OPZZ żąda nowych propozycji w zakresie emerytur pomostowych

08.07.2008, 16:35; Aktualizacja: 09.07.2008, 08:20

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) oczekuje od rządu przedstawienia nowych, akceptowanych społecznie i uwzględniających warunki pracy, propozycji w zakresie emerytur pomostowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (59)

  • platfusy okradaja spoleczenstwo!!(2008-07-08 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze!!! oni po cichu nas okradaja. Kominy placowe jak fabryka, 1 mld. zl ukradli z konta recykllingu, aby bawic sie za bnasze pieniadze..DOSC ZLODZIEJSTWA!!!

    Odpowiedz
  • pan z 44 stażem pracy(2008-07-08 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    A o ludziach ze stażem ponad 40-letnim znowu cicho!
    W państwach UE 40-letni staż uprawnia do skorzystania ze wcześniejszej emerytury, a w Polsce utrzymuje się przywileje dla tych z 15, 25 stażem.Nie dziw, że jesteśmy pośmiewiskiem dla innych państw, większość dłużej pobiera emeryturę niż pracuje, a tym, którzy charują od ponad 40 lat nakazuje się pracować do powszechnego wieku emerytalnego skazując na 50-letni staż pracy lub wegetację bez środków do życia.Nasz system emerytalny to największy bubel prawny, a jego ofiarami stały się osoby, które najdłużej pracują!

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-08 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Z pomostówki będą mogły skoirzystać kobiety z 20 letnim stażem pracy w tym 15 w określonych warunkach, 60 letnie kobiety z 20 letnim stażem bez ookreślonych warunków. A ja mam 36 lat stażu bezwzględnie składkowego, Takich przypadków jak mój nie ma w nowej ustawie, Mam pracować jeszcze 6 lat. Czym ja sobie nagrabiłam, że tak zostałam potraktowana przez ustawodawców i związkowców, Tym, że urodziłam się o pół roku za póżno aby mieć możliwość przejścia na emeryturę.

    Odpowiedz
  • Elżbieta 50 +(2008-07-08 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Prawda jest taka, że kiedy nasze zakłady sprywatyzowano.My starzy pracownicy potrzebni byliśmy tylko do przyuczania nowych młodych następców.Stopniowo linie produkcyjne modernizowano a starych się pozbywali.Dlaczego szkodliwe tylko do 98 roku?Ja w szkodliwych i mam to na papierze pracowałam do 2006 roku.Niestety nie dane mi bylo popracować w normalnych warunkach bo ...nie obsłużę komputera, nie jestem rozwojowa, bo jestem ze starej epoki.Nikt mnie o zdanie nie pytał.Była umowa na czas określony.Dostałam godzinę na spakowanie się i formalności kadrowe.Tak się starałam by nie pozbywali się mnie po 34 latach pracy przez piątki i świątki.To był "mój zakład".Pracowałam w wyuczonym i kochanym zawodzie.Gdzie tam.Odeszłam jak śmieć.Do dnia dzisiejszego nie mogę się z tym pogodzić.Winą jest mój wiek.Nikt w oczy wprost odwagi nie miał powiedzieć.Zresztą nie musieli.W końcu to prywatni pracodawcy.

    Odpowiedz
  • ...(2008-07-08 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec z przywilejami emerytalnymi ! Dlaczego przyszłe pokolenia mają płacić na młodocianych emerytów? Dlaczego informatyk czy muraż ma płacić na nauczyciela czy górnika? Niech każdy pracuje tyle samo i jak chce to niech odkłada w III filarze.

    Odpowiedz
  • GP(2008-07-09 05:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do ...
    Trzykropku, muraż jest najlepszym dowodem na to, że musisz zmienić swoje poglądy. Powodzenia.

    Odpowiedz
  • R45(2008-07-09 05:59) Zgłoś naruszenie 00

    mam 65 lat, przepracowałem 42 lata ,emerytura moja to 2310 zł.Nie powinno być żadnych ulg emerytalnych.Wszyscy pracują 65 lat i wtedy idą na emeryturę.ŻADNE TAM PRZYZWEOLENIE SPOŁECZNE-NIEROBY.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-09 06:55) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj część o ZUS-ie. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • r-60(2008-07-09 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    do R45 a ja mam 60 lat , 8 miesięcy, 7 dni .Cieszę się emeryturką wraz z żoneczką która ma dopiero 55 wiosenek. Wskazniki przeliczeniowe 1,95.171. Nierobów z nie własnej winy przybywać będzie w zastraszającym tempie. Towarzystwa Ubepieczeniowe zacierają rączki ( symulacja) 50% niewolników nigdy nie nabędzie praw do emerytury ze względu na niespełnienie warunków.Popytaj ,poczytaj a dowiesz się ,że wcześniejsze emerytury są nie tylko w Polsce a wybór czy się z nich chce skorzystać należy tylko do zainteresowanych. 2300zł to tylko ok. 1800-1900zł na łapkę za 5 lat obudzisz się z tą emeryturką jako kloszard może usłyszymy twój krzyk NIEROBY WSPOMÓŻCIE BIEDNEGO EMERYTA.

