Polisy zdrowotne nie będą ani tanie, ani powszechne

autor: Dominika Sikora10.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 10.07.2008, 08:54

Koszyk świadczeń zdrowotnych przedstawiony przez rząd nie zachęci do kupowania dodatkowych polis zdrowotnych. Rząd nie wyklucza, że powstanie nowy projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych. Bez polis zdrowotnych do systemu lecznictwa nie wpłynie dodatkowo 3,5 mld zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • No wlaśnie: we Francji, Danii, Wielkiej Brytanii czy Austrii.(2008-07-10 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli w krajach bogatych.
    A gdzie Polsce do nich??? Przecież my nie jesteśmy krajem bogatym jak wyżej wymienione, więc przy biednym społeczeństwie żaden! płatny koszyk nie zafunkcjonuje! Skąd biedne społeczeństwo ma brać na to pieniądze?
    Czy to tak trudno zauważyć????....

    Odpowiedz
  • Mike(2008-07-10 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    A co niby da mi osobiście taka polisa skoro nie zagwarantuje mi niczego? Mam dodatkowo pompować moje prywatne pieniądze w niewydolny system? A mało to teraz daję? Rocznie odprowadzane jest z mojej pensji kilka tysięcy, od 4 lat nie chodzę do lekarza, a jak musiałem dziecku zrobić testy uczuleniowe to podano mi "pierwszy wolny" termin w listopadzie, a skierowanie było z lutego. W końcu oczywiście badania zrobiłem prywatnie. Czyli moja składka pozostała nadal nie naruszona. Może zamiast szykować kolejne skoki na kasę podatników warto przygotować jakiś lepszy model zarządzania tym co jest. Najlepiej w formie ścisłej kontroli wydatków zarówno w szpitalach i NFZcie połączony z osobistą odpowiedzialnością majątkową za szkody wynikłe ze zbyt lekkomyślnego wydawania pieniędzy. Skończy się zamawianie najdroższych leków za wziątka od przedstawicieli medycznych.

    Odpowiedz
  • kaja(2008-07-10 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jak w Polsce płace osiągną poziom płac we Francji, Danii, Wielkiej Brytanii czy Austrii, to wtedy się doubezpieczymy.

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-10 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    W tej chwili płacę rocznie 4,5 tys. zł składki zdrowotnej, a jak potrzebuję porady lekarskiej to idę prywatnie. Wszelkie szczepienia (grypa, zółtaczka) są pełnopłatne. I jeszcze słyszę że mam się dodatkowo ubezpieczyć. I co ja z tego będę miała skoro 4,5 tys. rocznie nie gwarantuje mi niczego????

    Odpowiedz
  • üö(2008-07-10 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Przy obecnym systemie i proponowanych zmianach nie wykupie ubezpieczenia dodatkowego. Sektor publiczny proponuje mi tylko miejsce w kolejce. Korzystam tylko z sektora prywatnego. Z moich pieniedzy korzystaja inni. Znam osoby /niektore emerytki/, ktore maja harmonogram wizyt w publicznej sluzbie zdrowia zapelniony do konca roku, do roznych specjalistow oraz na rozne badania, moim zdaniem czesto zbednych. Jest to ich sposob na zycie na emeryturze.
    Wizyty u lekarza powinny byc platne 100%, a ubezpieczalnia powinna zwrac czesc kosztow pacjentowi.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2008-07-10 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie , mam harmonogram wizyt zapełniony do końca roku , bo do kardiologa zapisano mnie na grudzień .

    Odpowiedz
  • nastepny przekret(2008-07-10 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kopacz szykuje stanowiska dla cwaniakow,bowiem kto najwiecej zarobi na tych polisach jak nie agencji ubezpieczeniowi?/ Bedzie tak jak z funudzami emerytalnymi przed reforma emeryci maja 95% emerytury, a po reformie Balcerowicza beda mieli 50%( prowizje7%, reklamy, % za zaleganie na koncie itp.... Na tym ma polegac ta refoma, aby cwaniacy oblowili sie naszymi pieniedzmi, a zainteresowani mieli z nazwy tylko polisy ubezpieczeniowe...
    Zlodzieje znowu chca nas okrasc, trzymajmy sie za portfele!!
    Co z deklaracjami Tuska i Kopacz, ze nie bedzie dodatkowych oplat za leczenie??

    Odpowiedz
  • (oLo)(2008-07-10 16:32) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę mi zwrócić całośc mojej składki zdrowotnej która zabierają mi z wypłaty. Sam sobie wykupię prywatną polisę zdrowotną nawet tą najdroższą. co to za składka? - że jeśli chce się leczyć to i tak idę prywatnie i znów płacę.
    Wniosek taki - moja składka zdrowotna utrzymuje nierobów, rolników i to im zapewnia bezpłatne leczenie a przede wszystkim te wielgachne siedziby NFZ i ZUSui ich dyrektorów i prezesów. I to ma być sprawiedliwość?

    Odpowiedz
  • Prokurator(2008-07-29 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Podoba mi sie to porownanie do prywatnej stomatologii :-) Tak pieknie rzadzacy mowia o prywatyzowaniu szpitali i jako przyklady uzywaja prywatnych gabinetow detystycznych. Szkoda, ze nie wiedza (lub wygodniej im nie wiedziec), ze Polska ma najwyzszy wskaznik prochnicy w Europie. Pozdrawiam myslacych.

    Odpowiedz