Pielęgniarki w DPS-ach będą opłacane przez NFZ

10.07.2008, 13:42; Aktualizacja: 10.07.2008, 13:54

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda wyraził przekonanie, że pielęgniarki w Domach Pomocy Społecznej będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a nie jak dotychczas - przez samorządy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (89)

  • pielęgniarka DPS-u(2008-09-22 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję 10 lat w DPS nie wyobrażam sobie tych placówek bez opieki pielęgniarskiej ;PR będzie miało dużo więcej pracy.Ja i moje koleżanki zastanawiamy się nad zmianą pracy.

    Odpowiedz
  • pielęgniarka z DPS Grudziądz(2008-09-20 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    A w moim DPS ma być tylko 10 miejsc kontraktowych a reszta na opiekunki lub do zwolnienia to celowa polityka rzekomych podwyżek dla pielęgniarek w DPS ( tych co zostaną czyli garstka) a o resztę nikt się nie martwi, a jeśli chodzi o kontrakty w DPS z ludźmi chorymi psychicznie to trzeba być silnym, dużym i głupim.
    - lawinowo odchodzimy jeśli wejdą kontrakty.

    Odpowiedz
  • była pielęgniarka z DPS(2008-09-18 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    ja już znalazłam pracę w szpitalu więc problem na szczęście mi się rozwiązal, cieszę sie z tego i radzę wam panie zrobcie to samo, może wtedy wreszcie ktos nas doceni, ale wówczas kto wróci do DPS? moze pani minister albo panie z NFZ niech zawierają sobie kontrakty!!! zaistniala sytuacja tylko przyśpieszyła decyzję odejcia z DPS.
    p.s biedni pensjonariusze!!!

    Odpowiedz
  • Pielęgniarka emerytka(2008-09-18 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    piguły wąt z dpsu

    Odpowiedz
  • pielęgniarka-16lat w DPS(2008-09-17 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    Co będzie dalej?W moim DPS-ie temat przyszłości pielęgniarek to wciąż temat tabu .Nikt z nami nie rozmawia.Tak było od zawsze,-dyrekcja ma to gdzieś.Wszelkie informacje docierają do nas z dużym opóznieniem.Czy w końcu ktoś zacznie nas traktować poważnie?

    Odpowiedz
  • pielęgniarka DPS(2008-09-17 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w DPS od 33 lat.Kocham tę pracę,poświęciłam na nią całą swoją młodość.Moim marzeniem jest doczekać się tutaj zasłużonej emerytury.Jest mi bardzo przykro,że po tylu latach ciężkiej pracy musiałabym pożegnać się ze swoimi podopiecznymi, a wszystko to przez mało zorientowanych polityków.Kto stanie w naszej obronie???

    Odpowiedz
  • pielęgniarka(2008-09-16 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuje w DPS 13 lat.Moja płaca brutto to 1280 zł.Propozycja przejścia na opiekunki to chyba żart!

    Odpowiedz
  • pielegniarka(2008-09-15 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    a kto ma zaplacic za szkolenia pielegniarek bo najpierw trzeba ukonczyc specjalizacje opieke dlugoterminowa lub srodowiskowa to jest warunek aby podpisac umowe z NFZ zarabiamy malo i teraz aby zdobyc kwalifikacje z mizernej wyplaciny trzeba oplacic nauke .Moim zdaniem jesli starostwo chce utrztmac pielegniarki w DPSpowinien przeznaczyc pieniadze na zdobycie brakujacych kwalifikacji w szpitalach specjalizacje sa oplacane przez szpitale .A MY TO CO??? Jakie jest wasze zdanie .

    Odpowiedz
  • puszysta(2008-09-11 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    W DPS-ie pracuję ponad dziesięć lat, nie potrafię wyobrazić sobie swoich mieszkańców bez pielęgniarki. czy ludzie podejmujący tak ważne decyzje widzieli na własne oczy tych chorych ludzi , którzy nie odróżniają tabletki od cukierka. Może tą EUTANAZJĄ w białych rękawiczkach powinni zinteresować się dziennikarze, a może ktoś bliski pana ministra powinien trafić do takiego domu bez pielęgniarki .
    Przecież rozwiązanie problemu jest bardzo proste - wystarczy aby władze na pewnym szczeblu się dogadały.

