Strona rządowa przedstawiła nauczycielom nową strukturę wynagrodzeń

09.07.2008, 11:29; Aktualizacja: 09.07.2008, 20:33

Przedstawiciele ministerstw: edukacji, pracy i finansów oraz sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Boni spotkali się dziś w Ministerstwie Edukacji Narodowej z przedstawicielami największych związków zawodowych w oświacie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (93)

  • b(2010-12-17 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowna hulajnogo!

    czyżby jakiś nie spełniony sen o byciu nauczycielem? Frustracje sa zrozumiałym motywem szczekania na innych

    Odpowiedz
  • NAUCZYCIELKA Z 28 LETNIM STAŻEM PRACY(2009-01-30 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    GŁUPIA DYSKUSJA OSÓB NIE MAJĄCYCH POJĘCIA O PRACY DZIEĆMI

    Odpowiedz
  • Zadowolony Nauczyciel(2008-08-30 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem nauczycielem i jestem zadowolony i nie mam zamiaru wciskać ludziom że ciężko bo i tak niezrozumieją. Dla mnie najlepszym motywatorem jest autoryte wśród uczniów a że są niezdyscyplinowani czasem itp to jest to dodatkowe wyzwanie a ile radości jak się dotrze do nich. Więc napinacze zazdrośnicy piszcie sobie tam dalej bzdury, a mnie to rybka.

    Odpowiedz
  • SOWA(2008-08-26 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ojej! Ale piekiełko. Przykre. Sądzę, że to właściwie mini obraz naszego sfrustrowanego społeczeństwa. Czy w tym kraju komuś jest dobrze? Gryziecie się wzajemnie. Czy nie widzicie winowajców? Może podać adres?

    Odpowiedz
  • batman(2008-07-25 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem na tym forum pierwszy raz, ale niemile mnie zaskoczyło skakanie sobie do oczu różnych rozmówców. Jestem nauczycielem od 28 lat, dyplomowanym, też mam 3 dzieci na studiach. Nie zarabiam wprawdzie kokosów, bo to w mojej szkole niemożliwe, ale uważam, że nie jest tak tragicznie, jak niektórzy sądzą.
    Tym, którzy nie wiedzą , ile godzin rzeczywiście pracuje nauczyciel oświadczam, że po powrocie do domu poświęcam przynajmniej 3 godziny na przygotowanie się do zajęć. Czasami też poświęcam swój wolny czas w soboty - za friko!.

    Odpowiedz
  • Uczeń(2008-07-23 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Do 87
    Niestety mam inne wspomnienia.

    Uczyłem się, bardzo dobrze (i dlatego,że byłem zdolny i dlatego, że się uczyłem), ale nauczycielce z matematyki nic nie zawdzięczam, zupełna noga, a z fizyki to w ogóle nie powinna uczyć, bo nie tylko nie nauczyła, ale jeszcze zniechęciła do nauki.

    Odpowiedz
  • nauczyciel mat(2008-07-23 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do 85
    Zdajesz sobie sprawę że wychowanie wychodzi z domu. Tak jak trakujecie swoich rodziców i tak jak się donich lekceważąco odnosicie tak samo tarkujecie Nas nauczycieli. No bo jak w domu można to dlaczego w szkole nie.
    Przecież nie ma zadnej kary. Na zachowaniu wam nie zależy a na ocenach wogóle. Dochodzicie dopiero do wniosku kiedy trzeba stanąć przed rzeczywistością i zarobić na siebie iswoją rodzinę. I okazuje się że macie za mało wiedzy i umiejętności.Wtedy jest stwierdzenie"Ale byłem głupi, ze nie uczyłem się w szkole"i przypominacie sobie swoich jakże bardzo złych nauczycieli.Ale wtedy jest już za póżno.Możecie tylko swoim dzieciom kazać się uczyć, a nie utwierdzać ich w przkonaniu "Ja się nie uczyłem i jest dobrze"

    Odpowiedz
  • nauczyciel mat(2008-07-23 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    Do 85
    Szkoda, że masz takie złe wspomnienia o latach szkolnych i nauczycielach. Naprawdę to uczniowie i rodzice zmuszacie Nas do czasami ostatecznego i naprawdę lekceważacego traktowania was. Poaz tym przypomnij sobie ile razy robiłeś z nauczyciela durnia, wyśmiewając się z niego, lekceważąc go i oczerniając wobecności swoich jakże durnych kolesiów i w obecności rodziców, mówiąc im jacy to my jesteśmy żli. A przcież My też jesteśmy tylko ludźmi i też mamy pewną granicę wytrzymałości.Ciekawa jestem czy nie poniosło by Cię jakby twoje(a nawet nie twoje ) dzieci robiły z Ciebie wariata , obrażłyby Cię i pyskowały. Zapewne takiej rozwrzeszczanej małolacie, która mówiłaby Ci co masz robić dałbyś poapalić albo zastosoawł byś jakąs karę. Ale My nie możemy nic, bo zaraz nas straszą kuratorium.To jest to własnie beztresowe i bezkarne wychowanie dzieci.

