Wojsko zlikwiduje pobór i zatrudni 40 tys. żołnierzy

autor: Bożena Wiktorowska08.07.2008, 03:00

ZMIANA PRAWA - W 2010 roku w polskiej armii nie będzie już żołnierzy z poboru. Do wojska po raz pierwszy będą przyjmowani cudzoziemcy mówiący po polsku. Rząd planuje wprowadzenie zachęt, aby więcej osób chciało pracować w wojsku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • bum(2010-01-17 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    a kto będzie płacił żołnierzom tusk z własnego portfela ,unia europejska czy dziura budżetowa jakie to śmieszne pozdrawiam naiwnych

    Odpowiedz
  • Pawel 20 lat(2010-01-09 13:30) Zgłoś naruszenie 00

    chce dostac sie do wojska ukonczylem szkole srednia w 2009 r. przeniesiono mnie do rezerwy jestem bardzo dobrze wysportowany trenowalem rozne sztuki walki teraz robie kurs pletwonurka wszytsko po to aby dosatc sie do naszej ramii ktora zamyka dorge dla takich ludzi jak ja poniewaz wymagana jest odbyta sluzba wojskowa to jets pierwszy ragumnet drugim argumentem jest to iz w armi znajduja sie ludzie ktorzy licza tylko na wyskokie stawki i czeste urlopy wiec pytam po co sa tam tacy ludzie ??? .POmoze mi ktos dostac sie do wojska?.

    Odpowiedz
  • basajew szamil(2009-09-04 19:50) Zgłoś naruszenie 00

    w chmurach głowy jak macie takie podejście to po co do armii do miejskiej zieleni za cara 25 lat się służyło ojczyżnie za wikt i opierunek tak taka polska mentalność zawsze polak marudzi a na misje jadą ochotnicy koledzy

    Odpowiedz
  • AW1(2009-09-04 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    personalizacja armii to śmiech na sali na ta chwile sprzęt stoi na konserwie bo nie ma na paliwo żeby wyjechać na pole nie ma pieniędzy na szkolenia nie mówiąc o mieszkaniach dla żołnierzy i ich rodzin są skazani na drogi wynajem mieszkań a miało być tak słodko dofinansowania do wynajmów lub mieszkania na czas służby BZDURA nie ma czegoś takiego są cięcia jak w każdym resorcie nawet na papierze do drukarek się oszczędza a opinia publiczna ma mydlone oczy że jest tak cudnie A jak już komuś puszczą nerwy i powie oficjalnie że nie jest tak jak powinno być to wylatuje z armii Przydałby się taki wódz naczelny jak Józef Piłsudski żeby zrobić porządek z tymi baranami co tyle obiecują a naiwni ludzie im w te bzdury wierzą LUDZIE PRZEJRZYJCIE NA OCZY CO SIĘ DZIEJE W TEJ POLSCE

    Odpowiedz
  • xxxx(2009-05-10 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    ja uwazam ze w wojsku trzeba znow wprowadzic fale ale nie na nowych lecz na dowodcow jednostki

    Odpowiedz
  • Marcin(2009-01-30 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe dlaczego nic się nie mówi że żołnierz jeżeli po 12 latch służby (włącznie z służbą zasadniczą) nie dostanie kontraktu na slużbę stałą bedzie musial się z armia pożegnać!!! Nie pisze się również iż szanse na kontrakt stały mają tylko podoficerowie i oficerowie a starsi szeregowi zawodowi nie mają takiej szansy!!!

    Odpowiedz
  • gizio(2009-01-22 23:50) Zgłoś naruszenie 00

    nadzieja matką głupich
    chodzcie dostaniecie mieszkanko dobrą pęsie wyjedziecie na misję a po paru latach znerwicowanych z wrzodami damy zaświadczenie o nieprzydatności do służby :-)

    Odpowiedz
  • Marcin(2009-01-18 18:56) Zgłoś naruszenie 00

    Bak awansu 3 rok siedzę brak mieszkań zero perspektyw ;/ po co oczy mydlą ludziom

    Odpowiedz
  • anonim(2009-01-17 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Szczerze podoba mi sie ten pomyśl...myślę ze nie dlugo zasilę Polska armie..Teraz tylko raca nad kondycją i witaj Wojsko:)))))

    Odpowiedz
  • kowal(2009-01-01 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    mam 18 lat i wybieram się teraz na wku i do wojska na służbe

    Odpowiedz
  • ecik(2008-12-07 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    grunt to kur... nie cykac!!!

