OPZZ żąda nowych propozycji w zakresie emerytur pomostowych

08.07.2008, 16:35; Aktualizacja: 09.07.2008, 08:20

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) oczekuje od rządu przedstawienia nowych, akceptowanych społecznie i uwzględniających warunki pracy, propozycji w zakresie emerytur pomostowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (59)

  • janek 58l.(2012-04-12 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    mam prośbe o wyjaśnienie czy w nowej ustawie emerytalnej pomija sie przywilej wcześniejszego przejścia na emeryturę dla tych którzy przepracowali w warunkach szczególnych tz. 15lat. Czy coś z tego przywileju zachowano.

    Odpowiedz
  • MK(2010-02-08 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram postulat przechodzenia kobiet na emeryturę ze stażem pracy 35 lat.

    Odpowiedz
  • GB(2009-04-16 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga -niektórzy piszą tu po kilka razy , aby napędzić "swoją koniunkturę". Przykład osoba z nr 10 i 11 - podpisuje się jakoby inna osoba . Ale nie wie ,że zdradza ją IP: 83.14.32.* - TEN SAM W OBU PRZYPADKACH.

    Odpowiedz
  • EDI(2008-11-04 01:53) Zgłoś naruszenie 00

    w panstwach ue sa emerytury po przepracowaniu 40 lat bez wzgledu na wiek i odzwo nikt nie mowi ze sa to mlodzi emeryci.owsze sa innemozliwosci przechodzenia ale to dla ludzi z mniejszym stazem pracy np. we Wloszech w 2008 roku przechodzi na emeryture mezczyzna 58lat i 37latpracy w 2009-59lat w 2010 -60 lat w 2011-61 lat jak z tego wynika nie jest dto drastyczne podwyzszanie wieku .w polsce w 2008 roku poszedl na emeryture mezczyzna 6o lat i sta35 lat a o rok mlodszy majacy staz 43 lata jemu to wydluza sie prace do 65 i wtedy bedzie mial 5o lat pracy,w jakim z krajow zach. taka ustawa istnieje,p.TUSK ZAPOWIADA ZE W 2009 NIE BEDZIE WCZESNIEJSZYCH EMERUYTUR ALE TAKICH PRZECIEZ MY NIE CHCEMY DOMAGAJMY SIE PRZEDEWSZYSTKIM USTAWY EMERYTALNEJ KTORA ZAPEWNIALA BY NAM PRZEJSC NA EMERYTURE PO 40 LATACH PRACY.RZAD NA SILE CHCE ZATRZYMAC NA RYNKU PRACY 60-LATKOW A CO I MLODYMI LUDZMI

    Odpowiedz
  • 54 latka 33 letnim stażem(2008-09-25 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy mamy rację i dlatego nie możemy dopuścić do niesprawiedliwości że jedni korzystają z przywilejów a drugim te przywileje się zabiera. Już 2004 roku zabrali nam korzystne przejście na zasiłek przedemerytalny i teraz scenariusz się powtarza ten sam.Mam przepracowane 33 lata i 8 miesięcy i pracodawca mnie zwolnił i jestem na zasiłku bezrobotnym kto mi da pracę. Dla 50 + pracy nie ma. Rząd nie jest przygotowany na tak odpowiedzialną reformę nie robił żadnych symulacji emerytur liczonych nowym systemem tylko zapewnia nas że jak będziemy pracować długo 40 lat lub nawet 50 lat to nasze emerytury będą wysokie ,tylko kto je doczeka. Jestem oburzona że nas się tak traktuje i tu prośba do wszystkich związków nie pozwólcie nas skrzywdzić.A my musimy działać jezeli zabiorą nam wcześniejsze emerytury to proponuję napisać wspólną petycję do Senatu i p.Prezydenta. Może macie inne propozycje napiszcie.

    Odpowiedz
  • sowa54(2008-08-23 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do Anka 53. Mam nadzieję, ze do takiej niesprawiedliwosci nie dojdzie. Praw nabytrych się w normalnym kraju nie odbiera...ale to Polska jest wiec newiadomo???Ja ze stycznia 1954 tez, mam ponad 30 lat pracy czekam na wczesniejsza emerytura, i mam nadzieje, ze nie bedziemy skrzywdzeni. Pomocy oczekujemy od OPZZ, Pana Prezydenta. Musi byc sprawiedliwie wszystkim!!!

