Pielęgniarki w DPS-ach będą opłacane przez NFZ

10.07.2008, 13:42; Aktualizacja: 10.07.2008, 13:54

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Jarosław Duda wyraził przekonanie, że pielęgniarki w Domach Pomocy Społecznej będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a nie jak dotychczas - przez samorządy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (89)

  • pielęgniarka(2009-02-20 18:18) Zgłoś naruszenie 00

    mamy przejść pod nzoz obsługiwać 110 osób pracować16godzin soboty niedziele i święta za ok 3000tyś brutto na umowę o pracę do końca półrocza tracimy w ten sposób umowę na stałe świadczenia socjalne płatne zwolnienia lekarskie itp czy warto tracić poczucie bezpieczeństwa tylko dla punktów i ta niepewność co będzie dalej co wymyśli nfz od lipca proszę o komentarze

    Odpowiedz
  • pielegniarka dps(2009-02-10 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    pracuje w DPS 10 lat i nie wyobrażam sobie że nie ma tam pielęgniarek.180 ludzi chorych jedna pielęgniarka.to jest niewolnicza praca.SZkoda mi tych chorych ludzi.Nawet media milczo

    Odpowiedz
  • ktos(2009-02-04 00:29) Zgłoś naruszenie 00

    i co z tego ze nfz teraz bedzie opłacał pielegniarki, tylko za co ten durny nfz placi? jak w tym ich katalogu nie ma jednego konkretnego swiadczenia usług dla dps to co sie pisze to fikcja

    Odpowiedz
  • pielegniarka(2009-02-04 00:23) Zgłoś naruszenie 00

    super sprawa- teraz pielegniarki w dps beda zapychały kieszenie paniom cwaniarom, które załozyły firmy i za sprawa durnych a zarazem biednych pielegniarek wycjagaja z nfz duza i to bardzo duza kase za nic ,bo robote pielegnacyjna i tak wykonuja opiekunowie a te pielegniarki za 50 gr brutto za punkt dalej zapieprzaja przy ogromnej ilosci leków do dzielenia rozdawania ,konsultaciach lekarskich masowych kapielach codziennych a fundusz płaci za 1 x w tygodniu no i musi przeciez byc do dyspozycji 100 pacjentów a nie 6 za ktorych płaci fundusz i do tego kaza przychodzic do pracy najlepiej codziennie po 20 godzin mam dosc tych co rzadza w tym kraju ludzie obudzcie sie

    Odpowiedz
  • JOLA-PIELĘGNIARKA(2009-01-31 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    nie wyobrażam sobie pracy w dps bez pielęgniarki pełniącej całodobowy dyżur.ktoś co wymyślił to rozwiązanie jest chyba ,,chory'' i sam wymaga opieki.a opiekun który podaje leki psychotropowe chorym to najciekawszy pomysł.gratulacje autorom pomysłu i powodzenia dla dyrektorów-trzymajcie się.BO MY SOBIE PORADZIMY.

    Odpowiedz
  • mgda3- kirownik pielegniarek w dps(2009-01-19 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety ta perspektywa na razie nie jest rózowa, kontrakty które niby mamy zkładć w nfz, wymagają dużo zachodu wokół organizcji, trzeba mieć własny lokal i dokumentację . Do pilegniarek które chcą przejść na opiekunki- dopiero wtedy stracicie prawo wykonywania zawodu, nie ponizajmy sie az tak tylko walczmy o status naszego zawodu. wdps-ach musi być opieka medyczna stała anie tylko doraźna, tylko trzeba by unormować konkretny zkres działań pielegniarki, no i kto bedzie za tą pracę płacił. zgadzam się że powinien to być NFZ

    Odpowiedz
  • pielę gniarka(2008-12-06 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    a czy pan minister nie pomyślał ,że jak pielęgnarka zrobi kurs pielęgniarki środowiskowej to ma inne szanse na pracę lepszą i bez dyżurów nocnych ,świątecznych bez stresu i przyjemniejszą -ciekawa jestem ile pielęgniarek zostanie w dps

    Odpowiedz
  • dana(2008-11-24 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    pracuję 28 lat jako pielęgniarka w dps z upośledzonymi i chorymi psychicznie.
    Nie wyobrażam sobie aby nie było tu pielęgniarki-teraz jest jedna na 8o chorych na dyżurze i to jest za mało...to jest bardzo duża odpowiedzialność
    za tych chorych.Podejmujący decyzje o odmedycznianiu powinni przepracować choć jeden dzień w dps to szybko zmienili by zdanie.Albo umieścić kogoś z rodziny...

    Odpowiedz
  • Lonia(2008-11-24 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam ten problem z głowy.Pracuje już w szpitalu i łaski mi DPS nie robi.Dosyć tej niepewności i stresu.Pozdrawiam tyh co zostali i czekają na wyrok.

