózgowia winny pracować do 70 tki

    Odpowiedz
  • Sutener(2008-07-19 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować wcześniejsze emerytury !!! Ten relikt komuny i premię dla leni i dinozaurów poprzedniej epoki, cierpiących na choroby cywilizacyjne - niechęci do pracy.

    Odpowiedz
  • Co to za prawo w którym to z czego skorzystamy RZĄD(2008-07-19 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    uchwala po 20 latach pracy ? co to za prawo w którym starzy coś mają a młodzi choć pracują w takich samych warunkach nie mają takich samych praw !!
    Czy tzw. prawa nabyte mogą się równać z zasada równości wobec prawa ze względu na płeć czy wiek osób?? Gdzie RPO -gdzie Związki zawodowe i TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY-gdzie SEJM.

    Odpowiedz
  • Nikt za Wasze składki(2008-07-19 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Wam łaski nie robi ---Domagajcie sie tego od Rządu bo Każdy powinien iść na emeryturę kiedy zechce bez względu na wiek pod warunkiem ,ze zgromadzi kapitał wystarczający co najmniej na najniższą emeryturę licząc do średniego życia ubezpieczonych w danej grupie zawodowej> z zakazem pracy, chyba ,że zrezygnuje z emerytury<.. To są Jego składki i pieniądze i żaden Rząd nie ma prawa decydować za odkładającego na emeryturę kiedy mu wolno iść.
    Inaczej to jest zwykłe złodziejstwo!!!
    skoro Rząd uważa ,ze minimalna emerytura wystarcza na życie? -- wola ubezpieczonego,to przecież jego składki. Dostrzegam tu możliwość likwidacji problemu bezrobocia i wcześniejszych emerytur ze względu na warunki pracy- po prostu każdy odchodzi kiedy chce!!

    Odpowiedz
  • Dlaczego ten MINISTER nie obraduje nad KRUSEM(2008-07-19 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    ???Dość waszego zakłamania -jeździcie na pielgrzymki i modlicie się o sprawiedliwość społeczną a bezczelnie leczycie się na koszt tych którzy płacą wysoki ZUS nierzadko pracujących w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach - -odbieracie im środki na leczenie i gdy po 30 latach pracy słyszą, że muszą się dodatkowo ubezpieczyć to ich krew ...Tak żyją PASOŻYTY Polityczno KRUSOWSKIE którym Trybunał Konstytucyjny musi wyjaśnić (sprawę też wniósł RPO), że okradają resztę społeczeństwa bo inaczej nie potrafią zrozumieć.

    Odpowiedz
  • Fryzjer płacący ZUS(2008-07-19 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do 12

    Masz rację, rolnicy uważają się za najbardziej uczciwych i religijnych ludzi.
    Ta ich uczciwość to niskie składki kosztem pozostałej części społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • mira(2008-07-19 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    Hipoteka odwracalna !!! Gospodarstwo za emeryturę !!!
    Prosty sposób na rozwiązanie KRUS.

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-19 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Śniadek zapomiał że z solidarności pozostała kupa g..na.

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-19 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    6: ed
    Ed Twój link się nie otwiera

    Odpowiedz
  • Czekająca(2008-07-20 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Premierze Pawlak rocznik 1954 /kobiety/liczą na Pana.Pan Boni nie ma pojecia o funkcjonowaniu organizmu kobiet nie dopuszczajcie go do tematu emerytur dla kobiet.Nauczycielki walczcie o swoje bo inaczej będziecie faktycznie chodzic w pampersach.Enzana daj propozycję do podjęcia walki.tam gdzie w biurach staruchy 50-60 letnie siedzą mówią ,że śmierdzi molarnią.Wy naprawde rządzący nie słyszycie takich opinii.Tez jestescie mlodzi.To nie kwestia higieny to wiek.

    Odpowiedz
  • Gość(2008-07-21 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Skandaliczny jest fakt, abym po 35 latach ciężkiej tyrki w psychiatryku jako pielęgniarka musiała walczyć i udowadniać, iż pracuję w szczególnym charakterze i mogę przejść na emeryturę pomostową. Wyobraźcie sobie 60 lub 70 letnią kobietę spinającą w pasy młodego, naćpanego mężczyznę. Czy chciałbyś, żeby robiła to twoja mama, żona, babcia lub kochanka?. Sądzę, że nie. To nie zmuszajcie pielęgniarek psychiatrycznych, bo nie idą tu za tym gratyfikacje finansowe, prestiżowe czy inne. Jest to zwyczajnie podłe i nieludzkie.

    Odpowiedz
  • Leo(2008-07-22 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tak,weźmie go babcia przez zaskoczenie.Jeśli sama to przeżyje,jak trafi na niestrachliwego.

    Odpowiedz
  • loon(2008-07-24 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    to skandal ze po 30 latach pracy ciezkiej na sortowni przy lopacie mam pracowac do smierci albo wziazć jakies smieszne pomostowki jak bede zarabiac tyle co nasi politycy to szkoda isc na emeryture

    Odpowiedz