PiS: PO oszukała pacjentów, chce prywatyzacji szpitali pod przymusem

16.07.2008, 16:08; Aktualizacja: 16.07.2008, 19:56

Totalna prywatyzacja wszystkich szpitali i to pod przymusem - taki sens - według PiS - ma przygotowany przez PO projekt ustawy o ZOZ-ach, nad którym wczoraj i dziś pracowała sejmowa Komisja Zdrowia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • olek(2008-07-16 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jak długo pojoby z PiSu będą robiły na złość wszystkim polakom?

    Odpowiedz
  • Ala(2008-07-16 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Olek ty durniu pomyliłeś winnych

    Odpowiedz
  • :-((2008-07-16 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Do kogo pretensje ???
    Czy gały nie wiedział na kogo głosowały ???

    Odpowiedz
  • historyk(2008-07-16 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    A czego żeście się spodziewali po PO? Że sprawieliwie będzie rządzić w imieniu społeczeństwa? :))) Że porzuci kolesi i zrobi coś dla ludzi? Naiwniactwo!

    Odpowiedz
  • do olka(2008-07-16 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Dalej jestes durniem , bo twoja odpowiedz jest nie na temat, potrafisz tylko glupio dogadywac i obrazac nic poza tym. Twoj komentarz nidy nie jest merytoryczny, chyba intelekt nie pozwala...

    Odpowiedz
  • Mikołaj(2008-07-16 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Zachidnie firmy medyczne już zacierają ręce. No cóż szanowni Państwo wolą narodu było aby rządzili libarełowie, ale ilu Polaków tak faktycznie wie co to liberalizm i, że w nim najwazniejszy jest zysk a nie człowiek.

    Odpowiedz
  • byk(2008-07-16 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    To jest chore. PRYWATYZACJA
    -Najpierw zadlużyć szpitale . pózniej za małe pieniązde sprzedać ,znajomym ,kolegom , wraz ze sprzętem , aparaturą , dzialką na ktorej stoją .Często wartośc działki jest większa od całego szpitala wraz z aparaturą.
    -Dlaczego Ci którzy chca mieć własny szpital po prostu go nie wybudują .


    Odpowiedż jest prosta . w ten sposób " sprywatyzowano " juz tysiące firm w Polsce. Teraz przyszła pora na szpitale , bo jest coraz mnjej obiektów do prywatyzacji , a apetyty niezmiennie duże./ Nowe ekipy - nowe apetyty/

    Kiedy to się skończy?? Czy kiedyś ten kraj będzie normalny ???

    Odpowiedz
  • olek(2008-07-16 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Sprzedać wszystkie państwowe szpitale a uzyskane w ten sposób pieniążki przeznaczyć na rozwój intelektualny stadniny ojca rydza.Teraz już nie jestem durniem ,bo zmieniłem sposób myślenia.

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-07-16 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Przychodzi lekarz do pacjenta i mówi operacja kosztuje tyle i tyle opieka tyle i tyle ale przykro mi Pańskie Ubezpieczenie Tego Nie Pokrywa więc spieprzaj Pan z Szpitala i Umieraj to nie scenariusz to się już dzieje Naprawdę Nie tylko w USA .PO oszukała miliony Polaków bo to Ukryta formacja UW z Balcerowiczem na Czele .

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-16 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    PO, a konkretnie Donald Tusk, oszukiwał też obywateli, że pod jego rządami prawo będzie dla pokrzywdzonych obywateli, a nie dla krzywdzących ich aparatczyków państwowych.
    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej rządu i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj „ZUS – szczyt głupoty”. Coś ze świata absurdu, legislacyjne polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reagują nadzorujące tę instytucję Kancelaria Premiera oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-07-16 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Leczenie to co do zasady działalność odpłatna aczkolwiek dzięki powszechnemu ubezpieczeniu w NFZ wydaje się być bezpłatna. W rzeczywistości jesteśmy leczeni za zapłacone składki. Jeżeli jesteśmy ubezpieczeni to zarówno w szpitalu pulicznym jak i niepublicznym będziemy leczeni bez opłat a w przypadku braku ubezpieczenia w obu typach szpitali zapłacimy z własnej kieszeni. Przepisy, w interesie publicznym, nakładają na wszystkie ZOZy obowiązek udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Podobny przepis obowiązywał w komunie gdzie leczenie w prywatnych gabinetach lub nawet w gospodarce uspołecznionej jaką były spółdzielne lekarskie było odpłatne. Ciekawostka w PRLu w państwowych szpitalach nieubezpiczeni również płacili a zaliczali się do nich rolnicy i rzemieśnicy aż do lat 70 tych XX wieku.

    Odpowiedz
  • kaja(2008-07-16 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Szpital to nie hospicjum, w szpitalu się leczy ludzi , a nie przetrzymuje tylko dlatego, że rodzina wypięła sie na przewlekle onkologicznie chorego. Ja jestem za prywatyzacją wszystkich szpitali, niech w końcu będzie porządek.

    Odpowiedz
  • hipokryci, oszusci rzadza nami(2008-07-16 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    "Z przedstawionych nagrań operacyjnych CBA wynikało, że Sawicka liczyła także na robienie interesów w związku ze spodziewaną przez nią po wyborach prywatyzacją w służbie zdrowia. Mówiła też o trzyosobowej grupie, która przygotowuje w tej sprawie prawo."

    Tak, Sawicka zdradzila ich prawdziwy plan "krecenia lodow" tylko wowczas bylo za wczesniej aby go ujawnic, bo nie byloby tyle poparcia dla pokemoniw.

    "Totalna prywatyzacja wszystkich szpitali i to pod przymusem, nie ma tutaj dobrowolności" - mówił Latos. Według niego art. 6 ustawy o ZOZ-ach świadczy o tym, że "zwyciężyło dobro prywatnego przedsiębiorcy prowadzącego szpital, a nie pacjenta".

    Tutaj widac wylacznie interes neoliberalow, bez troski o pacjenta. Platfusy chca aby trzy razy im placic za to samo.. sklad.ub.zdrowot., doplaty do uslug medycznych i ubezpeiczenia zdrowotne. Jak to sie ma do zapowiedzi Tuska i Kopacz, oszustow, ze pacjenci nie beda placic dodatkowo??

    Odpowiedz