    Odpowiedz
  • uczeń(2008-07-23 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Do 84
    Tych, którzy włożyli wiedzę jest bardzo widocznie bardzo mało, jak większość ludzi ma przykre wspomnienia.
    A o złośliwości, niesprawiedliwości, lekceważeniu uczni mądrych wręcz na pokazywaniu im - ja Ci pokażę - na nieumiejętności przekazywania wiedzy, na braku możliwości właściwej rozmowy pomiędzy rodzicami, a nauczycielem, na celowym zaniżaniu ocen, na wyśmiewaniu się z ucznia, jego lekceważeniu, udawaniu, że nie widzę i nie wiem, co się dzieje w klasie lub na lekcji, to każdy może powiedzieć.

    Odpowiedz
  • nauczyciel mat(2008-07-23 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomnieliście wszyscsy,( którzy nie są nauczycielami) że każdy z was chodził do szkoły i każdego z was uczyli nauczyciele. Od waszych mozliwości intelektualnych powastały rózne zawody , ale to My kształciliśmy was.
    I teraz zarabiacie więcej od Nas i jeszcze macie do nauczycieli jakieś pretensje że nic nie robimy a chcemy podwyżki. " Nie pamięta wół jak cieleciem był" przyponij sobie jak nauczyciele musieli się męczyć aby wpoić ci wiedzę abyś mógł sobie w zyciu poradzić.I to ma być tera taka zapłata?Daję wszystkim do myślenia i nie piszcie takich głupot o nauczycielach, a bądzcie im wdzięczni.

    Odpowiedz
  • rodzic(2008-07-15 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do 78 nauczycielka

    Tak się składa, że jedna nauczycielka tak jak Ty powiedziała do mojego dziecka, które bardzo płakało i nie chciało zostać w pierwszej klasie "niewychowane dziecko".
    Jaką miałem satysfakcję, kiedy jej dziecko szło do pierwszej klasy z moim drugim, (które szło uśmiechnięte), a jej nie tylko, że płakało, ale jeszcze tupało nagami.

    TO DOPIERO WYCHOWANIE -SWEGO NIE WIDZICIE , CZY WAM WSZYSTKO WOLNO????????

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-15 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    79: nauczyciel jezyka polskiego
    Odpowiedz mi na jedno proste pytanie - dlaczego chodzisz za mną po wszystkich forach? Dlaczego czytasz głównie moje posty? Nie tylko ja robię błędy, Powiedz mi jeszcze dlaczego wciąż zmieniasz nicki czyli ukrywasz się pod różnymi maskami, Pomimo że wkurzasz mnie to lody dalej aktualne.

    Odpowiedz
  • cenzor(2008-07-15 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    sa może ty jesteś drugie ja wrony a jak nie to przyklej się do jej piór będzie wam rażniej

    Odpowiedz
  • cenzor(2008-07-15 16:47) Zgłoś naruszenie 00

    79: nauczyciel jezyka polskiego
    s p i e r d a l a j k r e t y n i e czy musisz wszędzie wsadzać ten parszywy ryj. Odczep się o ezany i od pozostałych forumowyczów,

    Odpowiedz
  • nauczyciel jezyka polskiego(2008-07-15 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ezana co post to kolejne ortograficzne bledy na poziomie 5 klasisty.
    NA PEWNO, nie NAPEWNO
    Ii co to znaczy "kilkadzieścia", chyba kilkadziesiąt - jak mozna pisac takie bzdury i to publicznie? TO tylko brak wstydu moze to tlumaczyc

    Odpowiedz
  • nauczycielka(2008-07-14 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony. Każdy powinien być doceniany - jeśli wykonywany jest z pasją i zaangażowaniem i od tego powinna zależeć pensja. Nie mają racji ci, którzy uważają, że to łatwy zawód. Jestem nauczycielką, a kiedy idę na swój wymarzony urlop (powtarzam urlop) w przymusowyym i całościowym wymiarze w okresie wakacyjnym to widok rozwrzeszczanych i niewychowanych dzieci najpierw wyprowadza mnie z rónowagi a po kilku tygodniach cieszę się, że daja tak popalić swoim rodzicom.
    Wszystkim zagorzałym przeciwnikom podwyzek dla nauczycieli życzę przynajmniej po jednym rozwrzeszczanym dziecku, nie trzeba dodawać niewychowanym - bo skoro ma niewychowanego rodzica :)

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-13 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyne usprawiedliwia Wronę to jej młody wiek, Za kilkadzieścia lat boleśnie się przekona jak to jest być w "średnim wieku" jak to nazywają młodzi, być zmęczoną pracą i na bank być z tyłu za młodymi, Będzie tak napewno bo technika pędzi do przodu szybciej niż zwyky pracownik zdąży się dostosować, W "średnim wieku" nie jest już tak łatwo pożerać wiedzę i dorównać kroku młodym. Tylko szkoda, że Wrona przekona się o tym zbyt póżno,

    Odpowiedz
  • Slawek W.(2008-07-12 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Szok przeżyłem, jak zobaczyłem komentarz 'WRONA". Szok....brak mi słów....Nauczyciel po studiach na rękę 1 tysiąc, mgr prawa jako zwykły pracownik sądu ( bez aplikacji) 2 tyś, a za ok. 10 lat nauczyciel dyplomowany brutto 2800, a sędzia 5 tyś. Czego ta WRONA chce? Sam jestem nauczycielem i znam doskonale realia środowiska prawniczego. Wrono....głupoty piszesz!!!

    Odpowiedz
  • :((2008-07-11 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    za malo za malo za malo pensji
    za dozo za duzo za duzo pensum

    Odpowiedz