    Odpowiedz
  • pielęgniarka 30 lat pracy(2008-09-11 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    w moim dps o zmianach zatrudnienia pielęgniarek jest utajniona i tyiko wybrańcy mogą się dowiedzieć co będzie dalej

    Odpowiedz
  • goga(2008-09-09 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kochani,czy słyszeliście o planowym usuwaniu pielęgniarek z DPS-ów ,bo jest to naruszenie dyscypliny budżetowej Min.Pol.Społecznej.No więc róbmy zwrot i opuśćmy starych i chorych.Niech tylko ktoś wreszcie powie uczciwie społeczeństwu,że to planowany zabieg mający obniżyć długość życia/bo DPS pozwala godnie żyć i umierać w wieku znacznie przekraczającym średnią krajową/ Jakież to będą oszczędności dla ZUS-u.Powiedzmy głośno i otwarcie ,że w obliczu prawa dokonywać się będzie EUTANAZJA.

    Odpowiedz
  • maja(2008-09-09 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    a może zatrudnić samych wolontariuszy będzie jeszcze taniej

    Odpowiedz
  • aga(2008-09-09 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    widocznie nikt z ustawodawców i pomysłodawców o odmedycznianu dps nigdy nie pracował w takej placówce, gdzie większośc osób to ludzie z upołedzeniem umysłowym, leżących, z licznymi schorzeniami somatycznymi. a 1000 zł to ich zdaniem i tak dużo bo po co inwesować w takich ludzi

    Odpowiedz
  • gośka(2008-09-09 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    konrakty NFZ niech podpisuje sobie z DPs, znajomy pracowal na kontrakcie tylko jak zachorowal to było kiepsko, a człowiek losu nie przewidzi. wolę odejśc z dps i zatrudnić się w szpitalu . pozdrawiam panią z ministerswa która chce pozbyć się z dps pielęgniarek odsyłajac je po kontrakty

    Odpowiedz
  • mara(2008-09-09 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    zamiary tych na gorze dążą do pozbycia sie pielęgniarek z dps, u nas w dps jest większość lezacych pacjętów, z różnymi zaburzeniami i chorobami przewlekłymi gdzie jest dodatkowo duże obciążenie psychiczne a pielęgniarka zdana sama na siebie bo lekarz jest raz w tygodniu, dodatkowo wykonuję te same obowiązki co opiekunka ja też przejdę na opiekunkę mniej obowiązków mniejsza odpowiedzialność a pieniadze te same albo lepsze.

    Odpowiedz
  • papa(2008-09-09 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    chyba większość tak zrobi, zmieni się angaz mniej obowiązków pieniądze te same

    Odpowiedz
  • rob(2008-09-09 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie z tobą monij a zrobie tak samo. u nas jest taka sama sytuacja po co będe sie bawić w kontrakty. jeśli dps nie bedą podpiysywac kontraktów z NFZ o widocznie nie zależy im na pielęgniarkach,

    Odpowiedz
  • moni(2008-09-09 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    ja tam przejdę na opiekunkę, po co mam za jedne pieniądze pracować jako pielęgniarka i opiekunka, przynajmniej mniejsza odpowiedzialność. pielęgniarki u nas mają te same pieniądze co opiekunki

    Odpowiedz
  • aga(2008-09-02 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Duda zanim się wypowiedział powinien głębiej zasięgnąć informacji na temat pracy pielęgniarki w dps i jej statutu. nie jest prawdą, że pielęgnirka w dps po 5-ciu latach traci prawo wykonywania zawodu.

    Odpowiedz
  • gimi(2008-08-30 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    a w naszym dps -sie pielegniarki maja podstawe 1850 a opiekunki dostaly mniej od sprzataczek co maja srednie jaki wstyd

    Odpowiedz