Posłowie opozycji za wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli

17.07.2008, 18:37; Aktualizacja: 17.07.2008, 21:12

Posłowie opozycji z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży opowiadają się za możliwością przechodzenia przez nauczycieli na wcześniejsze emerytury. Swoje zdanie wyrazili podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia komisji poświęconego tej kwestii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • pina(2008-08-24 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Na co 65 fikający koziołki, wystarczy 50 letni wykończony psychicznie dziećmi sekretarki i innych. Zapraszam wszystkich do pracy w tym zawodzie (tylko najpierw niech się wykształcą) wystarczy na 2 lata a potem do dyskusji. Zapewniam że odechce im sie takich komentarzy. Zobaczą czy to tylko 18 godzin. 18 z normalnymi dziećmi to sielanka, ale zdecydowanej większości uczniów niestety coś brakuje, tak jak ich mamusiom, przede wszystkim kultury i wychowania.

    Odpowiedz
  • szkolna sekretarka(2008-07-20 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do 17

    Czasami plotkujemy z Wami nauczycielami. Tacy jesteście zajęci, że lekcji wyrównawczych nie chcecie prowadzić, bo Wam nie płacą, ale na pogaduszki macie zawsze czas, a też Wam nie płacą.

    Odpowiedz
  • tola(2008-07-17 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    dosc ze pracuja 18 godzin tygodniowo to jeszczeprzewileje prosze sie przekwalifikowac bedzie pani stala w sklepie za lada tam mozna stac do 60 lat bo tam jest lekko ha ha ha ha

    Odpowiedz
  • Kobieta ur.1955(2008-07-17 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    A KOBIETY z roczników 1954-1957 to gorsze ???Kto się wstawi za zachowaniem dotychczasowych uprawnień dla kobiet do wcześniejszych emerytur!!! gdzie organizacje związkowe !

    Odpowiedz
  • szkolna sekretarka(2008-07-17 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Tak bardzo walczą o te wcześniejsze emerytury, a potem mają emerytury i pracują do 65 lat i dłużej.

    Odpowiedz
  • zastanawiajacy sie(2008-07-17 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    I oto mamy typowy przyklad dla Polski;
    EGOIZM ( kazdy orze jak moze)- a czemu tylko nauczyciele? A motorniczy tramwajow to gorszy?

    Odpowiedz
  • też sekretarka(2008-07-17 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    A ty sekretarko za marne grosze z chudej pensyjki będziesz pracowała do 60-tki, Dlatego nauczyciele gardzą nami,

    Odpowiedz
  • inne zawody też(2008-07-17 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    A pissuardesa? całe życie siedzi w smrodzie, a barman całe życie siedzi za barem i patrzy jak inni chlają i wącha to co inni palą a urzędniczka ślęcząca 8 godni przed ekranem komputera i wklepująca ogłupiające rzędy liczb,

    Odpowiedz
  • ABAJA(2008-07-17 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    ZACZĘŁAM PRACĘ W 1970 R. PRZEPRACOWAŁAM 38 LAT I NIE MOGĘ IŚĆ NA EMERYTURĘ BO SĄ INNI, KTÓRZY MOIM KOSZTEM BĘDĄ SIĘ OBIJAĆ. JA MAM TAKZE PRAWO W TYM KRAJU BYC TRAKTOWANA NA RÓWNI Z BELFRAMI. ONI PRACUJA 18 GODZ. TYG. A JA 50 I WIECEJ GODZ. TO WSTYD BY WETERANOW PRACY ZAPEDZAĆ DO GROBU. CZY ZZ POMYSLA W KOŃCU O INNYCH GRUPACH ZAWODOWYCH. CZY W TYM KRAJU NIEWOLNICTWO SPRAWIA RZĄDZACYM PRZYJEMNOŚĆ. DLACZEGO PIS NIE POMYŚLAŁ O SPRAWIEDLIWEJ USTAWIE. DLACZEGO NASZYM RZADOM POTRZEBA 20 LAT NA PAPRANIU USTAWY EMERYTALNEJ. CZY W KONCU CI PSEUDOUDACZNICY ZROZUMIEJĄ CO DLA LUDZI ZNACZY BEZPIECZEŃSTWO I STABILIZACJA. RZĄDAM RÓWNYCH PRAW!!!

