Za udział w szkoleniu bezrobotny dostanie 1 tys. zł zasiłku

autor: Izabela Rakowska-Boroń04.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 05.07.2008, 10:47

Zasiłek dla bezrobotnych wzrosnąć ma od stycznia do prawie 850 zł. Bezrobotny od razu po zarejestrowaniu w urzędzie będzie musiał jednak uczestniczyć w szkoleniach zawodowych. Podobne zasady obowiązują w innych państwach UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (201)

  • tik(2008-07-04 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Przede wszystkim UP powinny się nauczyć, że za każde wezwanie bezrobotnych powinny zwracać im koszty dojazdów. Przecież to obciąża ich rodzinę. Udział w szkoleniu musi być obowiązkowo płatny i należny także osobom nie uprawnionym do zasiłku.

    Odpowiedz
  • filozus(2008-07-04 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    ZUS represjonuje bezrobotnych za aktywność zawodową. Szefowie wrocławskiego oddziału ZUS: dyrektor Antoni Malaka i naczelnik prawników Zbigniew Rak przyłapani na okłamywaniu swoich warszawskich zwierzchników i sądu. Wpisz w wyszukiwarce: Bloger Adam Kłykow i czytaj "ZUS - szczyt głupoty"

    Odpowiedz
  • wkurzona(2008-07-04 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal! I dlatego do pracy w UE przyjeżdzaja emigranci, bo swoim leniom "nie opłaca sie" iśc do pracy, wolą zasiłki, dorabianie na czarno... Bo lenie dostaja za darmo, a głupi frajerzy muszą pracować, opłacać swoje rachunki, pokrywać koszty edukacji swoje i swoich dzieci i jeszcze nie mogą rozliczać się z tego podatkowo wraz z rodziną! Lenie nie sa tacy głupi, zawsze potrafia coś dla siebie wyszarpać z kiełbasy wyborczej, bo lenie maja przecież głos w wyborach (im więcej tym lepiej dla polityków) i dlatego są pod ochroną!

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2008-07-04 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    W GP nie tak dawno podano,że pracodawca za przeszkolenie bezrobotnego otrzyma prawie 5 tys.zł.Nie podano natomiast czy jest to kwota jednorazowa za całe przeszkolenie bez względu na czas trwania czy też jest to kwota płatna co miesiąc. W kaqżdym razie bezrobotny wychodzi na tym najgorzej. W interesie pracodawcy będzie leżało przede wszystkim przeszkolenie jak największej ilości osób tymbardziej że zawsze można stwierdzić że osoba przeszkolona nie nadaje się do danej pracy.Bezrobotny z marnych pieniędzy będzie musiał pokryć koszty dojazdu na przeszkolenie.

    Odpowiedz
  • szuwarek(2008-07-04 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    To źródło dochodów dla tzw. "szkoleniowców". Uczą, za przeproszeniem, jak sie wysikać i to całe szkolenie. Ale pieniądz idzie.

    Odpowiedz
  • giguś :)))(2008-07-04 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    wkurzona-frustratko, słuchaj, tym masz swoje pretensje a bezrobotni mają swoje, ciekawe ile zarabiasz kasiory, a zamienisz się na miejsce z bezrobotnymi? Pójdziesz do pracy poniżej godności ludzkiej za pensyjke marną za którą nie starczy nawet na miesiąc nie wspominając by człowieka było stać na przyjemności? Marzy ci się Polska jako kraj niewolników jak na wschodzie? przeprowadź się tam, zobaczysz jak tam się żyje, najlepiej do Chin, i tak ludzi gnoją u nas, są pod ochroną? dobre sobie raczej SBki i UBki na pensyjkach i to niezłych czerwoniaki komunistyczne, Co biura pracy robią by zmiejszac bezrobocie włącznie z "burmistrzami"? HE? STOLEC!!! przez wielkie G nic nie robią tylko się LENIĄ!!! i pieniądze biorą, na bruk wygonić nierobów bo tam ich siedzi najwięcej i w gminach, ściągają jakichkolwiek inwestorów? NIE!!! SMRÓD BRÓD I LENISTWO CIĄGNIE SIĘ KILOMETRAMI ZA NIMI

