Posłowie opozycji za wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli

17.07.2008, 18:37; Aktualizacja: 17.07.2008, 21:12

Posłowie opozycji z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży opowiadają się za możliwością przechodzenia przez nauczycieli na wcześniejsze emerytury. Swoje zdanie wyrazili podczas czwartkowego nadzwyczajnego posiedzenia komisji poświęconego tej kwestii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • Kobieta ur.1955(2008-07-17 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    A KOBIETY z roczników 1954-1957 to gorsze ???Kto się wstawi za zachowaniem dotychczasowych uprawnień dla kobiet do wcześniejszych emerytur!!! gdzie organizacje związkowe !

    Odpowiedz
  • tola(2008-07-17 19:39) Zgłoś naruszenie 00

    dosc ze pracuja 18 godzin tygodniowo to jeszczeprzewileje prosze sie przekwalifikowac bedzie pani stala w sklepie za lada tam mozna stac do 60 lat bo tam jest lekko ha ha ha ha

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-17 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Nieeeeeeeeee albo wszyscy albo nikt, Zaczęłam pracę w 1972 roku, Pracuję bez przerwy 36 lat, W przyszłym roku żądam prawa do emerytury, Ja też te prawa nabyłam, Jak bym wiedziała, że bedziecie mi kazali pracować do 60-tki to zarabiałabym po ciuchu nie odprowadzając podatków a pracę legalną podjęłabym w wieku 40 lat, I co? Wtedy bez problemu miałabym emeryturę, Bo w wieku 60 lat wystarczy 20 lat stażu, To jakaś paranoja, Czy w tym kraju rządzą obłąkańcy i paranoicy? Jak można ignorować tych którzy na was zakichani rzadzący tak ciężko i długo pracują

    Odpowiedz
  • szkolna sekretarka(2008-07-17 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    Tak bardzo walczą o te wcześniejsze emerytury, a potem mają emerytury i pracują do 65 lat i dłużej.

    Odpowiedz
  • też sekretarka(2008-07-17 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    A ty sekretarko za marne grosze z chudej pensyjki będziesz pracowała do 60-tki, Dlatego nauczyciele gardzą nami,

    Odpowiedz
  • zastanawiajacy sie(2008-07-17 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    I oto mamy typowy przyklad dla Polski;
    EGOIZM ( kazdy orze jak moze)- a czemu tylko nauczyciele? A motorniczy tramwajow to gorszy?

    Odpowiedz
  • inne zawody też(2008-07-17 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    A pissuardesa? całe życie siedzi w smrodzie, a barman całe życie siedzi za barem i patrzy jak inni chlają i wącha to co inni palą a urzędniczka ślęcząca 8 godni przed ekranem komputera i wklepująca ogłupiające rzędy liczb,

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-17 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gołębiewski tumanie,zobacz po ile lat mają najlepsi trenerzy sportowców i wyniki ich pracy.Żeby ludzi z wielkim doświadczeniem wysyłać na wcześniejsze emerytury to sabotaż.

    Odpowiedz
  • Alutka(2008-07-17 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do Olka.
    Jak to wysyłać. Obecnie mówi się,że ludzie dobrowolnie idą na wcześniejsze emerytury???

    Odpowiedz
  • ABAJA(2008-07-17 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    ZACZĘŁAM PRACĘ W 1970 R. PRZEPRACOWAŁAM 38 LAT I NIE MOGĘ IŚĆ NA EMERYTURĘ BO SĄ INNI, KTÓRZY MOIM KOSZTEM BĘDĄ SIĘ OBIJAĆ. JA MAM TAKZE PRAWO W TYM KRAJU BYC TRAKTOWANA NA RÓWNI Z BELFRAMI. ONI PRACUJA 18 GODZ. TYG. A JA 50 I WIECEJ GODZ. TO WSTYD BY WETERANOW PRACY ZAPEDZAĆ DO GROBU. CZY ZZ POMYSLA W KOŃCU O INNYCH GRUPACH ZAWODOWYCH. CZY W TYM KRAJU NIEWOLNICTWO SPRAWIA RZĄDZACYM PRZYJEMNOŚĆ. DLACZEGO PIS NIE POMYŚLAŁ O SPRAWIEDLIWEJ USTAWIE. DLACZEGO NASZYM RZADOM POTRZEBA 20 LAT NA PAPRANIU USTAWY EMERYTALNEJ. CZY W KONCU CI PSEUDOUDACZNICY ZROZUMIEJĄ CO DLA LUDZI ZNACZY BEZPIECZEŃSTWO I STABILIZACJA. RZĄDAM RÓWNYCH PRAW!!!

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-18 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niech każdy sam walczy o siebie,każda grupa zawodowa.A nie, rzucamy się do gardła sobie ,zamiast walczyć ze wspólnym wrogiem.To takie polskie i dlatego rzadko udaje się nam cokolwiek wywalczyć.TYPOWE.

    Odpowiedz
  • Tadeo(2008-07-18 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Sekretarki i motorniczy oraz inne niepedagogiczne zawody:przeczytajcie uważnie tytuł artykułu."Posłowie opozycji za wcześniejszymi emeryturami dla nauczycieli".DLA NAUCZYCIELI!!!Znajdźcie sobie artykuł o was i przestańcie polewać nas gnojówką.

    Odpowiedz
  • ...(2008-07-18 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    Płacić więcej i skończyć z przywilejami. Proste. Nikt nie będzie narzekał. Teraz ludzie odchodzą na wczesne emerytury żeby dalej pracować na czarno lub niepełny etat a emeryturę traktują jak dodatek. Tylko, że ktoś za to płaci: informatyk, murarz, sekretarka itd.

    Odpowiedz
  • Mural(2008-07-18 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby mnie dotyczyły pomostówki/w wieku 55 lat/,to bez łachy miałabym 35 lat pracy +4 nieskładkowe.Z moich składek ktoś dostaje emerytury,choć od 10 lat podobno mamy już indywidualne konta.Dlaczego ma mnie obchodzić,skąd dla mnie na to wezmą?

    Odpowiedz
  • Łatwa(2008-07-18 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    A prostytutki ? - dla nas przede wszystkim powinny być wcześniejsze emerytury - kto weźmie 60- latkę ? Długo mamy jeszcze dawać ???
    A pracujemy w szczególnie ciężkich warunkach

    Odpowiedz
  • maestro(2008-07-18 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    15: Kwiatuszku ty mój przez tyle lat tyrasz jak wół po to żeby dostać ochłapy,kichaj na to wszystko i otwieraj nowy biznes.Kapuchy masz wtedy skolko godno.

    Odpowiedz
  • do 4(2008-07-20 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ty sekretarko szkolna faktycznie możesz siedzieć do 65 lat przeciez wy nie macie wogóle co robić tylko,ploty,wlasne przy okazji interesy,za co wy wogóle odpowiadacie .Nie czepiaj sie nauczycieli a wogole to wstyd ,że w swoje gniazdo paskudzisz,fe.Idz na zasilek...

    Odpowiedz
  • szkolna sekretarka(2008-07-20 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Do 17

    Czasami plotkujemy z Wami nauczycielami. Tacy jesteście zajęci, że lekcji wyrównawczych nie chcecie prowadzić, bo Wam nie płacą, ale na pogaduszki macie zawsze czas, a też Wam nie płacą.

    Odpowiedz
  • wożny(2008-07-21 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Do 18

    Masz rację sekretarko nauczyciel jakby miał 5 min. poświęcić za darmo uczniowi, to by się rozchorował. To niesamowici materialiści.

    Odpowiedz
  • Alutka(2008-07-22 08:24) Zgłoś naruszenie 00