    Odpowiedz
  • czekam(2008-07-09 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    A co z rocznikiem 1954 dla kobiet-my powinnyśmy byc ujęte w nowej ustawie,takie prawo daja nam konstytucja i zapisy w ustawie gdzie nie zapisywałyśmy się do OFE bo docelowo był to warunek że możemy w wieku 55 lat przejść na emerytury.Dlaczego rocznik 53 skorzystał a my nie jestem z 2 stycznia 54 roku ,to przeciez skandal.

    Odpowiedz
  • popierająca(2008-07-09 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    OPZZ walczcie takze o nas 1954 rocznik takie zapisy jak pisze poprzedniczka były naprawde,Zwiazki zawodowe dlaczego walczycie tylko o juz uprzywilejowane grupy a nie o wszystkich od tego jestescie ,tez należe do Zw.

    Odpowiedz
  • Piotr(2008-07-09 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Pana z 44 stazem, mam 58 lat zycia i również 44 lat pracy moze OPZZ zajmie się tymi sprawami .

    Odpowiedz
  • 1949-40(2008-07-09 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego OPZZ nie proponuje przywrócenia zasady, iż po 35 K i 40 P latach pracy należy się emerytura bez względu na wiek lub chociażby po osiągnieciu 60 lat życia. Przecież w Europie nikt dłużej nie pracuje, co u nas toleruje się niewolnictwo ??????? A poza tym zakłady, w których praca występuje w szczególnych warunkach i proponuje się skrócony okres pracy winny odprowadzać wyższe składki emerytalne.

    Odpowiedz
  • 54/30(2008-07-09 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Złodzieje i jeszcze raz złodzieje- a co z osobami styranymi przez długi staż pracy ? Czy NAS skierujecie na utylizację?. BRAK SZACUNKU DLA NAS !!! .Opamiętajcie sie, Wy ustawodawcy.

    Odpowiedz
  • TEŻ PRACUJĄCY - nie mundurowy(2008-07-09 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    czas najwyższy ZLIKWIDOWAĆ EMERYTURY MUNDUROWE, np.taki SĘDZIA, CO prowadzi(siedzi) na 1 sprawie kilkanaście lat dostaje 100% ostatniej emerytury- min.5-7 tys.zł.
    CZY TO JEST SPRAWIEDLIWE i jeszcze 15 dni dodatkowego urlopu(26 + 15), to JEST WYSOCE NIESPRAWIEDLIWE!!!!

    Odpowiedz
  • przedemeryt(2008-07-09 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura za staż pracy 15-25 bez wzgledu na wiek, powinna być wypłacana kosztem ustawodawcy oraz ZZ !!!!!Ustalić minimalne wynagrodzenie w kwocie 1100 zlotych dla posła i senatora,a ZZ pozbawic wynagrodzenia .
    Głosowanie upublicznić !!!!! Oszczednośći z wynagrodzenia przeznaczyc na wczesniejsze emerytury.

    Odpowiedz
  • r43(2008-07-09 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    popieram r45 żadnych przywilejów-65 lat i można iśc na emeryturę. Do r60 obiboki tez od 65 lat na emeryturę. lata pracy powinny się wszystkim liczyć jednakowo jeden rok pracy jeden rok do emerytury. Inna sprawa renciści.

    Odpowiedz
  • wrona(2008-07-09 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Znów te same komunały i znów te same komentarze powtarzane jak mantra...

    A może by tak zupełnie znieść obowiązek ubezpieczeń społecznych? Żadnych składek ale też żadnego świadczenia emerytalnego...

    No tak, tylko co wtedy robili by ZUS i OPZZ?

    Odpowiedz
  • tośka(2008-07-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura za staż pracy a nie ze względu na wiek. Bo można mieć wiek a mieć mały staż pracy i co wtedy.

    Odpowiedz
  • Stenia 1954(2008-07-09 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę wszystkie związki zawodowe o wywalczenie jeszcze o 1 rok wcześniejsze emerytury.Bardzo , bardzo o to Was proszę.

    Odpowiedz