Prowadzący firmę rolnicy będą mogli uzyskać wyższe dochody

autor: Bożena Wiktorowska10.07.2008, 03:00

Osoby ubezpieczone w KRUS, które posiadają dodatkowo własne firmy, będą mogły zarobić dwukrotnie więcej bez groźby wykluczenia z Kasy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • rafał(2011-07-25 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    jestejscie swity

    Odpowiedz
  • CHŁOP-ROL(2009-03-26 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    czy rolnik który zrobił usługie drugiemu rolnikowi ma odprowadzić podatek i się zarejestrować jako firma ??? bo miałem kontrole skarbową zafundowaną od sąsiada !

    Odpowiedz
  • Leszek(2009-01-18 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem na krusie już pewien czas i prowadze działalność, nie widze problemów płacić miesięcznie 200zł czy więcej.. Ale niech podniosą wysokość odprowadzonego podatku do urzędu skarbowego... teraz jest 2755zł więc jak kto umie liczyć to wiadomo żeby nie znaleźć się w ZUS nie można wystawić faktur więcei jak na kwotę 50000zł. A na gospodarce to jest wegetacja..

    Odpowiedz
  • oczekujący(2008-10-03 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    ci co potrzywają się za rolników i mają fikcyjne 1ha aby być tylko rolnikiem to możei zatajają dochody, ale normalnych , uczciwych rolników jest tez spora grupa, którzy aż się proszą o pracowników oferując 10 zł nz h ,plus wyzywienie, wiec zapraszam na wieś do pracy przyjmnę z otwartymi ramionami

    Odpowiedz
  • Zawiedziona(2008-08-05 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację Zenon. Większość osób ubezpieczonych w KRUS-ie i prowadzących działalność gospodarczą wszelkimi siłami próbują zataić swoje prawdziwe dochody, żeby tylko nie ubezpieczać się w ZUS-ie. Boją się wyższych składek, oszukują i jednocześnie drwią z tych wszystkich uczciwych ludzi, którzy chcą być w porządku i płacą więcej. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie!!!

    Odpowiedz
  • Zenon(2008-07-17 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Oni zrobią wszystko, żeby te dochody ukryć i pokazać jacy oni biedni.

    Odpowiedz
  • Bąbel(2008-07-16 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy oni będą prowadzić tę działalność, jak teraz zapracowani jak wół.

    Innym nie pozwolą, chyba,że za łyżkę strawy.

    Odpowiedz