Emerytury wzrosną o 50 zł

autor: Bożena Wiktorowska10.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 10.07.2008, 12:02

600 tys. osób, które nie mogły udowodnić wysokości zarobków, mimo że pracowały, będzie mogło ubiegać się o ponowne przeliczenie rent i emerytur.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (77)

  • ja(2008-07-10 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie ktoś madrze pomyślał!

    Odpowiedz
  • Cud!(2008-07-10 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Osobisty sukces Tuska! Oczywiscie mówimy o wzroscie 50 zł brutto.

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-10 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego najniższe skoro pracodawca zgodnie obowiązującym prawem mógł zniszczyć dokumenty płacowe a pracownik posiada za ten okres świadectwa pracy to przecież widać gdzie pracował i ile mógł w tym okresie zarabiać, Co za oszukańcze państwo. Niedość że cichcem pominęli te okresy naliczając dochód zerowy okradając człowieka niejednokrotnie z kilkunastu lat pracy to teraz łaskawie naliczą od najniższej płacy, Ta strata powinna być zadośćuczyniona i prawnie powinny się należeć odsetki jako rekompensata za bezprawne niewypłacanie należnych kwot, Przeliczenie powinno opierać się conajmniej na średniej krajowej w danym okresie, Złodzieje i tyle, To się kwalifikuje do międzynarodowej komisji praw człoiwieka,

    Odpowiedz
  • wegetujący emeryt(2008-07-10 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Kpiny i zarty sobie robią z ludzi te polscy pseudo specjaliści z PO

    Odpowiedz
  • kaja(2008-07-10 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do "ezana" To lepiej aby zostało tak jak jest teraz? Kto zarabia średnią krajową?,tak naprawdę niewielu. Większośc pracowników dobrze wykształconych zarabia dużo mniej niż średnia krajowa. Trzeba się cieszyć z "małego" i podziękowac rządowi, że wogole o tym pomyśleli.

    Odpowiedz
  • dochtor(2008-07-10 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    ezana ty sie za to kwalifikujesz na refundowane przez NFZ badanie przed komisja zdrowia psychicznego

    Odpowiedz
  • do nr 6(2008-07-10 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    daj się zaorać, może dobre ziemniaki na tobie wyrosną - będzwale

    Odpowiedz
  • kropka kreska kropka kropka(2008-07-10 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    serio ezana , Ty musisz miec jakas forme nerwicy natrectw. Zaczyna cie sciskac w dolku jak nie skomentujesz dziennie przynajmniej 5 artykulow w GP?
    Sens twemu zyciu nadaje jedynie wylewanie swoich zali na forach?
    Piszesz pod kazdym tematem, a z kazdego wpisu widac jedynie elementarny brak wiedzy na temat, na ktory sie wypowiadasz.
    A moze to chodzi o chec zaistnienia, olbrzymie parcie by byc czytana, by byc zauwazona, by ktos skomentowal twoje wywody, albo poklepal CIe ze zrozumieniem po ramieniu potwierdzajac twoje racje?


    Moze w domu i w pracy nikt sie juz z Toba nie liczy i jedyny poklask zdobywasz na forach?

    Wyjasnij jak to jest, ze dziennie potrafisz wyprodukowac 30-50 postow tylko na forum GP, a ile w sumie, na ilu pisujesz? Dziennie dobijasz do 1000 lacznie wszedzie?

    Zastanwo sie powaznie nad leczeniem odwykowym, zacznij delikatnie od jednego dnia bez komputera w tygodniu, pozniej zwiekszaj dawke. A kiedys,zapewne, staniesz sie znowu wolna i bedziesz mogla odejsc od ekranu

    Odpowiedz
  • sikorka(2008-07-10 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    ezana ma rację. Popieram ją.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-10 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz: Bloger Adam Kłykow i czytaj o ZUS-ie. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • Krystyna 1951(2008-07-10 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego posłowie mają przyjąć najnizsze wynagrodzenia to wiellki skandal moje dokumenty płacowe z lat 1971-1978 zniszczono w tym okresie pracowałam w soboty , i wyznaczane miałam dyzury niedzielne , pozostawione karty płacowe od 1979 informują ze osiągałam zarobki powyzej sredniej . To jest nagroda do tych którzy mówili w tym okresie czy się stoi czy się leży wszystkim jednakowo się należy. Proszę znależc winnego który doprowadził do zbiorowego niszczenia akt myśle ze sprawa ujrzy swiatło w Strasburgu. proszę o opinię w tej sprawie.