    Odpowiedz
  • anka(2008-08-04 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pecha urodziłam się 1 stycznia 1954 rok wcześnej poszłam do szkoły i rok wcześniej zaczełam pracować ,moje koleżanki już na emeryturze ,a ja teraz będę 5 lat dłużej

    Odpowiedz
  • 1949 / 43(2008-08-04 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Te młode gapy , kawki czy wrony nie powinny zabierać głosu na tym forum. Glosy ludzi niejednokrotnie styranych życiem i długoletnią uczciwą pracą woła jak Zew na puszczy. Jeszcze raz powtarzam i popieram tych co mają taki sam pogląd jak ja , wcześniejsze emerytury dla kobiet po 35 latach pracy i 55 lat życia natomiast wcześniejsze emerytury dla mężczyzn po 40 latach pracy i 60 lat życia. W/g mnie jest to kompromisowe rozwiązanie dla przyszłych emerytów natomiast dla obecnych to co już nabyli nie można im odbierać. Jak mówi powiedzenie ,, kto daje i odbiera to się w Piekle poniewiera" Utrzymane powininny zostać lata minimalne lata pracy za które można będzie dostać emeryture ale czy tak jak jest to obecnie 20 lat pracy dla kobiet i 25 lat pracy dla mężczyzn to już jest sprawa do dyskusji.Natomiast bezwzględnie trzeba zmienić Ustawę o KRUS i służb mundurowych bo bez tych zmian bałagan będzie występował za kazdym razem. Długoletni pracujący dłużej utrzymują roln. górn. mund. i poz młod

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-15 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    50: Maria 54
    Ja też nie mogłam chyba napiszę do nich maila i zapytam o co chodzi z tym TK

    Odpowiedz
  • Maria 54(2008-07-15 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mogę otworzyć tej strony na OPZZ

    Odpowiedz
  • nieznany(2008-07-15 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    gdy odchodzilem w2000 rzaklad pracy gwarantowal pomostuwke do wieku
    emerytalnego.A czemu nie odbiorol Panu Walensie cz panuKwasniewskiemu
    lub innym naszymPrzedstawicielom wladzy czy oni maja inne rzycie czy inne rzolondki .Ja mam 700 zasilku a Pan Tusk lekol renkal przepiepszyl miljon
    600 tys.Jaka sprawiedliwos

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-14 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga Znalazłam coś takiego w aktualnościach na stronie internetowej OPZZ

    "Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie wniosku OPZZ o stwierdzenie niezgodności z art. 2 i art. 32 ust 1 i 2 Konstytucji RP art. 32 ust. 1a punkt 2 ustawy o emeryturach i rentach z FUS (Dz.U. nr 121, poz.1264).

    Odpowiedz
  • DO WRONY(2008-07-14 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    do 18: wrona
    Wronko miła może i warto by było abyś poznała zasady mantry stałabyś się bardziej empatyczna dla ludzi, A jeśli chodzi o zus i opzz to czy naprawdę nie masz innych zmartwień na głowie?
    Pomyśl za 25-30 lat będziesz na naszym miejscu ale obudzić się możesz w zupełnie innym świecie o wiele bardziej okrutnym i bezwzględnym,
    Może gdzieś obok będzie krążyć jakiaś ptaszynka i dziobać będzie takie osóbki jak ty,
    Zrewiduj swoje ograniczone poglądy popatrz bardziej horyzontalnie na problemy osób starszych i zmęczonych a być może świat odwdzięczy ci się tym samym,

    Odpowiedz
  • czekajaca na sprawiedliwośc(2008-07-14 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytura po 30 latach pracy dla kobiet (okresy składkowe i nieskładkowe)

    Odpowiedz
  • ezana(2008-07-13 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zadnych pomostówek!!!!! Emerytura za lata pracy. 35K/40M składkowych bez limitu wiekowego,

    Odpowiedz
  • Jolka(2008-07-12 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    43: aga
    Owszem zgadzam się ale dla kobiet 35 lat dotąd aż się zmieni światopogląd mężczyzn, że przy garach, sprzątaniu, dzieciach, praniu, prasowaniu itp działamy wspólnie

    Odpowiedz
  • aga(2008-07-12 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    do rocznika 54.Dlaczego tylko ten rok mialbybyc uprzywilejowany.Ja mam 52 lata i 37 lat stazu pracy i przedluzajac wiek emerytalny do 60 lat prosze policzyc to bedzie 45 lat stazu.A moze juz nie zdaze wziac emerytury i o to chodzi znow pieniadze zostana w budzecie.40 letni staz pracy niezaleznie od wieku jestem za .Kto sie ujmie za takimi jak ja?

    Odpowiedz
  • julka(2008-07-11 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo jest takie przepracujesz 30 lat w szkodliwych warunkach zmienia sie prawo robol pod plot .Gdzie są nasze pieniądze i nasze prawa to tylko może się dziać w Polsce.Odkładaj a złodzieje dobrze się mają

    Odpowiedz
  • alutka(2008-07-11 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    popieram 39 i 40 brak słów na ten rząd co to taki miły i nie kłótliwy cicho robią swoje za namową balcerowicza ??!!...i boni....?

    Odpowiedz
  • PIS(2008-07-11 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Niech nie straszą budżetem,że nie wytrzyma oszczędności trzeba zaczać szukać na swoim podwórku,rocznik1954 żąda emerytur.Panie Prezydencie w Panu nadzieja.Pana najspawiedliwszy ze wszystkich sprawiedliwych.Przecież w rządzie sami mlodzi to oni nas nie rozumieją.

    Odpowiedz