    Odpowiedz
  • histi(2008-11-05 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    i co dalej w tej sprawie słychać

    Odpowiedz
  • pielęgniarka(2008-10-22 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    My mamy 93 podopiecznych na nocy jest jedna pielęgniarka i jedna opiekunka ale gdy coś się dzieje jeżeli chodzi o zdrowie i życie podopiecznego -opiekunka umywa ręce---na zasadzie radź sobie sam...współczuję tylko mieszkańcom bo biedni starzy ludzie już w ogóle pozostaną sami sobie ,,,najgorsze jest to że dyrekcja ciągle nas straszy ...a tak naprawdę nic konkretnego nie mówi w tej sprawie...ale już na nas oszczędzają do tego stopnia że miał być zakup nowych mebli do dyżurki i został wstrzymany ponieważ" nie wiadomo co z nami będzie"podobnie jak zakup fartuchów, butów i szafek

    Odpowiedz
  • ....(2008-10-22 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    pielęgniarka 1.5 roku w DPS-podopiecznych 55 chorych psychicznie(schizofrenie) status domu somatyczny (ironia losu) i tylko 4 podopiecznych podlega skali bartel, a co z resztą?- pigułki psychotropowe dac im do ręki i niech " cpają" -eutanazja ?! - szybko bezboleśnie i jak oszczędnie dla państwa - ile mniej wypłaconych rent , zasiłków !!!
    A druga sprawa mój kredyt do spłacenia za kwalifikację w opiece długoterminowej , która i tak mi się nie przyda bo pielęgniarek w sumie 6 a spółkę może założyc tylko jedna ...ale kogo z rządu to obchodzi , że zamiast kupic coś moim dzieciom muszę oddac bankowi ...

    Odpowiedz
  • olesia(2008-10-13 17:57) Zgłoś naruszenie 00

    naprawdę będzie dochodzić do wielkich tragedii, gdzie najbardziej ucierpią biedni mieszkańcy, gdzie tu proste myślenie cała praca od początków funkcjonowania dps ulegnie w gruzach.jestem od 10 lat pielęgniarką w dps dla psychicznie chorych - 130 mieszkańców, gdzie pracujemy pojedynczo na dyżurach to daje dużo do myślenia :(pozdrawiam

    Odpowiedz
  • rehabilitant z DPS-u(2008-10-08 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    A co z rehabilitantami zatrudnionymi w DPS-ach ? W sprawie pielegniarek cos sie zaczyna dziac,a rehabilitant to tez personel medyczny a o nich nic sie nie mowi.

    Odpowiedz
  • Kazilka(2008-10-06 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Witam wszystkie pielęgniarki pracujące w DPS chyba nikt tak naprawdę nie zna naszej pracy pisma pisma... A czy wogóle wiedzą co się dzieje za zamkniętymi drzwiami DPS. Może ktoś z Ministerstwa spędzi 12 godzin dyżuru z psychicznie chorym,czy wogóle mają pojęcie o chorobie psychicznej?Może jak odejdziemy i dojdzie do tragedii to się obudzą!Ciekawa jestem jakby ktoś z ich rodziny zachorował to gdzie wtedy szukali by pomocy.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Piguła(2008-10-06 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem pielęgniarką zatrudnioną w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.Mam 40 - tu pacjentów. Jestem porażona tymi "nowinkami". Moi pacjenci wymagają bezwzględnego nadzoru przyjmowania leków oraz intensywnej rehabilitacji psychiatrycznej. Jeżeli z tamtąd zabieże się wykfalifikowaną kadrę medyczną, która spełnia swoje zadanie, to cóż więcej pacjentów z siekierami na ulicach.Tym bardziej że Szpital zajmuje się leczeniem, ale to dopiero początek drogi. W oddziale dziennym na ogół brakuje miejsc , więc jedyną placówką która przywraca pacjentów społeczeństwu jest ŚDS. Warto się zastanowić Panie Ministrze!
    Moi pacjenci nie trafiają do szpitala często, jest to w pełni sukces prawidłowo prowadzonej rehabilitacji , a jakie oszczędności w budżecie ! Bo chyba nie mylę się , że utrzymanie pacjenta w szpitalu psychiatrycznym kosztuje więcej niż w ŚDS!

    Odpowiedz
  • pigułka dps(2008-10-01 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    pracuje ponad 10 lat chciałabym zmienić pracę ale z taką praktyką bez dodatkowych kursów to jak ukończenie zawodówki nie chcą nas zatrudniać.przecież jesteśmy prawie lekarzami same musimy decydować co robić w sytuacjach zagrażających życiu ;możemy liczyć tylko na siebie mam pod opieką ponad 1oo podopiecznych;ci co wymyślają ustawy nie mają pojęcia o pracy ;lekarz jest raz na tydzień;najbardziej żal podopiecznych

    Odpowiedz
  • Aurela(2008-09-30 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czemu tak nagle "wspaniałe" są kontrakty, przecież nie lepiej podnieść pielęgniarką pensje. Jak na kontrakcie ma być tak dobrze 5000zł brutto, mi by wystarczyło 3000 brutto a resztę oddać na łatanie dziury budżetowej. Zapraszam naszych polityków na jeden dyżur w dps. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • tomek(2008-09-29 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    dps to jedno wielkie bagno jak tak wyglada panstwo 'opiekuncze ' to ja dziekuje to praca dla wiezniowibylych politykow

    Odpowiedz
  • KRYSKA(2008-09-24 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    WLASNIE DN.23.09.08 POIFORMOWLA NAS DYREKCJA W ZACHODNIOPOMORSKIM,MAMY PROPONOWANA SUPER ALTERNATYWE,ZLOTE KONTRAKTY,HURA BEDZIEMY BOGATE.MAM NADZIEJE ,ZE DA SIE TO WSZYSTKO ODWROCIC .PRACUJE W DPS 20 LAT LUBIE SWOJA PRACE,A MIESZKANCY DPS MNIE.SZKODA.

    Odpowiedz