    Odpowiedz
  • karolcia(2008-12-07 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    ja bum chciała jść do wojska ,niewiem jak się tam dostć, co trzeba skońmczyć , i wymagania

    Odpowiedz
  • ostry(2008-12-06 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    bylem w wojsku nie dawno wyszedlem mam mature nie bylem karany teraz staralem sie zeby przyjeli mnie na oficrera to powiedzieli ze nie ma takiej opcjii jedynie starszy szeregowyyy a pisali ze szeregowemu wystarczy miec gim a ja mam mature i chcem na oficera wiec co mam robic

    Odpowiedz
  • Luki(2008-11-20 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Wojsko musi być zawodowe tak obiecał Tusk?Będzie nowy sprzęt i lepsza płaca wszystkie waluty spadły na dno wię się opłaca iść do wojska jako zawodowy żołnież

    Odpowiedz
  • Snajper(2008-11-17 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    Tez mam pare pytań, odbyłem zasadniczą służbę w wojsku w stopniu szeregowy na stanowisku kierowca operator, w cywilu dorobiłem sobie kategorie E Kiedy są testy, pobory na szeregowych zawodowych bo gdzieś słyszałem że we wrześniu, jeśli udało by mi sie dostać do wojska po testach sprawnościowych to czy już jako st szeregowy i jakie mam szanse zostać w wojsku kierowcą a nie biegac po poligonach i być na każde zawołanie tym starym trepom :) bez obrazy ale niektórych powinni wymienić albo sami powinni odejść żeby nowi żołnierze zawodowi nie czuli się jak kiedyś szeregowi w zasadniczej tylko wiernie służyli krajowi tak jak powinien służyć każdy prawdziwy patriota a nie uciekają gdzieś do szkół za miedze wyjeżdzają jak bambusy do pierwszej lepszej pracy banany zbierac, jesli kogos uraziłem to przepraszam "KU CHWALE OJCZYZNY"

    Odpowiedz
  • krishnak(2008-11-13 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    i co oni pierdzielą że niema chętnych jak na 5 wolnych stanowisk przyszło aż około 70 kandydatów :P
    Trzeba tylko zrobic porządek z tą pogmatwaną biurokracją, bo jak ktoś pójdzie 2-3 razy i straci cały dzień od 8-20 to czwarty raz już nie pójdzie. Osoba która uzyskuje wynik bardzo dobry zostaje wysłana z kwitkiem do domu a tu wciskają bajki że niema chętnych, niewspominając już o kosztach do WKU czasem daleko, zaświadczenie od lekaza 20 zł, czasem wyciąg z rejestru karnego żądają 50zł :) (na testy, potem wiadomo że się składa) dojazd do jednostki oddalonej czasem setki kilometrów. Wojsko dla najlepszych "tych których na te wycieczki stac" a i tak dostają się plecaki :P. Tylko narażacie młodych ludzi na niepotrzebne wydatki a to zazwyczaj ludzie którym się nie przelewa.

    Odpowiedz
  • krishnak(2008-11-13 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    chcą brać obcokrajowców :) ja zdałem egzaminy sprawnościowe (5,4,4,4) i psychologiczne w jednostce powietrzno-desantowej i mnie nie przyjęli do wojska bo brak etatów straciłem cały dzień na testach. To poco ta kampania, trwonienie naszych pieniędzy jak idzie młody człowiek i jest niepotrzebny w wojsku. Dodam że mam średnie wykształcenie mechaniczne w wojsku byłem kierowcą, służyłem w jednostce powietrzno-desantowej. A najlepsze jest to że jak chce iść do innej jednostki to znów muszę zdawać egzaminy sprawnościowe. Powinien człowiek iść zaliczyć i czekać na przydział a nie szwędac się po całym kraju. Powiem jeszcze jedno dwa lata temu dostałem etat w Szczecinie i tu najlepsze komisja lekarska uwaliła mnie na baniach z powodu ubytków w uzębieniu gdzie nie było żadnych badań dentystycznych, wynikło jakieś nieporozumienie między WKU a Komisją i jak zaszedłem z wynikami na komisje to już z daleka krzyczeli "a to pan" ehhh brak słów na takich "ludzi"

    Odpowiedz
  • Maria(2008-11-12 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    to są debile i głaby pomiatający inymi głombami ktuzy tam poszli

    Odpowiedz
  • NIEZNAJOMY.(2008-11-12 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    To co tu piszą to jedne wielkie oszustwo. Nie dajcie sie nabrać. Byłem zawodowym 8 lat i w zeszłym roku sie zwolniłem a wiecie czemu. obiecywali gury a skończyło sie ja poniżaniu i obelgach. Szczerze to wam powiem ze tam idą tylko desperaci. ja takim byłem i odszedłem bo nie chciałem być większym desperatem.

    Odpowiedz
  • J.A.G.(2008-11-02 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ja chce pójść do wojska...tylko nie wiem co mam zrobić na początek gdzie sie zgłosić jestem mieszkanka Krakowa

    Odpowiedz