Szpitale będą miały tylko rok na przekształcenie się w spółki

autor: Dominika Sikora03.07.2008, 03:00

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rządu szpitale będą miały tylko rok, a nie dwa, na obowiązkowe przekształcenie się w spółki. W tym czasie będzie musiał być wyceniony ich majątek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • Edgar(2008-07-05 10:28) Zgłoś naruszenie 00

  Niesamowite bzdury opowiada Pani minister Ewa Kopacz o oddłużeniu szpitali , większość szpitali pozytywnie zakończyła proces restrukturyzacji takich szpitali jest około 550 i nie posiadają zobowiązań wymagalnych około 200 szpitali nie było i nie jest zadłużonych jakie szpitale w takim razie skorzystają z oddłużenia .Należy pomóc szpitalom które w celu pozytywnego zakończenia procesu restrukturyzacji zaciągnęły wielomilionowe kredyty do roku 2007 nie posiadają zobowiązań wymagalnych a obecnie nie są w stanie tych kredytów spłacać .Organy założycielskie z reguły Powiaty będą oddawać szpitale w ręce prywatne ponieważ nie są w stanie przejąć ich długów .Platforma Obywatelska reformuje ochronę zdrowia zgodnie z zapowiedziami posłanki Sawickiej i jest to kolejny skok na kasę .

  Odpowiedz
 • ada(2008-07-03 19:26) Zgłoś naruszenie 00

  A może by tak ustawowo zagwarantować jaki % środków które otrzyma dana placówka może być przeznaczona na wynagrodzenia dla personelu?. Bo już teraz większość placówek nie ma pieniędzy na leczenie i diagnostykę pacjentów - 90% wpływów przeznacza się na wynagrodzenia a jak tak dalej pójdzie to nasze składki wystarczą wyłącznie na kilkudziesięciotysięczne pensje dla lekarzy. PO co nam taka służba zdrowia?

  Odpowiedz
 • wkurzony(2008-07-03 17:58) Zgłoś naruszenie 00

  PO robi to co dokładnie przewidział PIS. Taki majątek i niczyj, to znaczy dla lyberałów właściwie niczyj bo nasz. Najpierw się robi durną reformę zdrowia z pieniędzmi, które miały iść, ale nie idą za pacjentem. Z idiotycznymi limitami przyjęć (mimo chętnych), z rocznymi kolejkami do specjalistów. A kiedy doprowadziło się wszystko w stan niemalże upadku to się teraz za parę kroszy odda znajomkom i ziomalom od koryta. Przypomnijcie sobie skąd znacie gęby panów POlytyków. Gdzie byli przez ostatnie 18 lat, wtey zrozumiecie, jak was zrobiło w balona PO.

  Odpowiedz
 • jakim prawem....(2008-07-03 16:09) Zgłoś naruszenie 00

  "W związku z wejściem w życie od stycznia tego roku przepisów dostosowujących czas pracy lekarzy do norm unijnych większość dyrektorów szpitali podwyższyła im wynagrodzenia. Z tego powodu często brakowało pieniędzy na uregulowanie zobowiązań publicznoprawnych. Za te, które powstały w tym roku, szpital będzie musiał zapłacić wyłącznie z własnych środków."

  Jakim prawem NFZ przetrzymuje dodatkowe pieniadze pochodzace z podwyzek okolo 4 mld.zł?? a nie przeznacza je na szpitale, na leczenie??
  Przeciez to sa nasze pieniadza!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane