Dyżur nie będzie czasem pracy

autor: Łukasz Guza08.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 29.10.2008, 13:06

Pozostawanie w gotowości do pracy w trakcie dyżuru pełnionego w miejscu zatrudnienia nie zawsze będzie wliczane do czasu pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • sami se dyżurujcie(2009-03-03 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    jak to człowiek może żyć w nieświadomości, że żyje w wolnym kraju, aż się mu taki artykuł napatoczy przed oczy
    nie podoba mi się to!

    Odpowiedz
  • już dawno pisałem -a RPO zajmuje się NOCNIKAMI(2008-12-22 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Niewolnictwo w Polsce już funkcjonuje zgodnie z prawem..
    Władze ustawodawcze Polskie ZALEGALIZOWAŁY prawnie NIEWOLNICTWO co zostało ogłoszone w ustawie KODEKS PRACY w artykule : ---Art. 151. (ze znaczkiem5) ---§ 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). ...(np w domu) § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. § 3. Za czas dyżuru, z pełnionego w domu nie przysługuje czas wolny - --BRAWOO!!! BRAWO SEJM -BRAWO Rząd --- Przecież to Legalne NIEWOLNICTWO!!!--

    Odpowiedz
  • -a RPO zajmuje się NOCNIKAMI(2008-12-22 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    - a gdzie swoboda gospodarcza- czyżby pracownik nie mógł dodatkowo prowadzić działalności gospodarczej po godzinach pracy bo Jan musi pozostawać do usług JAŚNIE PSIE PANA przez całą dobę. Niestety ten sprytny Niewolniczy przepis praktykuje się Już masowo bo pracodawcom pozwala on oszczędzać na ilości etatów osób zatrudnianych!! Czy Ktoś ma wątpliwości ze jest to początek systemu Niewolniczego w dodatku zaakceptowanego i zalegalizowanego przez SEJM RP.
    Twój pracownik-Twój niewolnik
    O ile wiem nakaz przebywania w domu (dyżur) ma stanowić w połączeniu z obrożą elektroniczną jedną z form wykonywania kary pozbawienia wolności.
    Tym samym nakaz przebywania w określonym miejscu pełnienia dyżuru, nawet poza zakładem pracy, trudno uznać za czas wolny pracownika za który nie należy mu się żadne godne wynagrodzenie tylko najniższe wg stawek PSEUDOLiberała kapitalisty.

    Odpowiedz
  • jan katz(2008-11-04 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    pracodawca to jest jednak w type pracodawcy-tyrana. współczuje jego pracownikom

    Odpowiedz
  • navigator53(2008-09-29 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo dla bogatych jest robione.Tylko po co wytwarzać dobra jak ich nie będzie miał kto kupować?To musi być równowaga i dziwne,że niektórzy mądrzy profesorowie tego nie rozumieją.Taka polityka może doprowadzić do rewolucji i polecą glowy.Czy to tak trudno zrozumieć.

    Odpowiedz
  • raab2(2008-07-09 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Słuchaj no pracodawco! to że nie zapłacisz za dyżur to pikuś, czas dyżuru wlicza się do do godzin pracy (tych niepłatnych) i wtedy na tydzień nie można przekroczyć 65h.
    A poza tym tylko czekać jak pracownicy wyczekają odpowiedni moment i powiedzą swojemu pracodawcy teraz to mi to lotto, i zonk.
    A po drugie ja moge mieć 24h dyżuru tylko niech wiem za ile waruje!

    Odpowiedz
  • Pracodawca.(2008-07-09 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO. Jako właściciel Firmy potrzebuje moich ludzi do dysposycji 24h na dobe. Teraz wkońcu zaden nie bedzi mi marudził ze mu nie płace za gotowość do pracy.

    Odpowiedz
  • Marek(2008-07-09 07:53) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie, jaki wybór dowolny, pracodawca każe dyżurować, a zaplaci ile łaska. PO wycofuje się ze wszystkiego, unikają bądź opóżniają wszystkie trudne tematy: KRUS, podatki, handel wielkopowierzchniowy. Całe szczęści trybunał konstytucyjny działa.

    Odpowiedz
  • Niewolnik(2008-07-09 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota. To znaczy że pracownik może byc do dyspozycji pracodawcy jak niewolnik?? 24h na dobe pod telefonem i na kazde wezwanie zgłosic się do pracy. Jest wiele typów pracy o takim charakterze.

    Odpowiedz
  • raab(2008-07-08 23:24) Zgłoś naruszenie 00

    A co z ludźmi którzy dyżur mają 48h / na dobę??

    Odpowiedz
  • pytający(2008-07-08 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bardzo rozumiem, Jeśli dyżur pełniony w miejscu zatrudnienia nie będzie zaliczany do czasu pracy to pracodawca nie będzie miał obowiązku za niego płacić? To kto będzie takim frajerem i będzie dyżurował w imię miłości do kraju/zakładu (wybór dowolny), No chyba że bezdomni. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić?

    Odpowiedz