Pracodawca wyda świadectwo pracy na życzenie pracownika

autor: Izabela Rakowska-Boroń17.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.10.2008, 14:53

Firmy zatrudniające pracowników sezonowych nie będą musiały za każdym razem, przy powierzaniu im pracy, wysyłać ich na szkolenia bhp.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • ewa(2008-07-18 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Punkt dot. wstępnych badań lekarskich na takie same stanowisko to kolejny bubel. To samo stanowisko pracy u różnych pracodawców może być wykonywane w różnych warunkach pracy np. różne narażenia na czynniki szkodliwe tj. hałas, zapylenie, tmperatura. Badanie wstępne ma określić zdolność do pracy w zależności od warunków pracy. U jednego dużego pracodwcy praca na stanowisku "suwnicowy" może być wykonywana w różnych warunkach - inne warunki pracy są w magazynie a inne np. w odlewni.

    np. inne warunki

    Odpowiedz
  • Krwiopijca Pracodawca(2008-07-17 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli zatrudniam kogoś cyklicznie, tylko na soboty i niedziele, to muszę mu w roku wydać 52 świadectwa pracy i 52 PIT-y. Sam jestem ciekaw, jak sie taki pracownik rozliczy z Urzędem Skarbowym. Po zmianie wydam jeden dokument zbiorczy. Mnie łatwiej, a pracownik nie zgubi dokumentu i łatwiej się rozliczy.

    Odpowiedz
  • mjb(2008-07-17 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram ten projekt - jak niewiele ostanio omawianych.

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-07-17 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Yaar Małgośka czytać ze zrozumieniem Umie i Potrafi po 90 dniach nie widziałam u nas w Polsce tak długiej sezonowej pracy szczególnie w Rolnictwie !!! No chyba że Yaar mieszka w Hiszpanii :)

    Odpowiedz
  • Yaar(2008-07-17 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    A czytać ze zrozumieniem to Małgośka umie? Napisano wyraźnie, że nie będzie miał obowiązku wydać świadectwa, O ILE NAWIĄŻE KOLEJNĄ UMOWĘ W CIĄGU 90 DNI. Z tego wynika wyraźnie, że na koniec ostatniej (ostatecznej) umowy wyda zbiorcze świadectwo. I dobrze - oszczędność papieru.

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-07-17 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    PS. A co taki sezonowy pracownik ma po latach powiedzieć w ZUS jak o emeryturę będzie się starał że Noworysz uznał że nie da mi świadectwa pracy bo mu się nie chciało kliknąć paru słów i wydrukować ??? Komu ma służyć To prawo ???

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-07-17 07:33) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo dla Bogatych i Prawo dla biednych szkoda nawet komentować !

    Odpowiedz