    Odpowiedz
  • Lotar(2008-07-10 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    lepsze 50 zł niż nic.Dla jednych to może mało-a dla innych bardzo dużo!

    Odpowiedz
  • Toż to aż 15 EURO ! ! !(2008-07-10 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    czego się czepiacie jest POdwyżka -:)))

    Odpowiedz
  • A.W.(2008-07-10 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie można poszukać kwoty najniższego wynagrodzenia za lata 1965 do 1980 roku. Proszę o podanie strony, z góry dziękuję.

    Odpowiedz
  • Zbych(2008-07-10 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ezana ---- masz rację , pisałem o tym już wielokrotnie że ten który zniszczył dokumenty płacowe pracowników a taką zgodę wyraził rząd i jego urzędnicy to wykonali, ponoszą zgodnie z prawem wszelkie konsekwencje z tego tytulu. Ten kto wyrządził szkodę musi ją naprawić art. 441 par.1 i pa r. 2. KPC . Niektórzy piszący w tej kwestii sprawiają wrażenie że są lektorami z minionej epoki .

    Odpowiedz
  • galernik(2008-07-10 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ezana ma rację.
    Dlaczego zwykły człowiek ma być karany za to, że niszczono dokumenty
    płacowe ?
    Chyba twórcy światłych reform wiedzieli, że dokumenty były niszczone ?
    Zakładanie zerowego dochodu za pewne lata pracy to zupełny skandal.
    A zakładanie za te lata najniższych zarobków to tylko ochłap.
    Chyba wiadomo, ile wynosiła średnia płaca w poszczególnych branżach ?
    Do wszystkich ucieszonych, że ich to nie dotyczy :
    - Dzisiaj my, jutro wy.

    Odpowiedz
  • hehe kolejna EZANA w akcji(2008-07-10 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ale bzdury piszesz ZBYCHU. Idz i sprawdz o czym mowi art 441 KPC - podpowiem CI znajduje sie w Rozdział 2. Sprawy o rozwód i o separację - kodeksu. Jesli tam chcesz szuka cprzepisow to Ci gratuluje pomyslu i ulanskiej wprost fantazji.

    A jesli chodzi CI o art 441 KC to tez trafiles jak kula w plot. Niszczenie dokumentacji pracowniczej nie bylo czynem niedozwolonym tylko wynikalo z owczesnych przepisow.

    Wiec szukaj dalej, moze kiedys cos znajdziesz. Ale jak na razie kiepsko CI idzie.

    Odpowiedz
  • pablo(2008-07-10 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwi mnie fakt, ze jest jeszcze wiele takich osob, ktore maja nadzieje ze Panstwo im cos da :) Najgorsze jest to, ze jest to jedynie wiara bo nie ma w historii takich przypadkow. A jakze prawie wszyscy sa zaslepieni. 50 zl to akurat rata na mercedesa :):):) albo na piwo, jak kto woli....

    Odpowiedz
  • :)(2008-07-10 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    Zbysiu chce sie po prostu rozwiesc z ZUSem a TY sie czepiasz.

    Zbychu czyzbys zaprzestal wspolnego pozycia z ZUSienka?

    Odpowiedz
  • kadrowiec(2008-07-10 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    cieszyć się z małego to jedno, ale może nie wszyscy wiedzą, że można też skorzystać z możliwości wykazania tzw "zarobków zastępczych". Jest z tym trochę kłopotu, bo trzeba odnaleźć osobę, która pracowała z nami w tej samej firmie na podobnym stanowisku i poprosić ją (lub były zakład pracy) o udostępnienie takich danych. Zakład pracy ma wówczas obowiązek wystawić Rp-7 gdzie zamiast inienia i nazwiska pisze: zarobki zastępcze. Szansa na takie przeliczenie znacznie wzrośnie, żeśli odnajdziemy osobę, która ma wpisane zarobki w legitymacji ubezpieczeniowej. Znam kilku takich emerytów, którzy wiele na tym zyskali...

    Odpowiedz