Jakie uprawnienia urlopowe ma pracownik zmieniający pracę w ciągu roku

autor: Jadwiga Sowińska10.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.10.2008, 15:52

To, ile dni urlopu będzie przysługiwało pracownikowi po zmianie pracodawcy w ciągu roku, zależy od tego, ile dni urlopu za ten rok wykorzystał w poprzedniej firmie i na jaki okres zostaje zatrudniony przez nowego pracodawcę. Znaczenie ma też wymiar etatu pracownika w starej i nowej firmie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

  • dzonny(2008-07-11 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie. Jak to jest w końcu z urlopem dla osoby pracującej na 1/2 etatu? Podczas zatrudnienia na cały etat miałaby normalnie 20 dni urlopu. Skoro pracuje na 1/2 to czy ma tylko 10 dni urlopu na cały rok, a może jeśli policzyć to proporcjonalnie to wychodzi 10 dni 8-godzinnych, ale skoro pracownik pracuje 4 godziny, to w rzeczywistości wychodzi mu 20 dni urlopu po 4 h. Proszę o pomoc i podanie podstawy prawnej.

    Odpowiedz
  • nowicjuszka(2008-07-18 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego w przypadku pracownika, który w mieisącu maj 2008 r. zmienił pracodawcę a u poprzedniego pracodawcy był zatrudniony od 2007 r. i wybrał 9 dni urlpou (z 26) za rok 2008 a powinien zgodnie z obliczeniami wybrać 11 dni?

    Odpowiedz
  • radex(2008-08-04 00:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli, jak pisze autor, wymiar urlopu 4/12 z 26 dni wynosi 9 dni (26:12x4=9 po zaokrągleniu w górę), to wydaje się mi, że wymiar 8/12 z 26 dni wynosił będzie 18 dni (też po zaokrągleniu) - a nie jak podał, 16 dni. Czy się mylę???

    Odpowiedz
  • zagubiona(2008-08-18 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    przepraszam , ze odbiegam od tematu, ale nie wiem gdzie mam z tym isc...czy ktos wie co oznacza ten art.129 par.1

    Odpowiedz
  • Irena(2008-08-29 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czy przysługuje mi ekwiwalent z niewykorzystany urlop u pracodawcy, w przypadku gdy zatrudniona byłam przez 6,5 miesiąca na pełen etat. Jeśli tak to za ile dni i w jakiej kwocie. Dodam że zarabiałam 1650 zł brutto

    Odpowiedz
  • grzegorz(2010-06-27 07:31) Zgłoś naruszenie 00

    czy pracodawca morze zmusić do wykorzystania urlopu w okresie wypowiedzenia

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane