Wojsko zlikwiduje pobór i zatrudni 40 tys. żołnierzy

autor: Bożena Wiktorowska08.07.2008, 03:00

ZMIANA PRAWA - W 2010 roku w polskiej armii nie będzie już żołnierzy z poboru. Do wojska po raz pierwszy będą przyjmowani cudzoziemcy mówiący po polsku. Rząd planuje wprowadzenie zachęt, aby więcej osób chciało pracować w wojsku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • Marcin(2009-01-18 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    Bak awansu 3 rok siedzę brak mieszkań zero perspektyw ;/ po co oczy mydlą ludziom

    Odpowiedz
  • satzujinken(2008-07-08 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pewno, że kobiet w wojsku nie chcą, kobiety nie powinny walczyć i ginąć na wojnach, przeciwny pogląd to barbarzyństwo i degeneracja, a armia jest po to żeby zabijać wrogów a nie realizować jakieś ideologiczne koncepcje równouprawnienia i inne brednie.

    Odpowiedz
  • Doma(2008-08-08 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    ja bez względu na wszysko chce iść do wojska, bo jak kobieta może być strażakiem, policjantem itp.,itd. to w wojsku służbe pełnić też może.

    Odpowiedz
  • aniołek(2008-08-06 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    właśnie co z kobietmi też chce do woja

    Odpowiedz
  • colo(2008-08-11 00:43) Zgłoś naruszenie 00

    po odbyciu sluzby masz wieksze szanse sie zalapac na zawodowego.

    Odpowiedz
  • PG(2008-07-25 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    co masz na myśli mówiac zadania , chyba picie kawy i palenie papierosów .

    Odpowiedz
  • horacy100(2008-07-18 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy mówią o żołnierzach zawodowych, o wczesniejszych emeryturach ale rząd i MON zapomina o blisko 50 tyś pracowników cywilnych którzy wykonują mnóstwo zadań żołniezry i pracują do lat 65 a wcześniejsze emerytury zabrano

    Odpowiedz
  • bebebebebebe(2008-07-10 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jak w Polsce najszybciej dostać się do więzienia iść do wojska i wyjechać na misje do Afganistanu . Rząd i politycy załatwią resztę formalności .

    Odpowiedz
  • pirek(2008-07-09 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    To po co likwidowali WSI? Teraz Rosjanie legalnie zatrudnią się w Wojsku Polskim, bez głupich gadek o szpiegach. A może o to chodzi?

    Odpowiedz
  • AD(2008-07-09 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    a.ki. też jestem Ciekaw....

    Wysłałem dzisiaj mail do Autorki artykułu Pani Bożeny Wiktorowskiej:

    Szanowna Pani Bożeno,

    przeczytałem we wczorajszej Gazecie Wyborczej Pani artykuł "Wojsko zlikwiduje pobór i zatrudni 40 tys. żołnierzy". Szczególną uwagę zwróciłem na treść: "... W tym roku odbył się ostatni pobór do zasadniczej służby wojskowej. We wrześniu 2009 r. ostatni żołnierz tej służby opuści więc koszary...."

    Z informacji tej wynika, że pobór już był (i go nie będzie?). Wydaje sie że informacja ta nie do końca zgadza sie ze stwierdzeniem ze "We wrześniu 2009 r. ostatni żołnierz tej służby opuści więc koszary". Jeżeli koniec zsw ma być we wrześniu 2009 to czy pobór nie trwa do końca 2008r?

    .....

    Odpowiedz
  • a.ki.(2008-07-09 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    mnie tez interesuje czy jeszcze w tym roku beda powolania? juz kilka razy bylem odroczony z powodu nauki a teraz juz sie nie ucze. moga mnie jeszcze powolac?

    Odpowiedz
  • Żołnierz Zawodowy(2008-07-08 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    Piszą głupoty jestem już 3 lata i jakos do przodu nie ruszyłem, po co mówić o takich nie stworzonych rzeczach jak mieszkań nie ma chyba, że w "zielonych garnizonach" bez sklepu. Grajmy wkońcu w otwarte karty bo tak robicie tylko nadzieje a później się ludzie tylko zwalniają, lub siedzą na L4.

    Odpowiedz
  • Homosovieticus(2008-07-08 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    "I to jest jedyna słuszna koncepcja" towarzysze. To rozsądna i mądra decyzja, gratuluję. Nie sądziłem że doczekam tego momentu. Nareszcie jakiś pierwiastek rozsądku u rządzących. Sygnał, którego nie muszę się wstydzić za granicą.

    Odpowiedz
  • marcin(2008-09-16 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    st szer zawodowy zarabia 1825 zł

    Odpowiedz
  • Łukasz(2008-07-08 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam pytanie. Osoby które były już na komisji wojskowej, i z kilku przyczyn (np. kontynuowanie nauki) nie dostały jeszcze powołania do wojska, to czy powołanie takich osób może odbyć się jeszcze w tym roku?

    Odpowiedz
  • Mic(2008-07-08 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze więcej takich sytuacji jak w Nangar Khel i nikt nie bedzie chcial isc do wojska. Dają Ci marnej jakosci sprzet, wydaja rozkaz, a potem stawiaja przed "sądem" wojskowym.
    A w armii jak i w calej budzetowce nigdy sie duzo (czyt. porównywalnie ze stefa prywatna) nie zarobi...

    Odpowiedz
  • Ace(2008-07-08 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu jakieś sensowne pomysły na uzdrowienie polskiej armii

    Odpowiedz
  • Azis(2008-07-08 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    Będą samych facetow zatrudniać, bo widzialam ostatnio plakat utrzymany w duchu za mundurem panny sznurem? Kobiet we woju nie chcą?

    Odpowiedz
  • witek(2008-07-12 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Już widzę jak Ukraińcy będą "służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
    bronić jej niepodległości i granic"! Co za debilny pomysł! Skoro już Ukraińcy to czemu nie Rosjanie?

    Odpowiedz
  • kowal(2009-01-01 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    mam 18 lat i wybieram się teraz na wku i do wojska na służbe

    Odpowiedz