Porozumienie w Komisji Trójstronnej: minimalne wynagrodzenie w 2009 r. wyniesie 1276 zł

15.07.2008, 18:19; Aktualizacja: 15.07.2008, 20:41

Minimalne wynagrodzenie w 2009 r. wyniesie 1276 zł (brutto), czyli 40 proc. planowanego na przyszły rok średniego wynagrodzenia - proponuje Komisja Trójstronna.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • POsioł(2008-07-15 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zarty sdobie robią debile z narodu polskiego

    Odpowiedz
  • Ewik(2008-07-17 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Wstydzę się , że mieszkam w tym chorym kraju. Niech Panie i Panowie z Rządu sami sobie zarabiaja 1276 zł brutto. Tylko co by się stało z ich wypasionymi willami lub apartamentami w nowych blokach. Ludzie otrząsnijcie się! Era niewolników się skończyła , ale jak widać w Polsce chyba nie...

    Odpowiedz
  • POLAK(2009-01-11 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST CHORE PRACOWNIK WEŻMNIE 900 ZŁ A ZUS 600

    Odpowiedz
  • Przemek(2008-07-15 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    Nie potrafię wyobrazić sobie sytuacji, że zarabiam 1270 zł... To dla mnie niewyobrażalne, ze ludzie zgadzają sie na taki wyzysk. Jakbym w Polsce nic nie znalazł godziwego, wyjechałbym z tego kraju, ale tak ponizyć bym się nie dał... Jak mozna żyć za takie pieniądze? Przecież to ledwo starcza na opłaty podstawowe. A co z życiem? potrzebami wyższymi itp? Zwłaszcza, ze utrzymanie ostatnio drastycznie podrożało.

    Odpowiedz
  • 54 latka(2008-07-15 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    Będą zmuszać starszych ludzi do pracy za te grosze.Po to podnoszą wiek o 5 lat.Wpływ na to mają "pracodawcy".Doszli do wielkich majątków przez układy teraz robią z Polaków niewolników.Ten rząd podobnie jak ich poprzedniczka UW służy bogatym.Rozwarstwienie społeczeństwa będzie się dalej pogłębiać.

    Odpowiedz
  • Wiesio(2008-07-15 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    I tak każdy pracodawca daje umowę na najniższe pobory,,,,,zeby nie płacić większego ZUS a potem dopłaca na czarno. Przy takim zatrudnieniu w Polsce nawet na leki nie starczy na emeryturze. To są obozy pracy.

    Odpowiedz
  • Powiedzmy prawdę -pieniędzy(2008-07-15 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    na EMERYTURY nie ma ,PRZEZ PO czyli byłą UW.!!. Wprowadzenie przez nich minimalnej płacy dla wszystkich bez względu na zawód doprowadziło, że od takiej odprowadzane są składki na ZUS a więc też minimalne i dlatego pieniędzy w ZUSie nie ma . Prezesi nie odprowadzają składek ,oni mają Was gdzieś ,gdyż wiedzą, że to złodziejski system i wyjeżdżają na SAFARI tam tracić swoje pieniądze.

    Odpowiedz
  • Monika(2008-07-15 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo proszę o wyjaśnienie: Czy kwota 1276 zł jest już ostateczna? czy ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła?

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2008-07-16 00:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tych działań nie rozumiem. Minimalna płaca 1270 zł brutto przy wciąż rosnących kosztach utrzymania.W przyszłym roku renta rodzinna stanowiąca określony procent emerytury zostanie niemalże zrównana z minimalną płacą. Jest to fenomen gdyż emerytura składa się z części socjalnej i stażowej. Jak to się dzieje że część stażowa jest niższa od minimalnej płacy przy zarobkach przekraczających średnią płacę krajową bo takie były przyjęte do wyliczeń.Swiadczenie maleje przy rosnących kosztach utrzymania a my mamy w perspektywie pracę za grosze aby dorobić do emerytury lub upadłość konsumencką co oznacza utratę dorobku życiowego.Dlaczego Unjia Europ. nie daje w tej kwestii dyrektyw ale dyrektywy przeważnie mają na celu drenaż kieszeni przeciętnego obywatela w przypadku gdy przy niskich polskich płacach mamy coraz więcej wysokich cen unijnych.

    Odpowiedz
  • kaja(2008-07-15 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśliby nie bylo minimalnego wynagrodzenia, nie byłoby tak marnych zarobków, no bo jak można zarabiać 1270 zł brutto, za to się nie da przeżyć, poprostu się nie da. Tracą na tym wszyscy, wiadomo, że nikt za takie pieniądze nie podejmie pracy, wiadomo, ze pracodawca resztę wypłaci z kieszeni.

