"Sprawa emerytur pomostowych powinna zostać rozstrzygnięta w referendum"

09.07.2008, 13:25; Aktualizacja: 09.07.2008, 18:10

Godna praca, godne życie i godna emerytura - to hasło dzisiejszego spotkania Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Gościem komisji jest wicepremier Waldemar Pawlak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (38)

  • oszukana(2008-07-12 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    nacisk lobby pracodawców na rząd ---cała tajemnica ,tylko dlaczego nasz rząd
    tak imm służalczo przyklaskuje

    Odpowiedz
  • Zniesmaczona(2008-07-09 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego, przepraszam, Asiu (post 10) ja mam płacić na Twoją emeryturę? Albo emeryturę nauczyciela, którego pensum wynosi 18 godzin tygodniowo (tak, wiem, dodadtkowo jeszcze sprawdzanie prac, przygotowanie do lekcji itd. ale nawet z tym to nie więcej niż 25-28 godzin tygodniowo)? Tak mi się nasuwa myśl, że i tak ciężar nauczania młodych ludzi spadł ostatnio na prywatnych korepetytorów, o czym świadczy wysokość wydatków przeznaczanych na prywatne korepetycje. Ciekawym jest też że zdarza się, że nauczyciel, który jest nieobecny w pracy z powodu choroby, tego samego dnia udziela korepetycji. Jest to etyczne?

    Odpowiedz
  • do młodych egoistów(2008-07-09 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Zgodnie z konstytucją "wszyscy obywatele równi wobec prawa". Po 35 latach składkowych każdy powinien mieć prawo do emerytury, Wy młodzi gamonie boicie się, że jakby taka ustawa przeszła to pracowalibyście do 70-tki a to dlatego bo najpierw się uczycie i w między czasie wybieracie dziekanki aby zarobić na saksachk, Potem wyjeżdzacie poza granice kraju aby się dorobić, O pracy w kraju nie myślicie bo i po co skoro osiągając wiek emerytalny wystarczy mieć 20 lat stażu składkowego, Nic z tego 35 lat składkowych dla każdego, żadne tam wychowawcze, żadne wojsko, żadne studia, Ciekawe ile osob by się załapało wtedy na niby wcześniejszą emeryturę z was młodych cwaniaków.

    Odpowiedz
  • 54 wiek 36 staż składkowy(2008-07-09 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    9: O.R.
    Ty jesteś chyba chory, To my z 35-40 i wielcej letnim stażem mamy pracować do ilu jeszcze lat żeby ci którym się nie chce pracować nie żyli na skraju ubóstwa? Chyba ciebie porąbało. Czy wiesz ile z tych 2,5 miliona to emeryci z pełnym wiekiem emerytalnym? Ile z tych osób to nieroby i memele którym nie chce się pracować? Ile z tych osób to po prostu nieudacznicy, którzy nie po prostu nie potrafią sobie radzić w życiu? A czy wiesz ile osób ma płace przekraczające pułap 40 i 50 tys zł miesięcznie,
    A Ty sam czy uzbierasz taki staż jak my ludzie z lat 50-tych, Nigdy!! Jakim więc prawem tu się wypowiadasz dupku,

    Odpowiedz
  • :-((2008-07-09 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura za staż pracy a nie wiek!!!!!!!!!!!!
    Za pracę sprawiedliwa zapłata a nie dodatki w postaci wcześniejszej emerytury

    Jeżeli ktoś tak koniecznie zamierza przejść na wcześniejszą emeryturę
    To niech płaci podwójne składki a nie tak jak jest obecnie

    Jeden 35 – 40 i więcej lat pracy i za młody

    A np. policjant, strażak żołnierz i inni 15 lat i emerytura
    Dość okradania długo pracujących

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-09 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • Szacunek dla starych mistrzów(2008-07-09 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Prawdziwych nauczycieli, ludzi z misją, znakomicie przygotowanych merytorycznie, to teraz ze świecą szukać

    Odpowiedz
  • 45 lat - mlody(2008-07-09 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    udajacy dziadkow naciagacze sweizo po 50tce snowu chca jakims fartem wyrwac kase z budzetu.
    Rzad ukrucil przyznawanie rent na lewo to teraz walcza o emeryturki, dziadki silne jak byki i paniusie co by nie jednego 20 latka polozyly.
    Ludzie dajcie spokoj z ta swoja staroscia w weiku 55 lat - to zenada.