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-17 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gołębiewski tumanie,zobacz po ile lat mają najlepsi trenerzy sportowców i wyniki ich pracy.Żeby ludzi z wielkim doświadczeniem wysyłać na wcześniejsze emerytury to sabotaż.

    Odpowiedz
  • Tadeo(2008-07-18 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Sekretarki i motorniczy oraz inne niepedagogiczne zawody:przeczytajcie uważnie tytuł artykułu."Posłowie opozycji za wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli".DLA NAUCZYCIELI!!!Znajdźcie sobie artykuł o was i przestańcie polewać nas gnojówką.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-18 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niech każdy sam walczy o siebie,każda grupa zawodowa.A nie, rzucamy się do gardła sobie ,zamiast walczyć ze wspólnym wrogiem.To takie polskie i dlatego rzadko udaje się nam cokolwiek wywalczyć.TYPOWE.

    Odpowiedz
  • ...(2008-07-18 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Płacić więcej i skończyć z przywilejami. Proste. Nikt nie będzie narzekał. Teraz ludzie odchodzą na wczesne emerytury żeby dalej pracować na czarno lub niepełny etat a emeryturę traktują jak dodatek. Tylko, że ktoś za to płaci: informatyk, murarz, sekretarka itd.

    Odpowiedz
  • kinia(2008-08-13 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym zobaczyć 65- letniego nauczyciela wychowania-fizycznego, który pokazuje uczniom jak wygląda przewrotka czy mostek"
    A ile lat mają trenerzy drużyn sportowych np. Ben Haker?

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-18 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby mnie dotyczyły pomostówki/w wieku 55 lat/,to bez łachy miałabym 35 lat pracy +4 nieskładkowe.Z moich składek ktoś dostaje emerytury,choć od 10 lat podobno mamy już indywidualne konta.Dlaczego ma mnie obchodzić,skąd dla mnie na to wezmą?

    Odpowiedz
  • maestro(2008-07-18 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    15: Kwiatuszku ty mój przez tyle lat tyrasz jak wół po to żeby dostać ochłapy,kichaj na to wszystko i otwieraj nowy biznes.Kapuchy masz wtedy skolko godno.

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-17 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nieeeeeeeeee albo wszyscy albo nikt, Zaczęłam pracę w 1972 roku, Pracuję bez przerwy 36 lat, W przyszłym roku żądam prawa do emerytury, Ja też te prawa nabyłam, Jak bym wiedziała, że bedziecie mi kazali pracować do 60-tki to zarabiałabym po ciuchu nie odprowadzając podatków a pracę legalną podjęłabym w wieku 40 lat, I co? Wtedy bez problemu miałabym emeryturę, Bo w wieku 60 lat wystarczy 20 lat stażu, To jakaś paranoja, Czy w tym kraju rządzą obłąkańcy i paranoicy? Jak można ignorować tych którzy na was zakichani rzadzący tak ciężko i długo pracują

    Odpowiedz
  • Łatwa(2008-07-18 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    A prostytutki ? - dla nas przede wszystkim powinny być wcześniejsze emerytury - kto weźmie 60- latkę ? Długo mamy jeszcze dawać ???
    A pracujemy w szczególnie ciężkich warunkach

    Odpowiedz
  • wożny(2008-07-21 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 18

    Masz rację sekretarko nauczyciel jakby miał 5 min. poświęcić za darmo uczniowi, to by się rozchorował. To niesamowici materialiści.

    Odpowiedz
  • Alutka(2008-07-22 08:24) Zgłoś naruszenie 00