    Odpowiedz
  • MB(2008-07-04 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nie bądźcie przynajmniej śmieszni z tym przekwalifikowaniem potecjału ludzkiego, ponieważ i tak bezrobotny w regionie strukturalnego bezrobocia nie otrzyma zatrudnienia. Pieniądze na szkolenia są dorażnym środkiem utrzymania bezrobotnego, obłudnym, prymitywnym omamianiem w znalezieniu pracy, a podstępnym zmuszaniem zakładania swojej działalności gospodarczej, w regionie o niskim udziale w dochodzie na głowę mieszkańca. Jest to wierutna bzdura, a z gąbki więcej się nie wyciśnie niż wchłonie. Bezrobotny bez prawa do zasiłku nie ma za co nawet wyjechać poza swój rejon zamieszkania w podjeciu pracy. A jak ją już podejmnie, to i tak długo nie popracuje z uwagi na oszustwa pracodawców, za nim się zoriętuje, że jest oszukiwany, to co zarobił, to sam przeje te 1126 zł. Bezrobotny jest zdany na siebie i na własne siły do póki jest młody, a na starość pracodawca nie chce nawet spojrzeć w jego stronę. To jest dzisiejsza rzeczywistość.

    Odpowiedz
  • Mania(2008-07-04 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    do wkurzonej , nie obrazaj bezrobotnych bo mozesz zaraz sama stac sie bezrobotna , nikt nie wie co kogo czeka !!!. Moze los tez sprawi ze cie zwolnia z pracy i wtedy zobaczysz za te legaty i ublizanie bezrobotnym Badz tez Bezrobotna bez prawa do zasilku !!!

    Odpowiedz
  • OBZRZONA(2008-07-04 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    do wkurzonej pod ochrone to powinnien pojsc twoj jezyk co ty tu za banaly i obrazy wypisujesz jak mozesz posadzac bezrobotnych o latwy chleb a co maja ludzie robic jak nie maja pracy i zasilkow musza pracowac na czarno, zeby wyzyc ciesz sie ,ze masz jakas prace , ktora mozesz szybko stracic czego ci zycze, zebys i ty musiala rzebrac po urzedach ichleba ci zabraklo tak ci zycze i pamietaj kazdy sadzi wedlug siebie

    Odpowiedz
  • oburzona(2008-07-04 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    WIESZ wkurzona jeszcze ci jedno napisze za te obrazanie bezrobotnych na ktorych tak piszesz, zycze ci zeby lapa ci uschla.P ANIE BOZE WYSLUCHAJ MNIE

    Odpowiedz
  • OBURZONA(2008-07-04 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    wkurzona moze teraz dasz odpowiedz na moje zarzuty jezeli nie to jestes normalnym klamca i tchorzem

    Odpowiedz
  • Zgroza(2008-07-04 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Z tymi szkoleniami, to są jakieś żarty, strata pieniędzy unijnych i podatnika, obławianie się firm szkolących, które i tak nic nie uczą, a jeśli to byle jak i byle co. Potem i tak nie ma pracy.
    Lepiej, żeby te pieniądze częściowo dostał zakład za zatrudnienie danej osoby, na pokrycie kosztów.
    Ci, którzy nigdy nie pracowali i nie będą, nie należy brać pod uwagę. Natomiast, ci którzy nie mogą znaleźć pracy z różnych przyczyn niezależnych od siebie nie należy łączyć z pozostałymi.

    Odpowiedz
  • Taka jest prawda....niestety.(2008-07-04 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    "WKURZONA" - 100 % racji!!!

    Odpowiedz
  • "OBURZONA" puknij sie w czoło!(2008-07-04 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Żal mi takich osobników jak ty! Badziewie... bo nastał czas POpapranego badziewia.

    Odpowiedz
  • Mania(2008-07-04 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    Wkurzona co ty dalej ludzi obrazasz to Ty jestes badziewie , i czlowiek chamski . nastal czas takich badziewiow jak TY co bezrobotnymi gardza !!!

    Odpowiedz
  • OBURZONA(2008-07-04 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    do wzburzone nie podszywaj sie pod kogos badziewem to jestes ty a prawda cie w slepia kole tak jak juz pisalam, zycze ci zebys zaznala biedy jak czlowiek bezrobotny modle sie o to do pana boga !!!

    Odpowiedz
  • MANIA(2008-07-04 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    OBURZONA POPIERAM cIE ZAL MI TEJ WZBURZONEJ I ZARAZEM NIECH ZAZNA CO TO JEST BYC BEZROBOTNA BEZ ZASILKU !!!

    Odpowiedz
  • OBURZONA(2008-07-04 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    mania dziekuje ci za wsparcie szkoda, ze takie ludzie jak wrzburzona nazywaja sie polakami

    Odpowiedz
  • Mania(2008-07-04 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    wielka Pani z tej oburzonej co ma narazie do gara co wlozyc , ale jak bedzie bezrobotna bez prawa do zasilku to nie bedzie juz taka Wielka Pania i nie bedzie juz obrazac ludzi biednych !!!

    Odpowiedz
  • oburzona(2008-07-04 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    TAK zeby pan bog tak dal

    Odpowiedz