40 tys. zł dla bezrobotnego na założenie firmy

autor: Paweł Jakubczak08.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 08.07.2008, 10:30

Bezrobotni, którzy przez co najmniej rok byli bez pracy, będą mogli z unijnych środków uzyskać 40 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • filozus(2008-07-08 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    BEZPRAWIE ZUS
    Dyrektor oddziału ZUS we Wrocławiu Antoni Malaka i szef prawników tegoż oddziału ZUS Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Oszukiwali, by zatuszować sabotowanie polityki prozatrudnieniowej państwa i bezprawne represjonowanie bezrobotnego za jego aktywność zawodową. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj „ZUS – szczyt głupoty”. Coś ze świata absurdu, prawnicze polish jokes.
    Wszystkich niezainteresowanych przepraszam za te powtórki, ale dopóki na prawniczy debilizm urzędników ZUS nie reaguje nadzorująca tę instytucję Kancelaria Premiera - dopóty mam zamiar być tą kroplą, która drąży skałę...

    Odpowiedz
  • rg(2008-07-08 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Szeroka furtka dla wyjścia z szarej strefy.

    Odpowiedz
  • mario(2008-07-08 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    witajcie.czy 18-letnia uczaca sie dziennie,moze zalozyc firme i otrzymac 40tys na zalozenie tejze firmy?.pozdrawiam i szanuje.gdansk.

    Odpowiedz
  • mehia(2008-07-08 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    nie może, bo żeby się zarejestrować jako bezrobotna musi chcieć pracować na cały etat, a to ma się nijak do studiów dziennych. poza tym musi być przez 1 rok zarejestrowana już

    Odpowiedz
  • Mario201(2008-07-08 23:52) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba tylko mieć - jak wszędzie żyrantów

    Odpowiedz
  • talar(2008-07-09 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    nie chce sie czepiac- ale moja zona nie jest zarejstrowana jako bezrobotna-jest w domu i opiekuje sie dziecmi od czasu skonczenia studiow ok 2lat - teraz gdyby chciala nawet otowrzyc mala fime to nie dostanie takiej kwory na start-chore

    Odpowiedz
  • pisak(2008-07-09 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem ktoś kompletnie pomieszał wytyczne projektowe wprowadzając w błąd, że jest to projet TYLKO dla bezrobotnych

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2008-07-09 14:41) Zgłoś naruszenie 00

    projekt nie jest kierowany wyłącznie do osób bezrobotnych najlepiej porozmawiać z osobą pracująca w Urzędzie wdrażającym działanie 6.2 w ramach PO KL - dowiecie sie coś więcej i dokładnie. Powiatowe Urzędy pracy realizują projekty kierowane tylko do osób bezrobotnych,

    Odpowiedz
  • Ramona(2008-07-11 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo ciekawe. jestem uczestniczką kursu ABC i zaproponowano w ramach dofinansowania z EFS kwotę max 14919zł. takie dofinansowanie przysługuje wszystkim bez względu na wiek / od 30-54 lat- uczestnicy kursu/. w gazecie prawnej napisane jest 40 tysięcy a WUP daje 14919zł i nie mówi nic o dofinansowaniu pomostowym.

    Odpowiedz
  • autor(2008-07-17 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ramona, bo są to dwa różne projekty, artykuł jak napisał pisak wprowadza w błąd, z tego działania mogą skorzystać wszystkie osoby fizyczne, które nie prowadziły rok wstecz działalności A W SZCZEGÓLNOŚCI mogą to być osoby długotrwale bezrobotne (powyżej 12 miesięcy), osoby do 25 roku życia, kobiety ( w tym pworacajace na rynek po urodzeniu/wychowaniu dziecka), osoby 45+, osoby pochodzące z obszarów wiejskich i małych miast, niepełnosprawni. Także artykuł opisuje tylko jeden możliwy element projektu. A co do zabezpieczenia to prawdopodobnie wystarczy weksel wraz z deklaracją wekslową. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • alicja(2008-07-29 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    a co za tą kasę można kupić? na co ją przeznaczyć?

    Odpowiedz
  • janka(2008-09-22 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    jestem zarejestrowana od 3 lat niedostałam zadnej propozycji pracy sama szukałam a co do dotacji w ramach bezrobocia to nikt nie bedzie zyrantem osobie która niepracuje

    Odpowiedz
  • dekarz(2009-02-01 14:33) Zgłoś naruszenie 00

    mam 20 lat planuje otworzyc firme budowlana mam pytanie czy dostane dofinansowanie z urzedu mimo tego ze nie jestem zarejestrowany jako bezrobotny min 12 miesiecy?

    Odpowiedz
  • bartek(2010-12-08 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    Moje pytanie:obecnie jestem zatrudniny w firmie na czas nieokreślony, chciałbym założyć własną firmę i dostać dofinansowanie czy to jest możliwe oraz w jakiej kwocie myślę o pomocy 20-40 tyś.

    Odpowiedz