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-09 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    W tej gazecie były dwie informacje które mozna skojarzyć/połączyć ze sobą. Jedna to że 2,5 mln osób w Polsce na skraju ubóstwa i druga to ta o emeryturach pomostowych. Nie chce się pracować ? No to żyjcie za 600 zł miesięcznie. Oczywiście zaopiekują się Wami politycy "socjaliści" których u nas pełno i wezma Was w opiekę (vide polski Zapatero i brat mały). Powodzenia.

    Odpowiedz
  • zatroskany(2008-07-10 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    do nr.21
    EGOISTKA (jak wiekszosc tu piszacych)

    Odpowiedz
  • jan(2008-07-09 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    a my młodzi będziemy na was nierobów pracować?

    Odpowiedz
  • Popierająca rocznik 1954(2008-07-09 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Dialogowi spolecznemu nie moga podlegac tylko nauczyciele,zawody szczególne,zauważyć raczcie ile kobiet prosi o mozliwość odejścia na emeryture po 30 i 35 latach pracy czy to wybryk kilku pan to jest poprostu tym ludziom niezbędne,często pewnie ze wzgledu na zdrowie cierpia i nie mówia bo by ich pozwalniano.a np.zaznaczyc ,że przechodzac na wczesniejszą emeryture w wieku 55 lat zakaz jakiejkolwiek pracy zawodowej.Postawcie taki warunek.To będzie sprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • wierząca w sprawiedliwość(2008-07-09 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Sniadek liczymy na Pan sprawiedliwe poparcie.

    Odpowiedz
  • O.R.(2008-07-09 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Czas Soli...ści się skończył. Takie związki zawodowe blokują rozwój firm. A sytuacja gdy w zakładzie (najczęściej w kopalni) jest 12-18 związków zawodowych to kuriozum. Co do emerytur to sprawa jest jasna - tylko kilka zawodów i żadnych ustępstw. Nauczyciele ? Mili Państwo - do pracy ! do pracy.

    Odpowiedz
  • staruch(2008-07-09 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    O.R.co ty młody pewnie człowiecze mozesz wiedziec na ten temat.Roczniki 1954 -emerytura zgodnie z prawem.

    Odpowiedz
  • 58latek(2008-07-09 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    do O.R. ile masz lat co zabierasz głos w tak istotnych sprawach dla twoich rodziców i krewnych .zero wiadomości z życia ,zero doświadczenia. jesteś zero.

    Odpowiedz
  • 54 latka(2008-07-12 21:39) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko Ci sami "pracodawcy" nami się brzydzą.A rząd udaje, ze tego nie wie.

    Odpowiedz
  • ......(2008-07-09 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    19: krystyna
    Skąd wiesz dlaczego zakładasz od razu najgorszy scenariusz, Dlaczego my polacy jesteśmy takimi cholernymi pesymistami, No dlaczego??????

    Odpowiedz
  • poczekamy(2008-07-09 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    panie premierze Pawlak z calym szacunkiem dla Pana prosimy - roczniki 1954 szczegolnie kobiety o zachowanie przywilei.My jestesmy na rynku pracy 30 i 35 a może i więcej lat.

    Odpowiedz
  • oczekująca zmian(2008-08-26 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Elkę,dlaczego tylko rocznik 1954 egoizm przez Was przemawia Ja jestem 55 roczik i 33 lata pracy co to za rożnica mam również prawo tak jak rocznik 56 .Pan ŚŚniadek ma rację referendum ale co na to rządzący oni mają inne zdanie.

    Odpowiedz