Zamiast podatku Religi, rozliczenie NFZ z ubezpieczycielem

autor: Dominika Sikora04.07.2008, 03:00

NFZ nie będzie musiał czekać, aż zapadnie prawomocny wyrok sądowy, żeby pokryć koszty leczenia ofiar wypadków drogowych z polis OC ich sprawców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • plan Sawickiej(2008-07-04 10:40) Zgłoś naruszenie 00

  "Szpitale niedługo zaczną znikać
  Kilka tygodni temu na łamach "Faktu" premier Tusk zapewniał, że szpitale nie będą znikać. Takie obawy pojawiły się po ujawnieniu planów PO na reformę służby zdrowia. Ale teraz Platforma daje szpitalom ultimatum: staną się spółkami w rok, albo zostaną zlikwidowane. Wiele nie zdąży - ostrzega Bolesław Piecha z PiS.
  Szpitale będą miały rok, by przekształcić się w spółki prawa handlowego - Marek Balicki, były minister zdrowia. Nierzadko ogromnie zadłużone szpitale muszą to zrobić według restrykcyjnego kodeksu społek handlowych.
  "Projekt PO zakłada, że jeśli tego nie zrobią zostaną zlikwidowane. Te założenia są w stanowisku przyjętym przez rząd"

  Odpowiedz
 • sabina(2008-07-07 13:53) Zgłoś naruszenie 00

  czyli lobby zakładów ubezpieczeniowych wygrało. Teraz NFZ będzie musiał w każdym wypadku udowadniać zakładowi ubezpieczeń, ze np. rehabilitacja w tym konkretnym przypadku była konieczna i związana ze zdarzeniem komunikacyjnym. Albo wykazywać, że wizyty ambulatiryjne wynikają z wypadku. Ciekawe jak?
  Co oznacza armię prawników po obu stronach i procesy sądowe. Bo zrozumiałe, że w interesie ubezpieczycieli jest zawsze odmawiać płacenia.
  I ciekawe co z tymi kosztami rzeczywistymi. Rozumiem, że szpital wyceni świadczenie, fakturę wyśle do nfz, który MUSI zapłacić. A potem NFZ będzie czekać az zakład ubezpieczeń zapłaci? A co, jeśli ubezpieczyciel zakwestionuje wysokość tych kosztów rzeczywistych? Kto ma być tym płacącym? No i nie oznacza to że nie czekamy na wyrok prawomocny absolutnie. To z czego się tu cieszyć?
  Generalnie chyba jedynie ryczałt w tej sytuacji jest rozsądnym rozwiązaniem. Ale nieopłacalnym dla wszystkich PZU i innych...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane