SdPl-Nowa Lewica: siedem "grzechów głównych" PO przy reformie służby zdrowia

18.07.2008, 12:55; Aktualizacja: 20.07.2008, 19:39

Zdaniem koła poselskiego SdPl-Nowa Lewica prace nad projektami ustaw zdrowotnych autorstwa PO naznaczone zostały "siedmioma grzechami głównymi". Według posłów SdPl spowoduje to wydłużenie w czasie reformy służby zdrowia oraz zawetowanie ustaw przez prezydenta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • ak(2008-07-20 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ten na zdjęciu rozliczenia z grzechów niech zacznie od siebie, kiedy był ministrem ! Różowy, przefarbowany cwaniaczek.

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-18 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    Co komuniści mogą wiedzieć o grzechach,przecież oni w Boga nie wierzą.

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-18 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    "...Kolejne przewinienie PO - w jego ocenie - polega na "otwarciu szerokich wrót" do niekontrolowanej prywatyzacji placówek służby zdrowia. Jego zdaniem PO w ostatnich poprawkach do projektów ustaw zdrowotnych zniosła wymagany do tej pory minimalny 51 proc. próg udziału podmiotów publicznych w placówkach służby zdrowa..."

    Rany boskie, Panie Balicki, jak można się tak ośmieszać głosząc takie bzdury??? Przecież wystarczy zastrzec, że udziały/akcje dla nowowstępującego wspólnika/akcjonariusza maja być ZWIĘKSZENIEM kapitału zakładowego! I nie ma niekontrolowanej prywatyzacji, bo niby jak? A jak nie zechcecie znieść progu 51% to kto Wam przyjdzie? Jakiś frajer z kasą żeby dokapitalizować i nie mieć prawa głosu a rządzić będą urzędnicy? To wtedy na pewno szpitale trzeba będzie zamykać!!!

    Kończ Waść wstydu (sobie) oszczędź!!!

    Odpowiedz
  • hipokryci i oszusci(2008-07-18 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    Tak SLD jest winowajca rozwalenia Kas Chorych, ktore mialy duze mankamenty, ale wystarczylo je ponaprawiac i dzisiaj duzo lepiej to by funkcjonowalo od NFZ. Balicki zostal minitrem zdrowia pod koniec kadencji rzadow SLD i jego pomysly wcale nie byly zle, choc wczesniej byla makabra z NFZ...Bardzo dobrze, ze znajduja sie osoby, ktore informuja ludzi na bierzaco, o przekretach i machlojach UW>PO. To nie sa zmiany na korzysc pacjenta, to jest dziki ped po kase w sluzbie zdrowia i temu trzeba zastopowac, majac juz wczesniejsze obserwacje i fakty odnosnie zakladow pracy. Balicki bardzo dobrze wymienil punkty, na ktorych PO chce robic przekrety i ostrzega ludzi, aby nie "obudzili sie z reka nocniku". PO pomijajac wszelkie reguly i dialogi spoleczne chce pod zaslona nocy zbic kapital na szpitalach. Ale to im sie chyba nie uda tak latwo...Do 2009r. wszystkie szpitale maja spelniac normy unijne, wiec nie dziwne, ze taraz po remontach zabrali sie za "prywatyzacje"..

    Odpowiedz
  • Hh(2008-07-18 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Łatwo krytykować i pouczać.LSD była na ostatnie 63 lata 50 lat u władzy.I co zrobiliście Panie Balicki ? Panie Łapiński? Złodziejstwo i nieróbstwo.Przez ostatnie 18 lat 8 lat byliście u władzy.I co ? i nic.Co ma Pan do powiedzenia Panie Balicki.Jakie moralne prawo ma pan aby krytykować kogoś.Pod ziemię bym wolał się zapaść niż się wychylać będąc na waszym miejscu.

    Odpowiedz
  • Wracamy do Sawickiej(2008-07-18 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    O sprzedaży szpitala, całego majątku (ziemia, budynki, budowle, całe wyposażenie) ma decydować, zgodnie z proponowaną ustawą, rada nadzorcza spółki, bez uzyskiwania zgody Ministra Skarbu.
    Taka metoda prowadzi wprost do dalszej wyprzedaży majątku narodowego bez jakiejkolwiek kontroli ze strony organów państwowych.
    Kto na tym zyska?

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-18 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tylko dodam że formacja tego Pana rozwaliła, dosłownie rozwaliła reformę Kas Chorych nie dając szansy temu systemowi. Panie Balicki zna Pan fachowca Łapińskiego ? To jest dopiero grzech.

    Odpowiedz