    Odpowiedz
  • TRuelia(2008-07-23 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko, że jeśli wynagrodzenia wzrosną, to wzrosną też inne opłaty, gdyż około 60% kosztów utrzymania jakiejkokolwiek przedsiębiorstwa to wynagrodzenia. Jeśli jakikolwiek przedsiębiorca będzie musiał podnieść płace wszystkim pracownikom, to będzie miał do wyboru albo część z nich zwolnić aby utrzymać koszty na tym samym poziomie, albo podnieść ceny swoich produktów, żeby pokryć wyższe koszty.

    Problemem nie jest wysokość wynagrodzenia, ale narzuty na te wynagrodzenia, np. ZUS. Gdyby obniżyć koszty składek ZUS, przy takim samym wynagrodzeniu, pracownik otrzyma więcej na rękę, a pracodawca będzie miał mniejsze koszty. Jeśli kilka firm produkujących ten sam produkt rozpocznie konkurencję cenową, wygra ten, który da najmniejszą cenę przy porównywalnej jakości.

    Innymi słowy wszyscy zarabiali by więcej, a ceny utrzymania się byłyby niższe.

    Odpowiedz
  • jurek(2008-07-15 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    za te pieniadze niezatrzyma sie mlodziezy w Polsce

    Odpowiedz
  • rencista(2008-07-24 20:50) Zgłoś naruszenie 00

    ile wynosi minimalna renta to jest guwno a nie panstwo prawa.

    Odpowiedz
  • Zdesperowany(2008-08-09 06:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do dupy z takim zyciem...Zarabiam minimalna krajowa i mam juz tego wszystkiego dosc. Na szczescie nie mam rodziny i dorabiam sobie "na lewo", bo inaczej to bym chyba kamienie *********** Ale jest nadzieja dla mlodych - granice sa otwarte i jak tylko zdobede odpowiednie kwalifikacje to wyjezdzam stad. Niech inni daja sie wykorzystywac, utrzymywac politykow, prezesow, kosciol i nieistniejaca sluzbe zdrowia. Ja nie dam sie w ***** zrobic. Ale przyjda czasy, ze zatesknicie za pokoleniem lat '80, a wtedy my pamietajac perspektywy, jakie dostalismy od kraju, pokazemy wam slynny gest Kozakiewicza.

    Odpowiedz
  • zbulwerosowana(2008-09-02 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dla tych na stanowiskach w rządzie to każda podwyżka jest dobra,maja tyle że nie muszą się martwić tylko że ich płace nie są adekwatne do tego co robią...

    Odpowiedz
  • budżetówka(2008-09-02 07:40) Zgłoś naruszenie 00

    wzrost płac w budżetówce o 3,9 to śmiech... ludzie w podległych jednostkach zarabiają najniższą a w tej sytuacji , przy tym wzroście nawet nie dostaną najniższego. Ci na górze powinni być reali i zobaczyć ile zarabia pracownik np. konserwator - mówię wam z tego nie da się żyć.l Ludzie z odpowiedzialnościa na swoim stanowiku, maja brutto 1400 - 1700 zł. Boże!!! daj tym ludziom siłę albo pracę!!!z której da się wyżyć razem z 4 osobową rodziną.

    Odpowiedz
  • jeszcze wytrzymuje(2008-09-02 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    bo w polsce nie ma płacy tylko jest jałmużna dawana pracownikowie przez wielkiego szefa
    pracownik ma nie zdechnąc za te pieniądze

    Odpowiedz
  • prawnik(2008-07-18 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tj około 30 zł netto więcej miesięcznie.

    CHYBA SIĘ Z RADOŚCI UPIJĘ.

    Odpowiedz
  • POLAK(2009-01-11 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    MOŻNA DAĆ WIĘCEJ ZAROBIĆ LUDZIOM TYLKO ŻE CHORY IMPORT Z CHIN ZABIJA NASZĄ PRODUKCJĘ(PRODUKUJĘ CICHY) ICH CENY GOTOWYCH WYROBÓW SĄ TAŃSZE NIŻ U NAS METR TKANINY.
    TO SĄ MAŁE WYPŁAT A JA I TAK NIE MOGE TEGO LUDZIOM DAĆ PIEPSZNE TO WSZYSTKO I PRZEJDĘ DO SZAREJ STREFY TAM LUDZIE KASĘ ROBIĄ.

    Odpowiedz
  • mefik(2009-01-19 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    Muszą iść wszyscy na Warszawę,bo gadaniem nic niezmienimy,już dawno powinna się przelać krew bo na stołkach ich tam nic innego nieprzestraszy.

    Odpowiedz